Idea, seuraten madinfinland-tapion esimerkkiä

Anonyymi

...https://madinfinland.org/kaarmeoljyt-ja-psyykenlaakkeet-samassa-veneessa/

...Tapion ohjeet muistuttavat Konstikirjasta (joka voisi olla konst böken, eli taidekirja)

...Käärmeöljyä, tai ei, muistan hyvin mikä ero oli lapsella vs. 18-täyttäneellä.

Lapseen suhtauduttiin tietynlaisena kehityshenkilönä. Jolla on oikeus kysyä tyhmää. Tai edes yrittää. Ihmisille syötetään mallia että kirjanlukukurssit, ym. hitsausteokset tuo työpaikat varmasti, ja sen kautta hillotaan mahdollisuus ostaa tontti vaikka toiselta puolelta rapakkoa. Ym.

Tjms.

frontiersin.org tutkimuksesta hakusanoilla (joita en jaksa kertoa) skitsofrenialiitännäisillä, löysin "Yoga Therapy" -yhdistelmän. Sitä suositetaan skitsofrenian hallinnassa.

...

Aikuisena tapahtuu jotain outoa. 18-v alkaen on kova ellei suorastaan järkyttävä kiire muistaa asioita. Vastuu lisääntyy niin paljon. Muisti ei riitä. En tiedä miksei se sitten riitä.

Tuntuu että pitäisi kehittää myyntiartikkeleita aikuismaailmassa. Niiden kehityksen ajattelu vie todella paljon kaikkia resursseja. Pitää suunnitella, kokeilla, piirtää, piirtää uudestaan, miettiä toteuttajaa. Toteuttajat aikuismaailmassa onkin vähissä. Toteuttajien (jotkut kutsuu työvoimapulaa isona stressitekijänä) etsiminen, tai sen etsinnän yleinen stressi vaikuttaa - siis vaikka toiset etsivät, tai esittävät etsivänsä tekijää - mutta että eivät tippaakaan kouluta (näitähän siis on vaikka kuinka paljon!) tekee jotenkin hölmöläisen hommaa työnhausta ja ihmisiin tutustumisesta - rahaa on mutta ei pysty odottamaan sekuntiakaan. Rahalla sitten syydetään sitä kaikenmaailman Dockereihin (yksi tekniikka IT-maailmassa) ja unohdetaan kaikki muu - ihminen on jotenkin tyhmentynyt niin, ettei se hahmota enää muuta kuin oman toiminnanohjausskriptinsä.

Se skripti on luokkaa: Kävele ulos. Pelkää vastaantulijoiden reaktioita (ne saavat yliotteen) - Suomea tavallaan ei ole. Suomi oli pelkkää pelkäämistä. Nykyinen Suomi on NATO. Ilman NATOa Suomi on massamurhaamiseen taipuva venäläisosakulttuuri (koko Venäjän kulttuuri ei ole massamurhaamista)

1

121

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      kuntouttavaan kokoamaan koirankoppeja

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      256
      45582
    2. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      44
      11349
    3. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      221
      10961
    4. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      38
      9775
    5. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      89
      8606
    6. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      277
      6654
    7. Kalja-Kristus Kutsuu Luokseen

      Nyt on Oikea Hetki Ottaa Ryppyys Vastaan! Lue Pelastusryyppy ja tee Promillista elämäsi Herra! Pelastusryyppy on teksti
      Maailman menoa
      2
      2525
    8. Jos mä joisin

      Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys
      Ikävä
      44
      2350
    9. Perussuomalaisiin minä luotan

      Bensaa raaskii taas tankata ja ensi vuonna laskee ruoan verotus. Nämä muutokset parantavat pienituloisten asemaa.
      Maailman menoa
      12
      2334
    10. Tänään torille

      Tänään kuulema torilla tapahtuu klo.20. Tulkaaha paikalle kattoon.
      Hyrynsalmi
      45
      2154
    Aihe