Saatan nyt kysellä tyhmiäkin, mutta itse en koskaan ole ollut sekasaunassa minkään pyyheliinan tai uikkarin kanssa. Tuttavien kesken saunoessa on yleensä käyty sukupuolet erikseen.
Mutta nyt tämä hölmö kysymykseni. Monestihan sekasaunassa ihmiset peittävät itsensä pyyhkeellä. Mutta miten tämä siveellisyys sitten säilyy pestessä?
Sekasaunakäytännöistä
10
815
Vastaukset
- Anonyymi
Jos aloittajalla on riittävä varustus ei sitä tarvise hävetä ja peitellä.
Jos taas pelisi on keskivertoa pienempi peitä se varmuuden vuoksi ettei sitten illalla baarissa tule pettymystä.- Anonyymi
PS ota varmuuden vuoksi Viagraa jotta kevyt erektio parantaa mahdollisuuksiasi.
- Anonyymi
Onko aloittaja onnistunut säilyttämään siveellisyytensä aloitusta tehdessään ?
- Anonyymi
Pääasia että kommentteja tulee !
- Anonyymi
Etiketin mukaan pyyhe heitetään tojivan aisan päälle kuin orrelle.
- Anonyymi
Kyllä se peli on ns. juhlakuntoon saatava runkuteltua ennen sekasaunaan menoa, muuten häväistään ja pilkataan tuppikulliksi.
- Anonyymi
hyvin toimii, tulee hyvä mieli
Anonyymi
29.03.2022 09:27
UUSI
Jahas, mitäs sitä O BJR:lle muuta kuin sitä perinteistä eli yksinpuheluja yölläkin ja muiden viestit siinä sivussa poistoon joissa sinut käräytetään trollaamisesta luotsin pestin suojista?
- Anonyymi
Itse laitan täyden vesiämpärin ja pyyhkeen aisaan roikkumaan.
- Anonyymi
Miksi muuten saunassa muka pitäisi käydä ilkosillaan? Kesälomilla mökillä omat ja sukulaiskersat plutaa päivät pitkät rannalla ja käyvät simmarit päällä välillä saunassa lämmittelemässä. Mikä siinä on vikana?
Ketjusta on poistettu 13 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.778001Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m896053Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,835531Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot675446Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1134710Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1212452Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e51329Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol71324Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa431154Olin ihan varma että sä olet se oikea
Tunteet kuitenkin kuoli käyttäytymisesi johdosta. Hyvin tehty jos oli tarkoituskin. Oppia ikä kaikki ja jotkut ei opi ko521143