Taisit Hannele olla

DTM:ssä marraskuu 2004. Kyllä mä sutkin muistan. Pikku pikkuriikkisen kanssa.
10<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Anna olla viimeinen kerta kun mun kengät katoaa. Saattaa kohtalo kostaa.

Äänestä

Ja muistan rouva peppusenkin hämärästi. Hänen täytyy olla vanhempi. Ja Naantalin aurinko hymyn.

Äänestä

Kirkas hopeasija. On se luojan kätten työ ihmeellisen kaunista. Mutta syvimmiltään kauneus lähtee sisimmästä. Rouva peppunen taisi nyysiä ne kuitenkin.

Äänestä

On tavallaan surullista miten paljon ihmiset esittää ja teeskentelee. Jossain täytyy olla minun kaltaiseni romantikko, itselleen rehellinen. Jolle tunteet on tärkeitä, luottamus ja rakkaus. Joka ei ajattele seuraavaksi puukottaa selkään. Jossain on.

Äänestä

Pikku pikkuriikkinen taitaa olla vihollinen. En tiennyt että mua vihataan. Mulla oli siitä vaan kohtuuhyviä muistoja. Pidin vaan playerina. Muistan kun olin enemmän rikki ja olin kaverin kanssa jossain ja se lauloi rakkauslaulua. Se oli aivan liian laiha. Mutta osasi laulaa.

Äänestä

En koskaan ollut sen yhden kanssa muuta kuin kaveri. Joka siellä oli mukana. Jännä et asiat ja tapahtumat voi merkitä ihmisille eri kulmista eri lailla. Mulle se oli vahvistava laulu. Koskettava.

Äänestä

No tuosta on jo niin kauan aikaa, ettet ehkä tuntisi edes enää. Ne seitsemän vuoden syklit, ja kuvitelmien aika on jo auttamattomasti ohi.

Äänestä

ihmiset muuttuu

Äänestä

Noi kaksi alinta ei ollut mun. Olen aina ollut liian kiltti ja herkkä. Se, että nukun puukko tyynyn ei ole epäluulosuutta, se on vaan tottumus. Ja muuten liian kiltti. Jos mun exä laittoi nukahduslääkettä lisää ni se sitten kostetaan. Ja lasten takia pystyn mihin vaan. Mut pohjimmiltaan uskon hyvyyteen.

Äänestä

Tuo ei ollut pirpanalle. Pirpana ei tiedä että olisin voinut puolustautua. Tykkäsin siitä liikaa. Sydän on heikoin kohta. Sydämen vajaatoiminta. Aivan liian herkkä tähän kovaan maailmaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

DTM:ssä marraskuu 2004. Kyllä mä sutkin muistan. Pikku pikkuriikkisen kanssa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu