Miksei öljynviejämaiden järjestö Opec lisää tuotantoaan?

Anonyymi

..nyt kun siihen olisi mitä parhaimmat perustelut.

10

141

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Norjasta voisi tuoda raakaöljyä jalostettavaksi paljon paljon nykyistä enemmän.. - selitykseksi nykyiselle vähäisehkölle tuonnille ei enään oikein ole hintaperusteluita.

      • Anonyymi

        Raakaöljyn lisäksi myös maakaasuakin saisi Norjasta "huru mycket"


    • Anonyymi

      mää näen Opec-järjestön pomoja kuittaamassa miljoonien dollareitten lisätienistejä sodan varjolla

      • Anonyymi

        Opecin pomoja näyttäisi olleen jo joitakin kuukausia näköjään "maailmanvaltias Putler"in talutusnuorassa. Hmm.. Joe Biden.kin tämän aian suhteen vain levittelee käsiään, kun ei EUn energia kriisi omaa Amerikanmaataan koske.


    • Anonyymi

      Talous pohjautuu kusetukseen, emme elä enää kivikaudella nälänhädän vuosia!💩💩

    • Anonyymi

      Tää on kyllä aika outoa, jotain tosi hämärää tässä kyllä on! Loppusyksystä -21 lähtien keskieurooppaa koetelleesta maakaasun sekä pörssisähkön hulppeasta hintapyrähdyksestä alkaen nykyisiin polttoainehintoihin.

      • Anonyymi

        Ei tässä mistään sen oudommasta ole kyse kuin ilmastohuijauksesta. Trump väitti koko ilmastohuijauksen olevan kiinalaisten keksintö. Nyt voisi ihan hyvällä syyllä jopa väittää Venäjän juoneksi, samalla kun Venäjä (hyvin todennäköisesti) on rahoittanut Euroopan viherliikkeitä ja muita ilmastokommunistisia puolueita (Kokoomus on myöskin ilmastokommunistisella agendalla liikenteessä sekä myös Putinin puolueen veljespuolue). Tuulivoimatuet, päästökauppa, kivihiilikiellot ja ydinvoiman alasajo ovat reaktiivisesti tämän tilanteen saaneet Euroopassa aikaiseksi.


    • Anonyymi

      Odottelee hinnan nousua .

    • Anonyymi

      Ei kannata lisätä tuotantoa. Hinta laskee.

    • Anonyymi

      Niin.. Putler.in aseista, se ase nr1. oli juuri tuo -21 syksystä alkaen aseellisten pommitusten sijaan, vahinkoa aiheuttava taloudellinen sabotaasi EU-maille.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. MIksi suurin osa persuista on alkoholisteja?

      Tätä jäin pohdiskelemaan....
      Maailman menoa
      54
      3628
    2. 39
      3073
    3. Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia

      Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on
      Maailman menoa
      151
      2914
    4. SDP ylivoimainen ykkönen

      En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.
      Maailman menoa
      72
      2363
    5. Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään

      "Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s
      Yleistä autoilusta
      58
      1869
    6. Polttomoottoriauto on köyhän merkki

      Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.
      Maailman menoa
      101
      1666
    7. Mitä tarkalleen tunnet

      Minkälaisia tunteita sisälläsi liikkuu, kun tiedät, että ajattelen sinua lämmöllä ja jotain syttyy myös sinussa? Haluai
      Ikävä
      67
      1134
    8. Kaivattusi ominaistuoksu?

      Itse vastaan juustonaksu 😅
      Ikävä
      82
      1111
    9. Nainen, koska nähtiin viimeksi

      Mikä päivä? Tarkemminkin voit kohtaamistamme kuvailla. 🤗
      Ikävä
      51
      1086
    10. Miten tällaista voi tapahtua

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/kaksi-kuollut-liikenteessa-virroilla/9241442 Miksi tällainen on tapahtunut?
      Virrat
      43
      984
    Aihe