Voisiko joku antaa vinkkiä sekasaunoista missä voisin olla ilman uimapukua ystävättären kanssa oltaisiin kiinostuneita. Emmekä pelkää katseita.
Tiedän kyllä sompasaunan.
N35v
Sekasauna nude
24
5211
Vastaukset
- Anonyymi
Kerro kerro
- Anonyymi
Kuusamom tropiiiki
- Anonyymi
Kerro N35v miten sinuun saa yhteyttä
- Anonyymi
Siten että kerrot kysymääni asiaan vastauksen niin ehkä joskus siellä jos satut olemaan paikalla
- Anonyymi
Mun luona, jos teitä on 2 naista jä mä yx mies, niin sehän on sekasauna. Huolehdin tarvittaessa myös pesu-ja hieronta jutuista.
- Anonyymi
Ok lauantai kävis?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ok lauantai kävis?
No hyvä. Ma laitan pesuhuoneeseen hierontapöydän valmiiksi, niin saatte molemmat pesuhieronnan.
- Anonyymi
Sekasauna ja nainen nostaa toisen jalan ylälauteelle.. Molemmat jalat ylälauteelle.. vielä parempaa..
- Anonyymi
Huonosti tuntuu näitä sekasaunoja olevan.
Kylpylöissäkin puritaanit vallanneet alaa ja yhteiset höyrysaunat lopetettu.- Anonyymi
Johtunee näistä runkkareista, jotka eivät osaa valita ajankohtaa. Ei tarvise tulla kovinkaan montaa valitusta seksuaalisesta ahdistelusta höyrysaunassa, kun paikka suljetaan tai käytäntö muutetaan.
- Anonyymi
"Puritaanit vallanneet alaa". Siitä se johtuu miehille ja naisille yhteisten saunojen lopetus kylpylöissä. Moraalitantat saaneet liian suuren sananvallan. Vaikka yhteissaunominen on ollut jopa tavallista yleisissä saunoissa Suomessa noin 100 vuotta sitten .
Yhteissaunat lopetettiin kun miehet juopottelivat lauantaisaunassa. Naiset halusivat eroon. Näin kertoi aikoinaan mummoni.
Ei noita naisten tuijottelijoita näkynyt kun kävimme aikoinaan ohikulkumatkalla 5-6 kertaa Katinkullan kylpylässä. Miehiä ja naisia saunamaailmassa sulassa sovussa. Tällainen on tietysti teinipojille jänskää ja kaikkea kerrottavaa kavereille keksitään (ja kirjoitellaan tällä palstalla , huom !), mutta ei siellä murrosikäisiä näkynyt, aikuisia ja lapsia heidän kanssaan, alle 10 v.
- Anonyymi
Käykö sompasaunassa naisia?
- Anonyymi
Kyllä käy. Tervetuloa!
- Anonyymi
no tulkaa sompasaunaan ni yllätytte isosti
- Anonyymi
naantalin kylpylässä yhteinen höyrysauna ei kaiteita ym. köysiä.............
- Anonyymi
Silloin kun Korpilammella oli yhteinen höyrysauna niin olimme siellä ja yllätyimme.
Poikamme koulukaverin vanhemmat tulivat samaan aikaan löylyyn.
Aloimme käymään yhdessä saunassa kotonamme ja aikaa myöten alettiin parinvaihtoon.
Nyt ollaan otettu myös 1-2 miestä mukaan saunomaan ja pitämään hauskaa.
- Anonyymi
Minulla on sekasauna privaatti. Pirkanmaalla!
- Anonyymi
Saat tulla meille saunomaan. Olemme mukava pariskunta Helsingistä. Olemme saunoneet paljon sekasaunoissa kotona ja ulkomailla. Jutellaan ja saunotaan, kiinnostaako? Jos vastaatte niin saatte yhteystiedot.
- Anonyymi
Mä voisin tulla
- Anonyymi
Rohkeasti vaan, lähetä viestiä, jos olet tosissasi! Älä mene puihin!
- Anonyymi
Lähetä vaan viestiä, rohkeasti, älä mene puihin nyt, kun kerran olit kiinnostunut!
- Anonyymi
Homo
- Anonyymi
Valehtelet
Ketjusta on poistettu 83 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen markka otettiin käyttöön vuonna 1860
Suomi käytti vuoteen 1840 asti rahayksikkönään rinnakkain Ruotsin riikintaalareita ja Venäjän ruplaa. Tämän jälkeen oli479735Kaivatullesi viesti ensi vuoteen?
Kerro meneekö naiselle vai miehelle ja vähintään yksi tunniste, esim. kirjain.1055186"Mä elän vieläkin"
Ikurin turbiini vetäisi taannoin lainabiisin Topin (RIP också) ja kumppaneiden kanssa. Toivottavasti on yläkerrassa kunn594357Pate Mustajärvi on kuollut
Ihan pari tuntia sitten. Että sellaista. https://www.is.fi/viihde/art-2000011715177.html1382927Yksityinen sektori aiheuttanut Suomen taantuman
Investointien sijasta nostaneet voitot osinkoina omistajille. Ehdotan korjausliikkeenä yksityisen sektorin sosialisoimi1422709Nyt Yle otti silmätikukseen sisäministeri Rantasen
Aivan erinomaista työtä tehnyt sisäministeri Mari Rantanen on saanut paljon aikaiseksi. Maahanmuuttoon ja maahanmuuttaji1792558Miten ikinä kelpaisin sulle
Sinä saat niiltä muilta naisilta paljon enemmän, mitä minulta... Tai mihin minä olisin valmis. Enkä edes olisi niin tait281952- 201687
Edes vitamiinit eivät taanneet loputonta elämää
Nimittäin niistä rahaa itselleen taikonut tohtori siirtyi tuonpuoleiseen.371559Liikaa vauhtia
Nuorukainen 17v. on ajanut 114 km/h 60 km:n alueella Nesteen kohdalla ja onneksi poliisi oli paikalla ja hurjastelu lopp211057