EU-kriittisiksi julistautuneet ovat olleet hiljaa viime aikoina, mihin he ovat kadonneet? Kannattaa muistaa ketkä ovat EU-kriittisiä. Ja kannattaa muistaa kuka on suomalaisten puolella. Se on EU ja NATO.
Missä EU-kriitikot?
12
74
Vastaukset
- Anonyymi
Lantalootalla ei ratas oikein anna mahdollisuutta ymmärrykselle, että asiat on laitettava tärkeysjärjestykseen. Vain Lantalootalla on eri nikeillään aikaa leikkiä palstalla, ilman ymmärrystä tapahtumista ympärillä.
- Anonyymi
Sinä se jaksat noilla sekavilla kopsuillasi.
- Anonyymi
Kopsuja pukkaa . . . . .
- Anonyymi
Voisiko kysyä, missä EU? On mennyt aika hiljaiseksi Ukrainaan hyökkäyksen jälkeen, kaikilla länsidemokratiassa. Bidenin sekoilee ja uhkailee ja Suomen päättäjät "pohtivat" Natojäsenyyttä. Eiköhän sekin sumutus ole jo palanut, ja tulkemme saamaan varoitetun "halauksen" jossain kohtaa.
Missä EU? Siis mitä tarkoitat?
Mitä sinä oikein odotat Euroopan Unionilta ja mitä sen pitäisi tehdä? Venäjä on eristetetty, se on laitettu maksamaan hyökkäyssodasta kaikkien aikojen kovimmilla pakotteilla. Huipputeknologiaa maa ei saa, yli 350 merkittävää yritystä on lähtenyt juurikin EU:n ja USA:n pakotteiden ansiosta.
Taidat olla Venäjän kätyri.
- Anonyymi
Nato-hakemuksen lähettäjät altistavat Suomen sodalle. He eivät ole Suomen asialla. Turvatakuita ei ole olemassa hakuaikana.
- Anonyymi
Vaikea kuvitella mitään turvatakuita, hyväksynnän jälkeenkään. Putiniahan väittävät hulluksi, eikä hullu taida vanhentuneesta pelotteesta paljoa perustaa.
- Anonyymi
jos eu joutuu maksamaan enemmän kun sieltä saa niin on idiootti eli täysin höynäytettävä höperö !!!
- Anonyymi
Kaikki suomalaiset ovat EU-kriittisiä. Tuskin kukaan täällä EU:ta jonain jumalana palvoo.
Mutta vain osa suomalaisista on EU-vihan vallassa. Se on se sama joukkio, joka vihaa kaikkea, mikä ei mahdu heidän ahtaisiin kalloihinsa. - Anonyymi
Nyt on persut hiljaista poikaa! Katselevat kengänkärkiään.
Ei vouhoteta EU-eroa ja turvapaikanhakijat otetaan ilolla vastaan. - Anonyymi
Persujen EU myönteisyys ja Natokiima on ollut suuri pettymys.
Ketjusta on poistettu 11 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen
Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️672595Anne Kukkohovi. Myy likaisia alushousujaan.
Kuka ihme ostaa jonkun naisen likaisia alushousuja, menee lujaa kyllä tälläkin housujen myyjällä.1332344Vanhuksen varpaankynsien leikkaus 89 euroa...
Huh huh.......Parturikäynti olisi varmasti ollut 250 euroa? Kallis on suomi nykyään.2002316Onko kaivattusi
kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.482167Viulu vaiennut
Eikö pisnikset suju ? Vai miksi pahin yrittäjä vouhka on "kadonnu" maan alle. 🤣331935Kauanko skuutteja on siedettävä? Ei tietoa liikennesäännöistä, ajellaan miten sattuu ja missä vain.
Kauanko on kestettävä sähköpotkulautojen terrorismismia? Niillä ajelevat eivät tiedä, tai jos tietävätkin, niin eivät vä1961754Tänään pyörit ajatuksissa enemmän, kun erehdyin lukemaan palstaa
En saisi, silti toivon että sinä vielä palaat ja otetaan oikeasti selvää, hioituuko särmät ja sulaudummeko yhteen. Vuod171731Nainen, sellaista tässä ajattelin
Minulla on olo, että täällä on edelleen joku, jolla on jotain käsiteltävää. Hän ei ole päässyt lähtemään vielä vaan jost2231586Kyllä tekee kipeää
Luopua kaikesta mitä on elämässä saavuttanut😞 ei vaan ole enää yhtäkään hiljaista vuorokautta🤬261335Hallitus haluaa sossuhuijjarit esiin tutkimalla ihmisten pankkitilejä
Kuristusote vätkylöiden palleista kiristyy! 😆 Hallitus suunnittelee laajentaa Kelan tiedonsaantioikeutta sosiaaliturva2541230