Ollakseen näin pieni paikkakunta tämä lista on todella vaikuttava:
Greta von Haartman, oopperalaulaja
Taavi Hahl, kuoronjohtaja
Hassun-Pekko, viulupelimanni
Nestor Huoponen, kansanedustaja, kanttori-urkuri
Antti Häkkänen, kansanedustaja ja oikeusministeri
Antti Jaatinen, jääkiekkoilija
Perttu Kiesilä, jääkiekkoilija
Kati Lindsberg, ravivalmentaja
Tuomo Martikainen, politiikan tutkija, professori
Jari Mattila, endurokuljettaja
Jani Paasonen, ralliautoilija
Kake Randelin, laulaja
Rami Rusinen, näyttelijä
Tiiamari Sievänen, lentopalloilija
Karri Sihvonen, lentopalloilija
Edvard Ukkonen, toimittaja ja suomentaja
Tero Vaara, laulaja
Edward Vesala, jazzrumpali
Valtava määrä julkkiksia
9
894
Vastaukset
- Anonyymi
Julkkiksia noista on tuskin enempää kuin viisi.
- Anonyymi
Niinpä, todellisia julkkiksen mitat täyttäviä ei listassa ole juuri viittä enempää. Paljon mukana ei-tätäpäivää julkkuja, vaikkakin ansioituneita.
Oikean julkkiksen tunnistaa siitä, että hänestä keskustellaan. Somessa, lehdissä, telkussa ja suht säännöllisesti ja myös oman kunnan ulkopuolella. Listasta on muuten jäänyt jostain syystä pois julkkiksen mitat kirkkaasti ylittävä ja tykätty viihdetaiteilija. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Niinpä, todellisia julkkiksen mitat täyttäviä ei listassa ole juuri viittä enempää. Paljon mukana ei-tätäpäivää julkkuja, vaikkakin ansioituneita.
Oikean julkkiksen tunnistaa siitä, että hänestä keskustellaan. Somessa, lehdissä, telkussa ja suht säännöllisesti ja myös oman kunnan ulkopuolella. Listasta on muuten jäänyt jostain syystä pois julkkiksen mitat kirkkaasti ylittävä ja tykätty viihdetaiteilija.Oot todellinen juntti kun aloitat keskustelun ja vastaat siihen myös itse! 🤮
- Anonyymi
Listan aloittaja taitaa kuulua kuuluisaan kadehtijoitten kerhoon.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Listan aloittaja taitaa kuulua kuuluisaan kadehtijoitten kerhoon.
Ei kukaan kadehdi ainakaan vanhaa kaljupäätä joka on jo ehtoopuolella😅
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Niinpä, todellisia julkkiksen mitat täyttäviä ei listassa ole juuri viittä enempää. Paljon mukana ei-tätäpäivää julkkuja, vaikkakin ansioituneita.
Oikean julkkiksen tunnistaa siitä, että hänestä keskustellaan. Somessa, lehdissä, telkussa ja suht säännöllisesti ja myös oman kunnan ulkopuolella. Listasta on muuten jäänyt jostain syystä pois julkkiksen mitat kirkkaasti ylittävä ja tykätty viihdetaiteilija.Naiset ovat tykästyneet joviaaliin viihdetaiteilijaan ja ottaneet miehen omaksi suosikikseen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Niinpä, todellisia julkkiksen mitat täyttäviä ei listassa ole juuri viittä enempää. Paljon mukana ei-tätäpäivää julkkuja, vaikkakin ansioituneita.
Oikean julkkiksen tunnistaa siitä, että hänestä keskustellaan. Somessa, lehdissä, telkussa ja suht säännöllisesti ja myös oman kunnan ulkopuolella. Listasta on muuten jäänyt jostain syystä pois julkkiksen mitat kirkkaasti ylittävä ja tykätty viihdetaiteilija.Komeista miehistä puheenollen:
Pää-: Vaaleat ja tuuheat hiukset, suuret siniset silmät, suora sopusuhtainen nenä, korkeat poskipäät ja hienostunut leukalinja (ei siis missään nimessä ns laatikkoleuka!). Söpö hymy, suorat hoidetut hampaat, hymykuopat. Ei partaa, eikä edes sänkeä.
Vartalo-: keskimittainen (175–180 cm), hoikka, solakka. Hyvä ryhti. Hoidettu iho, puhtaat pehmeät kädet ja siistit kynnet.
Yökkäys kaikelle metsurimeiningille ja etenkin iskämasuisuudelle, mun makuun kädet ja hartiatkin on sellaista keskitasoa eikä mitään ladonovea tai lapiota.
- Anonyymi
Vaara ja Vesala... kova! Ja kaikkien suosikki Kake on kyllä edelleen aikamme iskelmän terävintä kärkeä... Kumpa pääsis joraamaan Nastaa pimua keikalle pian!
- Anonyymi
Entä Kati Liukkonen ,some vaikuttaja(Puten laariin)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo räyhää: kansan on muututtava
Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san2402744- 1011154
Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion
Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu1231121Oikea kaste on syntisten kaste
Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka581005Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa
Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta1531002Upotuskaste on raamatullisin kaste
Jokainen raamattua lukenut tietää sen. Päivänselvä asia. Vauvalle annettu kaste ei löydy raamatusta.717917- 57899
- 63851
- 130830
Perussuomalaisten kansanedustajalta erittäin raju puheenvuoro eduskunnassa massamaahanmuuttoa vastaa
https://www.is.fi/politiikka/art-2000012019924.html Hyvä, että perussuomalaiset tuo Suomen kansalle tätä vihervasemmisto238825