Yliopistoon päässeet..kaikki neuvot kuinka näin vanhemmiten päästä yliopistoon ilman laudatureja? Avoimessa luen ensimmäisiä kursseja. Terveystieteiden valintakokeet ilman ennakkomateriaalia edessä. Vinkkejä valintakokeisiin valmistautumiseen? Omia kokemuksia niistä?
Vanhemmalla aikuisiällä yliopistoon
Anonyymi
4
95
Vastaukset
- Anonyymi
Valintakokeessa lue tehtävänannot ja kysymykset tarkkaan. Vastaa siihen, mitä kysytään ja vain siihen. Tämä vinkiksi kaikille iästä riippumatta.
- Anonyymi
Monivalintakysymyksiä luvassa, akateemisista artikkeleista/ tutkimuksista.
- Anonyymi
Vanhemmalla aikuisiällä, mitä se lieneekin, ei paljon kannata rasittaa itseään ja talouttaan terveystieteiden yliopisto-opinnoilla.
- Anonyymi
Työllistymisen vuoksiko? Vai minkä vuoksi? Valmistuneiden työllistymisprosentit olleet huippuluokkaa. Harmi, ettei valmistuneet varmaan täällä hengaile kommentoimassa😁
Ja eikö opiskelu kannata melkeimpä aina!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.693254Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91881Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2241269- 1291058
- 991002
- 60954
Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...
Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil67936Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!
No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik6885- 84879
- 34810