Törkeää ikärasismia Aktia pankissa. Täytät 65 vuotta ja pankki nostaa hintojaan ilman mitään järkevää perusteetta! Laatikoi sinut kysymättä lokeroon "eläkeläinen" ja rahastaa törkeästi vaikkei tilin käytössä muutu mikään.
Ikärasismia Aktia pankissa
9
424
Vastaukset
- Anonyymi
Tarvitaan valtion pankki
- Anonyymi
Ikärasismia ei voi olla olemassa, koska rotu ei ole iästä riippuva seikka.
- Anonyymi
Nimitys ikärasismi on yleisessä käytössä. Turhaan viisastelet. 😁
- Anonyymi
Ja miten paljon nuo maksut nousivat?
- Anonyymi
Ihan perustuslaissa on yhdenvertaisuuspykälä. Jokainen voi itse googlata tuon! Käsitykseni mukaan kaikilla pankeilla on jokin senioripaketti iäkkäämmille ihmisille, mutta niissä on omat omat juttunsa!
Mutta yksi asia mikä on viimevuosina korostunut on se, että peruspalvelupakettit on todella kalliita! Parin pankin hinnat oli 2021 luokkaa 6€/kk, ja vasta yli 10-15000€ säännöllisen asioinnin jälkeen paketti alkaa edullistua ja jossain kohdin nollaantua.
Asiassa on yksi juttu jonka ymmärrän ja en ymmärrä! Tottakai jos tilillä on muutama sata euroa ja pankki vie siitä palvelumaksua 10€, niin se on suhteellisesti kova raha. Toisaalta 10€ esim. 15000€ summassa on jo kärpäsenpaska!
Harva tavallinen ihminen tonnin tulostaa saa säästettyä edes tuota tonnia. Vaikka saisi sen tonnin perintönä, niin se menisi nopeasti ihan ruokaan.- Anonyymi
Pankin trolli vähättelee 120€/v
- Anonyymi
'Ikärasismia Aktia pankissa
Törkeää ikärasismia Aktia pankissa. Täytät 65 vuotta ja pankki nostaa hintojaan ilman mitään järkevää perusteetta! Laatikoi sinut kysymättä lokeroon "eläkeläinen" ja rahastaa törkeästi vaikkei tilin käytössä muutu mikään.'
Vapaasti voi pankkia vaihtaa ÅlandsBanken on vaihtoehto jos ruotsi tärkeä. Tai jos etsit maksuttomuutta S-Pankki. Säästöpankki / Oma Säästöpankki, POP vaihtoehtoja myös.
Peruspankeissa Nordea / OP / DanskeBank on vain kalliita nettipankkeja joilla ei konttoreita kuten ei millään pankeissa.
.....- Anonyymi
Näitä ei sido aikaisemmat puheet pitkistä pankkisuhteista
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p576423Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su3365451Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1675117Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1404904Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil204150Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite332794Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema202646Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!
Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud32428Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill282357- 782064