Onko paljonkin auto- ja asuntolainaa?
Entä muita lainoja? Eikös olekin nastaa asua Oulussa?
Entä muita lainoja? Eikös olekin nastaa asua Oulussa?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Oulu. Nasta paikka.
Olisi hyvä slogan Oululle. Ei tarkoita mitään, mutta on kuitenkin jotenkin nasta. Tiiäkkö (nää)?
Perseaukinen taas kyselee, että saa kadehtia.
Minulla ei ole lainaa ollenkaan. Omaisuutta on mm kaksi autoa, yli 70 neliön asunto-osake, kaksi autopaikkaa ja yksi varasto-osake. Arvopapereita noin miljoonalla eurolla ja käteistä irtorahaa reilu varttimiljoona euroa. Kaikki tienattu rehellisellä työllä. Ja annettu hyväntekeväisyyteen lisäksi noin 150 tuhatta euroa.
Kannattaa aloittajaluuserin kadehtia! Olenpa todella iloinen kuvitellessani, miten luuserit kadehtivat!
Ja sitten heräsit Aromatopan tupakit kastuneena kaatuneeseen kiljuun ja ripuli housussa.
Erikoista että sadistinen henkilö lahjoittaa hyväntekeväisyyteen.
Arvasinhan, että kateelliset perseaukiset tarttuvat täkyyn! Joka sanani on kuitenkin totta.
Normaalisti olen iloinen siitä jos joillakin muilla menee hyvin, ja varsinkin jos ne vielä lahjoittaa hyväntekeväisyyteen, mutta tuo asenteesi että iloitset siitä että voit aiheuttaa kateutta muissa ja haukut kaikkia itseäsi rahallisesti köyhempiä luusereiksi, kääntää kelkan ympäri ja saa vain kauhistumaan.
No sehän on sinun murheesi, ei minun!
Juuri näin 😂👍Tyhjät tynnyrit kolisee eniten .
Kukan ei ole kateellinen jonkun kulisseille, vaikka sitä nämä pienet sielut toivoo 😂
Olitpa sepittänyt kauniin tarinan omasta varallisuudestasi. On sinulla ainakin rikas mielikuvitus! Kovin on paksua tekstiä ns. omaisuudestasi. Ja vielä rehellisella työllä hankkittu. Oletko iältäsi 30v??
Ihan helevetisti. Ei näillä ole mitään elämää kuin rahan perässä reppasu ja materiaali jolla todistellaan muille jotain omaa olemassaoloaan. Muut määrittävät miten pitää elää. Ketuttaisi minuakin, jos olisi vaikka hieno kallis auto velaksi tai velaton, mutta ei varaa ostaa polttoainetta millä saa kulissejaan esitellä.
800€ luottokortti velkaa.
Velaton asunto, velaton kesäpaikka siskon kanssa puoliksi.
Oma velaton auto 3v vanha.
Rahaa pankissa sen verran, että ei tarvitse jokaista ostosta ja mielihalua miettiä.
nainen 41v
Muksi on pankkikorttivelkaa jos on rahaa?
Mistäpä tuon voisi tietää, ei kai oululaisista mitään tilastoja ole että minkälaisia lainoja heillä on ja kuinka paljon. Toiseen kysymykseen vastaisin että voi ollakkin nastaa, kaikillahan ei ole hyvä olla vaikka asuisivat missä.
Varmaankin keskimääräistä enemmän, koska asunnot keskimääräistä kalliimpia.
https://www.stat.fi/til/velk/2020/velk_2020_2021-12-17_tie_002_fi.html
50+%+asunnoista+maksaa+yli+keskiarvon+ja+50+%+sen+ali.
Eihän tässä asunnon hinnoista ollut kyse.