Katsastajaksi ??

Anonyymi

Siihen työhön älä ala. Huonot palkat, hallit ja laitteet resuja, työnantajat eivät arvosta työntekijöitään, oot jatkuvassa seurannassa "vikatilastoineen" (putinin touhua), Ikäliisiä ei makseta. Jatkuvassa vedossa ja kylmässä oloa, pakokaasuja haistellessa pääset ennenaikaiseen hautaan. Yrittäjien epätoivo pahenee, kun ei löydy enää työntekijöitä, no en ihmettele.

4

169

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sisähomma, hyvä palkka, päivätyö, mukavat asiakkaat, hyvät työkaverit, mukava ja asiallinen työilmapiiri, avuliaat työkaverit, siisti työasu, ym ym ym

    • Anonyymi

      Katsastajan työstä, niin kuin monesta muustakin tänä päivänä, selviytyminen edellyttää oikeaa asennetta. Jos ala sinänsä kiinnostaa, niin voi kokeilla työllistää itse itsensä eli perustaa oman yrityksen. Näin voi vaikuttaa jonkin verran enemmän niihin työskentelyolosuhteisiin ja maksaa itselleen palkkaa joka ei ole missään suhteessa tehtyyn tulokseen.

    • Anonyymi

      Tuo vikatilastojen mainitseminen kertoo vaan siitä että sinä et osaa katsastaa.

      • Anonyymi

        Katsastusalan vikatilastot eivät ole vertailukelpoisia eri asemien ja työntekijöiden välillä.
        Tästähän ollaan tietysti katsastusalalla hiljaa, traficomia ei sovi arvostella.
        Jos oikeasti tutkittaisiin, miten vikoja merkitään ja miten tilastot muodostuvat, niin huomattaisiin vikatilastojen virheelliset tulkinnat.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka ei suostu laskemaan bensan hintaa

      Sanna laski esimerkiksi sähkön arvonlisäveron 10 prosenttiin, jonka Riiikka anosti 25,5 prosenttiin. Sannan aikaan bens
      Maailman menoa
      9
      2701
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      109
      2550
    3. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      177
      2390
    4. EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa

      Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt
      Maailman menoa
      151
      2036
    5. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      124
      1634
    6. Kristityt kastoiva alunperin upottamalla - upotuskaste annettiin vain uskoon tulleille aikuisille

      Raamatussa on käännösvirhe. Kaste tulisi olla upottaa veteen, jota kreikan sana baptizo tarkoittaa. Aluseurakunta kast
      Kaste
      458
      1099
    7. Nyt mä vihaan sua kyllä

      Jos sä oot oikeasti tämä takana! En ois ikinä susta uskonut! 😠☹️
      Ikävä
      73
      789
    8. Mitä tekisit ensimmäiseksi??

      Jos hänet näkisit kahden kesken!!
      Ikävä
      45
      777
    9. Kievarin pöydät

      Minkä helvetin takia kievarissa on laitettu pöytä laulajan taakse. Siellä huutavat nuoret niin että et omaa ääntäsi kuul
      Suomussalmi
      15
      712
    10. Muslimiyhteisö jyrähti - Kova vaatimus Orpolle ILtalehti

      Eiköhän se ala olla aika pistää stoppi noille muslimien vaatimuksille Suomessa ? Ei Suomessa ole pakko oll
      Maailman menoa
      151
      703
    Aihe