Punkkupullo on tyhjä,, pää on ehkä ½ numeroa liian pieni, lätkämatsi on hävitty. vain viisi tuntia unta ;((
Malttamattomana odotan että voisin ajaa venerantaan. No sitten iltapäivällä.kääk!!! Onneks telkkarista tulee sydämmenasialla.
Aaamu....
6
367
Vastaukset
paremmaksi :)
Alle viisi tuntia unta, ei punkkua. Mutta muita esteitä, tai oikeastaan uni loppui kesken.
Pää on kuin 'Haminan kaupunki', vai oiskohan humiseva harju parempi vertaus?- mann
Mulla leukoja haukotuttaa, kun unta oli vain muutama tunti, alkoholi ei nyt ollut syypää.
Kävin MM-karaoken alkukilpailuissa ja matkaa sinne oli n. 200 km. Kuitenkin myönteistä oli se, että pääsin jatkoon. Loppukisat käydään Heinolassa kesällä. mann kirjoitti:
Mulla leukoja haukotuttaa, kun unta oli vain muutama tunti, alkoholi ei nyt ollut syypää.
Kävin MM-karaoken alkukilpailuissa ja matkaa sinne oli n. 200 km. Kuitenkin myönteistä oli se, että pääsin jatkoon. Loppukisat käydään Heinolassa kesällä.mitä lauloit? :)
- Sani
mann kirjoitti:
Mulla leukoja haukotuttaa, kun unta oli vain muutama tunti, alkoholi ei nyt ollut syypää.
Kävin MM-karaoken alkukilpailuissa ja matkaa sinne oli n. 200 km. Kuitenkin myönteistä oli se, että pääsin jatkoon. Loppukisat käydään Heinolassa kesällä.Siis onnittelut, että pääsit jatkoon! Ja onnea sinne Heinolaan.. Siis MM-kilpailu, se lienee aika iso tapahtuma.
Huomannet, mulla ei ole mitään tapoja :)) - Felixman
Sani kirjoitti:
Siis onnittelut, että pääsit jatkoon! Ja onnea sinne Heinolaan.. Siis MM-kilpailu, se lienee aika iso tapahtuma.
Huomannet, mulla ei ole mitään tapoja :))Lauloin: "Jälkemme hiekalla, Aikaan täysikuun ja Lago Maggiore" Tämä laulaminen on minulla eräänlainen tauti. Jos olen esim. vieraalla paikkakunnalla liikkeellä ja siellä on menossa karaokea, niin tartun tilaisuuteen kuin kärpänen liimapaperiin ja mukaan vaan. Kiertelen myös kilpailuja jatkuvasti. Onhan ne aika isot kisat Heinolassa, tähän mennessä on jo ilmoittautuneita 17-maata. Ettekä saa lukea tätä itseni kehumiseksi. Se on vaan harrastus...
- (.)Y(.)
mann kirjoitti:
Mulla leukoja haukotuttaa, kun unta oli vain muutama tunti, alkoholi ei nyt ollut syypää.
Kävin MM-karaoken alkukilpailuissa ja matkaa sinne oli n. 200 km. Kuitenkin myönteistä oli se, että pääsin jatkoon. Loppukisat käydään Heinolassa kesällä.Felixx- mann.. ;))
Matka taittui sitten laulaen.. ;))
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1443641"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?722206Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p641938Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am971911- 191869
Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.91714Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m171581- 791564
Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko111370Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!
Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu1251353