Oon ny amiksessa ollu jo melkein vuoden, ja kaveriporukka kenen kans oon hengannu ala-asteelta asti on alkanu vaa välttelemään ja käyttäytymään niinku mua ei olis olemas.
Aina ku sanon jotaki, nii ne vaan on hiljaa hetken ja jatkaa puheenaihetta. Tuntuu aivan kuin koko luokka olis mua vastaan, ja en tiedä mitä mä oon tehny jotta mä ansaitsisin tällaista.
Oon aika hiljanen ja pidän omat asiat ittelläni, mutta silti nämä jaksaa vittuilla mulle aivan typeristä asioista. Discordissa ja omissa whatsapp ryhmissäki on ivannu mun kiinnostuksia ihan vaa "läpällä"
Mua ahdistaa ihan hirveesti olla koulussa, ja vanhemmille puhuminen asiasta on todella vaikeeta.
Kaverit hylkii ja haukkuu selän takana
Anonyymi
2
379
Vastaukset
- Anonyymi
Voipi olla niin että ootte kasvanut erilleen kamujen kaa, niin yleensä käy vaikka lapsena oltais bestiksiä. Aika lapsellista jos vielä amiksessakin kiusataan ja syrjitään. Ehkä niitä ärsyttää kun et kettuile takas mut se on niiden ongelma. Tarvisit eri porukan missä hengata, löytyskö sellaista? Olisko koulupsykologin luona juttelusta kenties apua.
- Anonyymi
Ittelle on tosi vaikeeta löytää uusia kavereita. Tuntuu aina kauhee ahdistus ja nolouden tunne. Voisin yrittää koulupsykologille puhua asiasta, jos se helpottais ahdistusta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial11586Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras981514Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot
Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks4221051Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva204966- 124849
Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."
Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt2797Kuka omistaa keltaisen vanhan aravan?
Pitäs saada rakennuksen omistajaan yhteys, rappukäytävät on siivottomassa kunnossa. Hiekkaa ja roskia rappusissa, lisäks29770Pirkanlinna yleisötapahtuma
Oli todella hyvä tilaisuus. Ja EERO. L. Aivan mahtava tyyppi. Veti rennosti ja asiallisesti. Ja yleisöltä hyviä kysymyks42751- 7724
- 60703