Tietääkö joku jotain kyseisestä paikasta.Sijaitsee jossain Turun ja Kemiön välillä?Minkälainen?Kuvailkaa.olen kesällä menossa kahdeksi viikoksi.
Sauvo
4
2333
Vastaukset
- oikeesti
tuota paikkakuntaa joko ei ole olemassakaan tai sitten se kyllä on jossain muualla kuin Turun lähellä.Olen ikäni Turussa asunut enkä ole sellaisesta Sauvosta kuullutkaan.Joku on kusettanut sinua..
- Turkulaisen katsoa karttaa
Nimittäin Sauvo siinä Salon ja Turun väliltä löytyy,pieni paikka,eipä juuri mitään ihmeellistä,ohi ns.keskustan ajaa huomaamatta..
- Calle
Oletko viettänyt koko elämäsi peräkamarissa?
- vielä
Turkulaisen katsoa karttaa kirjoitti:
Nimittäin Sauvo siinä Salon ja Turun väliltä löytyy,pieni paikka,eipä juuri mitään ihmeellistä,ohi ns.keskustan ajaa huomaamatta..
Ohi Sauvon keskustan ei voi ajaa sitä huomaamatta koska keskusta ei ole Kemiöntien varrella vaan pitää ensin kääntyä vasemmalle ja sitten vielä oikealla ja vasta sitten olet keskustassa.Monelta varmaan jää keskusta huomaamatta,koska se ei ole tien varressa oleva Ruokavarasto huoltis kompleksi.Keskusta on pieni idyllinen maalaiskeskusta jossa ei paljon ole,mutta kuitenkin kaikki oleellinen.En tiedä miksi joku menee kesällä Sauvoon pariksi viikoksi,ehkä sukuloimaan tai herneitä poimimaanko?Mutta ei Sauvossa kyllä mitään aktiviteetteja ole.Kannattaa ehkä suunnata naapuripitäjiin...
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1748483KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti4537657Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei763890Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521633716Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1183074Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään552855Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv442071- 1262066
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro231893Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka211841