Muistattako sotevaalien alla Sanna Marinin hehkutukset?
Me haluamme hoitajille lisää palkkaa, me haluamme palkata lisää hoitajia, me haluamme !!
Kovinpa on ollut sote-satu-Sannan hiljaa vaalien jälkeen.
Me haluamme hoitajille lisää palkkaa, me haluamme palkata lisää hoitajia, me haluamme !!
Kovinpa on ollut sote-satu-Sannan hiljaa vaalien jälkeen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
DEMARI PETTÄÄ AINA, AINA.
😂Kuten Persut, mennessään hallitukseen mistään ei leikata, miten kävi 🤔
Tarkoitti, että haluamme lisää hallintoa...!
Eihän kassantyttö välitä suomen hyvinvoinista pitää hoitaa asiat niin että kun.lähtö hillatolpalta tulee niin on brysselissä joku työpaikka
Olisit suorittanut koulusi loppuun, ymmärtäisin paremmin realiteettejä.
Toiset käyvät koulun ohessa töissä, toisin kuin sinä sosiaalielätti. Kokoomusken ministeri tai kansanedustaja ei päivääkään tehnyt fyysistätyötä.
Kaikkihan hoitajille haluavat antaa lisää, mutta muut järjestöt ilmoittivat, että jos hoitajat saavat, tulee heidänkin saada sama. Sellaista on suomalainen ay-väki.
Porvari 🐖, kannattaa 0 linjaa. Työ kuin työ ei pelkällä palkankorotuksella sitä paranna. Tyytyväisiä ollaan 3-5 kk sen jälkeen tulevat pintaan todelliset syyt. Hoitoala valittanut kokoajan työkuormittamista, ei jaksa. Palkankorotus ei tuo jaksamista yhtään enempää, maltillinen korotus ja hoitajamitoitus 2.
Palkkaa luvattiin lisää, ei kelvannut.
Muistatteko Persut meni hallitukseen mistään ei leikata, miten kävi🤔
Santun halut on ikuiset.