Mulla on tässä ollu jatkuvasti sellanen todella epätodellinen olo. Ekan kerran tää ilmeni kun olin ehkä 8-vuotias ja oon nyt 14-vuotias. Olo tuntuu mulla ihan järkyttävänä, ainut asia mikä siihen auttaa on sulkea silmät tai pahimmassa tapauksessa mennä kotiin nukkumaan. Meen ihan paniikkiin kun tää tulee, en pysty tehä yhtään mitään tai pysy kunnolla pystyssä. Silloin nuorempana tätä oli tosi harvoin noin parin sekan kestävänä mut nykyään saattaa kestää koko päivän, jos vaikka oon jossain tosi ahtaassa paikassa jossa on paljon ihmisiä. Pelkään päivittäin, että tää tulee, ja jos tulee toivon vaan kuolemaa, niin hirveetä se on. Tuntuu ku olis jossain unessa tai jotain. En juo mitään kofeinillistä, alkoholia taikka oo edes hirveesti ruudun äärellä. Tietääks kukaan mistä saattais johtua tai onko omia kokemuksia?
epätodellinen olo
6
159
Vastaukset
- Anonyymi
Selvä paniikkikohtaus jota et voi itse estää mutta lievittää voit. Hengitä syvään ja luota siihen että se menee ohi aikanaan. Vaaraton mut kamala vaiva. Voisit käydä terkalla ja jos aiheellista niin ohjaa lääkärin pakeille.
- Anonyymi
Vaikuttaa itselleen vastaamiselta. Pitää elämän olla merkityksetöntä kun tehtaillaan aloituksia ja niihin kinutaan vastauksia.
Ap tässä lähes 70 vuotta vanhempi mitä aloittajalla oikeesti on. Sama tyyppi näin "elävöittää" terveyspalstaa. Huomaavinani, ettei nettietiketti ohjaa tälläiseen. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vaikuttaa itselleen vastaamiselta. Pitää elämän olla merkityksetöntä kun tehtaillaan aloituksia ja niihin kinutaan vastauksia.
Ap tässä lähes 70 vuotta vanhempi mitä aloittajalla oikeesti on. Sama tyyppi näin "elävöittää" terveyspalstaa. Huomaavinani, ettei nettietiketti ohjaa tälläiseen.Miten sä jaksat kytätä tämän ukon kirjoituksia.Eikö sulla ole muuta elämää kun kytätä missä se ukko menee aina.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vaikuttaa itselleen vastaamiselta. Pitää elämän olla merkityksetöntä kun tehtaillaan aloituksia ja niihin kinutaan vastauksia.
Ap tässä lähes 70 vuotta vanhempi mitä aloittajalla oikeesti on. Sama tyyppi näin "elävöittää" terveyspalstaa. Huomaavinani, ettei nettietiketti ohjaa tälläiseen.Täh, mitä sä selität! Ap kysyi neuvoja ja vastasin auttaakseni. Ärsyttää nämä kaikkitietävät jotka ei kyllä tiä mistään mitään.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Täh, mitä sä selität! Ap kysyi neuvoja ja vastasin auttaakseni. Ärsyttää nämä kaikkitietävät jotka ei kyllä tiä mistään mitään.
Tämä sama henkilö syyttää yhtä yli 80 vuotiasta ukkoa kaikkien aloitusten kirjoittajaksi.Hänellä on pakkomielle tähän vanhukseen joka kuulemma esiintyy jokaisessa teinin aloituksessa.
- Anonyymi
Mulla oli nuorena välillä epätodellista oloa. Aloin kiinnittää huomiota esimerkiksi että näenkö kunnolla. Stressi ja ahdistus pahensi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 703149
- 622495
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.562136Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1942045- 551952
- 421594
- 401560
Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t141253EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1391168- 61083