Miten paketti asiakkaalle?

Anonyymi

Verkkokauppa pyörii, ei mitään droppausta, vaan omia tuotteita myydään. Ongelma on tavaran toimitus asiakkaalle. Posti kusee, tavaraa katoaa, alkuvuoden keskiarvo on 6% tavarasta katoaa eikä asiakas ole saanut sitä. Kadonneista paketeista on kuitenkin kolmasosa mennyt asiakkaalle, mutta posti ei ole ottanut mitään kuittausta ja meidän pitää lähettää asiakkaalle uusi tuote, eli hän saa kaksi tuotetta, koska posti ei hoida hommaansa kuittausten osalta.

Kokeilimme myös matkahuoltoa, siellä tavarasta katoaa 4%, lisäksi 3% tuotteista on vaurioitunut kuljetuksessa. En saakeli tajua miksi ne heittelevät paketteja niin että tavara rikkoutuu.

Onko se vain hyväksyttävä että huijareita ja varkaita on kaikkialla, Postin työntekijöissä, asiakkaissa ja matkahuollon kuljetuksissa? Pitää nostaa hintoja että tätä kannattaa tehdä, kun loisia on noin paljon.

2

213

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Melkosta tarinaa. Ei postin lähetyksistä 6% katoa. Kyllä ne seurannalla lähetetyt lähetykset menevät 99,8% perille

    • Anonyymi

      "Posti kusee, tavaraa katoaa, alkuvuoden keskiarvo on 6% tavarasta katoaa eikä asiakas ole saanut sitä."

      Aloittajan taitaa olla vain ymmärryksessä jotain vikaa, vai yksinäisyyttä.
      HohHoijaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Useita puukotettu Tampereella

      Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
      Tampere
      234
      4512
    2. Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?

      Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii
      Puolanka
      75
      2944
    3. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      47
      2443
    4. Meneeköhän sulla

      oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua
      Ikävä
      45
      1747
    5. Koska näit kaivattusi viimeksi

      Milloin tapasit rakkaasi? Ja etenikö suhde yhtään?
      Ikävä
      78
      1419
    6. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      21
      1291
    7. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      83
      1222
    8. PS uusimman gallupin rakettimainen nousija

      https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden
      Maailman menoa
      137
      939
    9. Tekiskö nainen mieli tavata...

      Viikonloppuna ja...?
      Ikävä
      69
      918
    10. Sellainen tunne sydämessä

      Että nainen olet kaivannut minua. Tai sanonko että oikeastaan koet sitä samaa nostalgiaa, kaipuuta ja mukavia muistoja,
      Ikävä
      86
      884
    Aihe