Miten ajatte tätä tolppaa nykyään. Asiakkaita otetaan tolpalta. Tolpan jatkeella olevalta kadun pätkältä, Kallen edestä. Lisäksi Kallen edessä olevalla kadulla purkuaikoina kaksisuuntainen liikenne, joista poimitaan myös asiakkaita Kallen ulko-oven edessä.
Nyt alkaa näyttämään siltä että kaikki ajavat tätä tolppaa villinlännenmeiningillä.
Nyt alkaa näyttämään siltä että kaikki ajavat tätä tolppaa villinlännenmeiningillä.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Ala on vapautunut ja asiakkaita saa ottaa mistä vaan. Enää kolleegat ei voi itkeä veivaamisesta tarkulle joten tyhmäähän se on jonottaa muiden perässä ja muistella vanhoja aikoja.
Minä otan suoraan oven edestä asiakkaan. Vanhan liiton taksit jonottavat tolpalla. Milloin nämä idiootit tajuavat että taksialalla on kilpailua, vanhat säännöt on joutanut romukoppaan jo vuodesta 2018.
Kamelikuskit eivät tajua kuin villin Afrikan meininkin. Eihän ne osaa edes lukea ja taksilupia ei ole tai ne on väärennettyjä.
Aihe on vähän vaikea kun palvelua pitäisi tuottaa sinne missä sille on kysyntää, mutta jotta ei syntyisi täyttä hulabaloota, niin miten kävisi jos kaikki hylkäisivät tolpan ja tunkisivat itsensä ytimeen. Monissa kohdissa täysin mahdotonta.