Ensimmäinen gynekologi käynti

Anonyymi

Mulla on ollu satunnaisia epämukavia alapääoireita jotka on alkanu hieman toistumaan ja haluaisin käydä gynellä tän takia, mutta hinnat huolestuttaa. Ei mulla oo 19v opiskelijana varaa laittaa satasia tohon käyntiin ja tuntuu jotenkin turhalta mennä tavallisen terkkarin lääkärinvastaanotolle, koska vaiva on jo silloin kuitenkin taas ns ohi ja ei siellä varmaan mitään kunnon tutkimuksia tehdä ellen oo väärässä..?

Oisko jotain vinkkejä tähän tilanteeseen, onko olemassa jotain julkisen puolen gynejä jne.?

3

276

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Käy pissalla ennen käyntiä. Ikävähän se on, jos lorisee kuset lattialle kun pitäs olla paikallaan kun joku ropeltaa piirakkaa.

    • Anonyymi

      Mikset mene ehkäisyneuvolaan julkisella puolella?Et kerro paikkakuntaasi niin en voi etsiä sinulle osoitetta.Yleensä terveyskeskuksessa on ehkäisyneuvola ja gynekologi.

    • Anonyymi

      Lääkäri se tk-lääkärikin on, joten sinne vaan, ohjaavat kyllä tarvittaessa gynekologille.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      208
      17069
    2. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      167
      12149
    3. Ikuiset kaipaajat

      Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo
      Ikävä
      176
      6696
    4. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      41
      5950
    5. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      64
      4832
    6. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      12
      4723
    7. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      19
      3927
    8. Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle

      Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m
      Maailman menoa
      99
      3620
    9. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      84
      3565
    10. En tiedä ymmärrätkö

      Kuinka paljon merkitset mulle. Näet minut minuna etkä silti käännä selkääsi. Tökit jatkuvasti kepillä jäätä ja menit ehk
      Ikävä
      10
      3341
    Aihe