Iltalehti kertoo venäjän jääkiekkoliiton pyytäneen khl seuroja tukemaan venäjän armeijaa! Tämä uutinen on järkyttänyt koko jääkiekkoileva maailmaa! Armeijaa joka suorittaa valtavaa kansanmurhaa Ukrainassa! Onko uutinen myös syy jokeri johdon piileskelyyn? Toivotaan ettei uutinen liity jokereihin, ei hän se voi liittyä. Vai voiko? Ei sentään. Mutta ei tämä mikään hyvä uutinen ollut, ei todellakaan.
Hyytävä kirje julki!
4
1724
Vastaukset
- Anonyymi
Putler valjastaa kaikki sirkuksen pellet propaganda-koneistonsa käyttöön. Jokereilta oikea liike jättää neuvostoliiton kiekkoliiga.
- Anonyymi
Oikea liike kyllä, mutta ennen paluuta kotimaan jääkiekkokentille, jokerit ja khln kanssa kytköksissä olleet suomalaiset on syynättävä suurennuslasin kanssa. Itse en näe enää mahdollisena että jokereita kotimaan kentillä nähdään. Kaikkien näiden likaisesta khllästä tulleiden uutisten jälkeen, kertakaikkiaan se ei voi olla enää mahdollista!
- Anonyymi
Khl on täysin tuntematon minulle koska en maailman epädemokraattisinta maata katsele tai kannata sen toimintoja.
Jossa johto tapattanut poliitikkoja, toimittajia. Myrkyttänyt ihmisiä, sotaa suomea ja ukrainaa, muitakin vastaan.
Ihmettelin että suomesta meni joukkue ja halli näille. Sitä suomettunut ja venäjää mielistelevää joukkoa riiittää.
Khl edustaja yritti Ruotsalaisia seuroja saada mutta eihän he lähde rostovaltion liigaan. Tekivät oikein, korvien väli kunnossa ja oma ajattelu.
Suomessa taas näkyi tämä että suostutaan toisen tahtoon ja venäjältä tullut halu niin ei ole uskaltaneet sanoa ei.
Ruotsi teki päätöksen antaa aseita ukrainalle. Suomessa emmittiin ja katseltiin mitä muut tekee.
Saksan, Ruotsin, Viron jälkeen vasta Suomessa rohkaistui muutaman hengen joukko. Tässäkin näkyy se. Pelkureiden maa - Anonyymi
Kyllä suomessakin joukkueilla järkeä päästä on löytynyt! Samaan aikaan kun khl pyysi jokereita, se pyysi myös Oulun Kärppiä. Niin kuin nyt näemme Oululais seuran johto oli viisaampaa kuin jokereiden: ) toki myös kärppien urheilullinen menestys on ollut täysin eri luokkaa kuin jokereiden menestys koko 2000-luvun. Nyt jokereiden pitäisi saada vielä ilmainen paikka liigasta ja näin ollen viedä uskattavuus koko Dm-liigalta. Suomalaisessa urheilussa lajissa kuin lajissa korkeimmalla tasolla pääsarjassa, paikka siellä on ansaittava urheilullisilla meriiteillä! Ei ilmaiseksi ohi muiden, muuten puhumme korruptiokiekosta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä
Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai969453Persut: haluamme lisää veroja!
Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki764917Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.
https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.504609Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni
Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j82388Numero josta kaivattusi tulee mieleen
Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.1001586- 431420
Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera
Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota531330Tämmönen höpsö
Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress441286Heräsin taas sinä mielessä
Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?641262Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet
🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.471249