Älkää tilatko mitään tuolta firmasta ei palauta rikkomisesta tuotteesta rahoja ja lähettää vääriä tavaroita eikä korvauksia tule . Varoituksen sana tilatkaa muualta ja vältelkää tätä paska puljua. Asiakaspalvelu myös täysin tiedotonta mistään. VIHERTUKKU.FI
Vihertukku.fi paskin kauppa ikinä
13
3288
Vastaukset
- Anonyymi
Joo se on kyllä huomattu,tavara on mitä on.asiakas palvelu on kyllä euroopan huonoin,palautuksien kans saa kysellä rahojaan
- Anonyymi
Kaikki kasvatusliikkeet myyvät samaa tavaraa ja samoja merkkejä. Ihme paskan jauhantaa täällä netissä. Jokaisella jolla on kuitti ostetusta tavarasta saa suomessa rahat takaisin joka liikkeestä jos palauttaa tuotteen joka on rikki se on varmaa. Verkkokaupassa suomessa on kaikissa kaupoissa samat etämyynti lait.
- Anonyymi
En kyllä minäkään saanut rahoja takaisin vaikka tuote oli rikki. Menin paikan päälle ja tajusin nopeasti ettei kannata yrittääkään.
Suosittelen kaikkia välttämään ellei sitten halua edistää suomalaista liivikulttuuria
- Anonyymi
Itse olen kasvattanut 20 vuotta eikä koskaan ole kukaan kaveri piirissä palautellut ostamiaan tuotteita kasvatusliikkeisiin. 20v aikana en ole saanut yhtään viallista tuotetta. Kerran kytkin itse piuhat väärin ja sen takia paloi virtalähde. Tyhmempikin tajuaa että ei niitä kasvatuslaitteita mihinkään palautella. Ei missään verkkokaupassa ole asiakaspalvelua. Ihan älytön väite.
- Anonyymi
Minäkin löysin tämän vihertukun äskettäin ja tilasin ravinteita kasveilleni ja paketti tuli nopeasti ja vieläpä mukavien bonusten kera. Hinnat on vihertukulla edullisemmat kuin muilla ja tuotteet on samat. Taitaa joku kilpailija jauhaa shittiä. Mutta täytyy muistaa että kaikki julkisuus on hyvää julkisuutta. Helsingissä käydessäni sitten pistäydyin kaupassa ja palvelu oli hyvää ja asiantuntevaa. Tämän ketjun aloittajan kielen osaamisessa on parantamisen varaa.
- Anonyymi
itsellä nyt mennyt lähemmäs kuukautta selvittää kaupan kanssa rahojen palautusta perutusta tilauksesta. kauppa ei tahdo vastata sähköpostiin kuin kerran viikkoon ja vastaukset ovat aika mitään sanomattomia. uskomatonta.
- Anonyymi
Olet täysin oikeassa. Lupaavat toimitus ajaksi 1-2 vrk, mutta eivät ole lähettäneet edes reiluun viikkoon, vaikka tavarat ja rahti on maksettu tilauksen yhteydessä
- Anonyymi
Vihertukku on aiemmin ollut luotettava, mutta tällä hetkellä selvästi jotain todella epäiluttävää häikkää. Aiempina vuosina tilatut tavarat on tulleet ilman mitään ongelmaa, mutta tänä vuonna... tein tilauksen monta viikkoa sitten, sain tilausvahvistuksen ja maksu meni läpi, mutta sen jälkeen ei ole kuulunut mitään. Ei seurantakoodia, ei noutoilmoitusta Matkahuollolta, en usko että koko tilausta on koskaan edes lähetetty... ei vastausta asiakaspalvelusähköpostiin. Soitin asiakaspalvelunumeroon, mistä kuuluu vaan, että valitsemanne numero ei ole käytössä.
Soitin nettisivuilla näkyvään toiseen numeroon Turun toimipisteeseen, mistä sanottiin vain, että hekään eivät tiedä, mitä ihmettä Helsingin päässä on meneillään ja miksi kukaan ei saa sinne yhteyttä ja tilauksia ei lähetetä. En tietenkään voi mistään vahvistaa, puhuttiinko siellä Turun myymälässä edes totta, mutta siellä nyt edes vastattiin sentään puhelimeen.
Joku ongelma selvästi ilmestynyt tähän. Vaivautuisivat nyt edes laittamaan nettikaupan kiinni jos eivät yritäkään lähettää tilauksia D:- Anonyymi
Sama kävi minulle. Kohta 1kk sitten tilasin tuotteita verkkokaupasta. Vieläkään ei ole niitä lähetetty. Olen Koittanut kysellä niiden perään mutta en ole saanut mitään vastausta. Eivät vastaa puhelimeen eikä sähköposteihin.
- Anonyymi
Olen myös nyt odottanut 2 viikkoa tilauksesta mutta ei kuin ilmoitus tulleesta tilauksesta. Ei vastausta sähköpostiin, puhelimeen ei saa yhteyttä. Sain Klarnan kautta maksun katkolle.
- Anonyymi
Sama täällä. Ei saa puhelimella kiinni (valitsemaanne numeroon ei juuri nyt saada yhteyttä), sähköposteihin ei vastata.
Tuli sähköpostiviesti että tilaus vastaanotettu, siinä kaikki. Tämäkin yli kuukausi sitten, automaattiviesti varmaankin.
Klarnan kautta laitoin maksut tauolle.
Onneksi on kilpailua, toinen firma toimitti mallikkaasti saman tuotteen.
Kannattaa katella Crop**r nimiseltä firmalta samoja tuotteita, niillä homma toimii.- Anonyymi
Cropper on kyllä ihan paska.
Joku pikku kotipulju, ei jatkoon.
Mitään ei löydy varastosta.
- Anonyymi
Onko tuo kumma kun etusivulla lukee uudenvuoden aukioloajoista. Käsittääkseni koko firma on mennyt jo nurin ja onko tuo ihme että tuli loppu kun näin paskaa palvelua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1446817
Mies, mua jotenkin kiinnostaa
Että osaatko sä ollenkaan höllätä? Ootko aina kuin persiille ammuttu karhu. Pohtimassa muiden vikoja?1505816- 1214988
Moi kuumis.
Just ajattelin sua. Oot mun rauha, turva ja lämpö. Olet monia muitakin asioita, mut noita tartten eniten. Pus.444567Milloin olisi sinun ja kaivattusi
Kaunein päivä? Kamalin hetki? Miksi? Kumpaa pyrit muistelemaan? Kumpi hallitsee mieltäsi?543966- 623111
Itkin oikeasti aamulla taas
Haluaisin niin kertoa miltä musta tuntuu. Oon jotenkin hajalla. Tarvitsin ees jonkun joka ymmärtää.553050Minun rakkaani.
Haluaisin käden mitan päähän sinusta. Silleen, että yltäisin koskettamaan, jos siltä tuntuu. Olen tosi huono puhumaan, m242562- 422320
Naiselle hyvää viikkoa
olet edelleen sydämessäni. Toivon sinulle myötätuulta mitä ikinä teetkään🪢162253