Mallikoulun sini..

..oli skorppari. :) Se oli kyllä mun lemppari muutenkin. Hän oli vähän samanlainen ihminen kuin minä, semmonen oman tiensä kulkija.
Aattelin vain kertoa, jos jota kuta vaikka kiinnostaisi.
101557
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Moi se Sini oli kauhee itse rakas ipana siis sääkin oot?? Vai.....?

Äänestä
  • No, mä en nyt sarjaa niinkään tarkasti seurannut että olisin ehtinyt huomata enemmän millainen hän oli. Mutta Se täsmää ainakin että kumpikin olemme omantien kulkijoita, muista ei pidä välittää. :) Mutta en mä semmonen murjottaja kyllä ole..
    Ja sen vaatteet oli ihania!

    Äänestä

niin minustakin

Äänestä

Martina! Hän on kanssa skorpioni. Kaunis!!

Äänestä
  • Tykkään syödä mansikkajäätelöä kesäpäivinä!!!!!!!!

    Äänestä

Mallikoulun Sini oli lapsellinen kiukuttelija.
Martina oli myös skorpioni, nouseva kaksonen.
Suvi oli aurinko oinas, nouseva rapu.
Marianne oli aurinko vaaka, nouseva jousimies.

Äänestä

Sini oli kaikkein paras. Sanokaa häntä kiukuttelijaksi, mutta minua tuollainen luonne vetää puoleensa. Jollain tapaa vielä kuoressaan salaten todellisen olemuksensa. Keskenkasvuinen. Voisiko mikään olla kiehtovampaa?

Itse olen skorpioni, enkä muista koskaan kokeneeni moista kasvuvaihetta, mutta sen sijaan tyttöystäväni oli hyvinkin samanlainen. Hän on kalat, ja myönnänpä luulleeni Siniäkin kalaksi.

Äänestä
  • Sini on aurinko skorpioni, nousevalta merkiltään oinas. Tempperamenttinen kiukkupussi siis.

    Äänestä

  • onko kukaan lukEnut COLORIA lehteä,kun siinä oli sellanen iltapuku juttu...ja musta niissä kaikis oli se sini ja haluisin tietää oliko se todella päässy siihen lehteen....:D:D:DSINI IS BEST,SE ON KAUNEIN!!!!

    Äänestä

  • larazzzz kirjoitti:

    onko kukaan lukEnut COLORIA lehteä,kun siinä oli sellanen iltapuku juttu...ja musta niissä kaikis oli se sini ja haluisin tietää oliko se todella päässy siihen lehteen....:D:D:DSINI IS BEST,SE ON KAUNEIN!!!!

    tottakai oli, sehän on malli, ja nuo jutut on niitä arvostetuimpia mallintöitä; muotikuvat hyvissä lehdissä!
    sini oli myös juhannuksena iltasanomien plus liitteessä kauniissa muotikuvissa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


skorppari... kirjoitti:

..oli skorppari. :) Se oli kyllä mun lemppari muutenkin. Hän oli vähän samanlainen ihminen kuin minä, semmonen oman tiensä kulkija.
Aattelin vain kertoa, jos jota kuta vaikka kiinnostaisi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu