Haluisin osoittaa kyselyn naisille.
Oletteko pistäneet merkille, kumman lainen ihokosketus luo paremman ärsykkeen klitorisalueellenne: 1. Jos on täysin sileä - suora ihokontakti 2. Häpykarvoitusta välissä (kumppanin tai omaanne).
Kiitos kaikista asiallisista vastauksista! Tarkoitus ei ole miettiä ulkonäköasioita vaan juuri tuon tietyn alueen herkkyyttä - ja karvoituksen merkitystä mahdollisimman hyvään nautintoon.
Kysely naisille: Kumpi stimuloi klitorista paremmin, sileä vai karvainen ihokontakti?
3
761
Vastaukset
- Anonyymi
Vaimon mielestä suora kosketus on parempi. Jos karva on välissä kun sitä hieroo, niin se kuulemma tuntuu joskus siltä kuin viiltäisi tai nipistäisi. Eli vaimo siirtää karvansa pois sormien edestä että pääsee oikeisiin paikkoihin. Myös minä levitän ne pois edestä että pääsen hänen paikkoihin.
Ulkonäöllisesti pidän karvaisesta tavarasta ja vaimo ei ole sitä siistinytkään. Nuolen sitä mielelläni vaikka suussa olisikin karvat, mutta yleensä nuolemisenkin aikana vaimo haluaa levittää ne pois edestä että saisi kunnon ihokontaktin. Ilmeisesti, en ole asiaa syvemmin analysoinut, klitoriksen imutteluun tulee voimaa paremmin kun karvat ei päästä ilmaa väliin. - Anonyymi
Ei kumpikaan kun sinusta kyse lerppu pili
- Anonyymi
Ehdottomasti poslari molemmilla. Paneminenkin tuntuu paremmalta, stimuloi eri tavalla, kun ei ole turkkia välissä.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä423394- 361994
Naiselle mieheltä
Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?301729- 161527
- 231508
- 91391
- 241377
- 141227
Ihmetteletkö, mihin sinussa ihastuin?
Pikkuhiljaa huomasin, että olet ainutlaatuinen luonne, plussana tietysti ulkoiset avut. Toista ei taida löytyä koko maai781125- 221102