Ei ole varaa varautua sotaan ,vettä kyllä saa hanasta mutta säilykkeet ovat todella kalliita ,niihin ei ole varaa .
Ei ole varaa varautua sotaan
Anonyymi
32119
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 32
Vanhimmat
Miten varaudun uhkaavaan venäjään ?
Koskaan ei tiedä mitä se ukko touhuilee ?
Saattapi ohjus lähteä väärään suuntaan ja osua suomeen ?
Huolestuisit noista junavaunuista tavarajunista.
Kyselijäpösilö lopettaa kyselyn nyt. Et voi varautua mitenkään.
Hanoista ei ehkä tule vettä eikä sähköä töpselistä
Jos Putin luulee laittävansa ohjuksen Kiovaan ja googlemapseista tuleekin ensimmäisenä esiin Kiovanpuisto niin Kalvevan alue on vaarassa.
Leipäjonosta vaan niistä keittää keittoa ja muun taas säästää niinku tennarit vaatteet peset ja makuupussin.Mutta näitä tänne tulevia joukossa rikollisia joten huolehdit että pidät kiinni mikä on sun ja piilotat vähän rahaa sitä varten jos kortit ei toimi.Suomessa toimii nyt Suomen kortit mutta venäjän kortit ei toimi.Venäjällä ei toimi Suomenkaan kortit. Että ne jotka sinne nyt menee pitää mennä nopeasti junia tutkitaan. Junia kannattaa tutkia missä venäläinen texti.Niissä on ennenkin piileskellyt rikollisia.
Sellaisia autoja missä venäjän rekkarit. Paitsi kaksoiskansalaisilla voi olla mitä tahansa myös Viron tai Saksan.
Kyllä vanjan tunnistaa ajoipa tuo millä hyvänsä,parempi vain pitää ovet ja varastot visusti säpissä.Alkaa noita bensan perässä hiipijiä olevan muutenkin liikenteessä.
Nämä ryssien mökit pitäisi tarkastaa,on jotenkin hämäräperäistä touhua.Aidat ympärillä ja kukaan ei tiedä mitä sinne on varastoitu,muutenkin mökit voi ottaa Ukranalaisten käyttöön sitä mukaa kun niitä tänne tulee.
Ei äänestä sotaan johtavia johtajia !
Näin suomalaiset varautuvat sodan uhkaan: Ruoan hamstraamista ja kriisiohjeiden lukemista – tärkeä asia hakusessa yli puolella
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/nain-suomalaiset-varautuvat-sodan-uhkaan-ruoan-hamstraamista-ja-kriisiohjeiden-lukemista-tarkea-asia-hakusessa-yli-puolella/8381942#gs.uiepow
ihminen pärjää helposti kuukauden syömättä ellei anorektikko ole .
Ei tarvi ostella mitään ylimääräistä. Ei tule mitään sotaa.
Pullovesi ei ole kovin kallista. Voit myös täyttää kotona vettä puhtaisiin pulloihin ja säilyttää jääkaapissa, säilyy viikon hyvänä. Sitten vaihdat veden. Kauraryynit ovat edullisia, niitä hieman varastoon. Hernekeitto on tylsää, mutta edullista ja sitäkin kyllä syö jos muuta ei ole. Kaikki säilyvä ruoka ei ole kallista ja käytät itse aina vanhimmasta päästä pois niin mitään ei mene hukkaan.
Hernekeitosta saa proteiinia.
Minä myin peppuani, jotta sain varauduttua. Nyt on varaa.
M58
ei onnistu mummoilta ?
Tšernobylin säteilytasoja ei voida tarkkailla ukrainassa eli varaudu nyt heti !
Mummon perästä voisin maksaa 4€/laaki.
Loistavaa. Sitten kun hukutte omiin kyyneliinne olen varsin tyytyväinen.
Vieläkö ilmoittaudut ?. Onko hiukkasen kytkentää yrittäviä eugeneettisiä rasistisia tulenpalavia sopimus-sykli kiireitäkin, muistaisiko ihmiset historiaa vaiko ei.
Tonnikala ja sika-nauta säilykkeet...
...ovat liian kalliita köyhälle vuonna 2022
Tarjoapa jokin ratkaisu tähän tilanteeseen.
Osallistu kaikkiin alueesi rauhanmarsseihin? Se on ilmaista.
Sillähän tosiaan saadaan noiden kauhean kalliiden tuotteiden hinta alas. Sinulla on nyt sitten ongelma, jota et osaa ratkaista. Harmi.
Miten niin ei ratkaise? Et tarvi kalliita tuotteita kun vastustat sotaa joka ei sitten sytykkään. Kiitos kun sain auttaa, neuvokin on ilmainen!
Jos et osaa mitään niin olisiko parempi kuolla?
Uusavuttomuus on viimeisinä vuosikymmeninä lisääntynyt. Siitä on tullut hyve ja leuhkaa kun voi ostaa kaiken eikä tarvitse itse osata tehdä mitään.
Yksi köyhä oli uutisissa haastattelussa. Hänestä näytettiin vain kädet, joissa oli kalliit, manikyristin hoitamat lakatut kynnet.
Minä leikkaan itse hiuksenikin, joten hernekeittopurkkiin ja näkkileipään riittää aina varaa.