rullakiekko

pelataanko muualla suomessa kesällä niasten rullakiekkoa kuin pääkaupunkiseudulla? Avoimeen SM-turnaukseen on aina löytynyt joukkueita ainakin tampereelta, mutta onko missään muualla "valmistavia" aluesarjoja?
31051
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

niin onkohan kukaan järjestämässä tänä kesänä sitä sm-turnausta?! onko tietoo...

Äänestä
  • Kuopiossa kait järjestetään... Samaan aikaan kun miesten vinaalit. Paripäivänen turnee.

    Äänestä

  • xXx kirjoitti:

    Kuopiossa kait järjestetään... Samaan aikaan kun miesten vinaalit. Paripäivänen turnee.

    se on kyl tesomal 18.6 se rullakiekkoturnaus

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


doob kirjoitti:

pelataanko muualla suomessa kesällä niasten rullakiekkoa kuin pääkaupunkiseudulla? Avoimeen SM-turnaukseen on aina löytynyt joukkueita ainakin tampereelta, mutta onko missään muualla "valmistavia" aluesarjoja?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu