Jokeri mestikseen kaudelle 2022-23?

Anonyymi

Palako jokerit mestikseen jo ensi kaudella? Kenties divariin? Onko seuralla vielä tulevaisuutta? Miksi seurajohto ei miehekkäästi astu esiin ja kerro tulevaisuutta?

2

1924

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Pitäisi kai saada kotihallikin ensin jostain ainakin. Entinen Hartwall Arena on kai edelleen venäläisomistuksessa, joten paluu sinne ei ehkä heti tule kysymykseen. Toki pääkaupunkiseudulla lienee sen verran jäähalleja, että jonkun varmaan onnistuu saamaan kotiareenakseen. Jos vain on tietyt vaatimukset täyttävä halli jne.

      • Anonyymi

        Halli voitaisiin purkaa pois ja kuljettaa osina venäjän puolelle ja kasata sinne uudelleen. Mielestäni tuossa kun se röhjöttää se pilaa maiseman. Toivotaan jokeri johdon kantavan sen verran vastuuta ja hoitavat asian. Tai sitten halliin voitaisiin majoittaa Ukrainassa kotinsa menettäneitä ihmisiä ja jokerit korvaisi heille siellä majoittumisen sodan loppuun ja ukrainan jälleenrakentamiseen asti. Osana khllää he ovat sen heille velkaa. Toivotaan nyt kerrankin jokereita isoja tekoja. Kerrankin kun heillä niiden tekemiseen oikeasti on mahdollisuus.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      85
      4614
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      110
      3830
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      175
      3620
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      58
      2052
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      71
      1928
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      89
      1259
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      129
      1114
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      140
      1050
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      57
      963
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      27
      882
    Aihe