Hah lakkohoitajat pakkotöihin

Anonyymi

Siitäs saavat, itsekkäät leuhkat itsensäkorostajat. Te ette ole korkeasti koulutettuja, ja hoitajan työhön oppii nopeasti kuka tahansa.
Toki joukossa on korkeammin koulutettujakin, mutta eivät he sentään mitään rakettitiedemiehiä ole.
Röyhkeä palkankorotusvaade ihmishengillä kiristäen sai nyt nolon lopun. Hallitus määrää heidät pakkotyöhön.
Kerrankin oikea ratkaisu hallitukselta. Hyvä hyvä.
Tosi halveksittava veto hoitajilta. Tosin on sanottava, että joukossa on kyllä sellaisia, jotka ovat lakkoa vastaan, mutta eivät he voi tilanteelle mitään. Vaahtoajia on liikaa.

9

82

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Eikä tähän tarvita kommentteja koska te vain valehtelette ja olette trolleja

    • Anonyymi

      Jaa just.

    • Anonyymi

      Hoitajat kämmäsivät nyt tosi pahasti. Kukaan ei heitä enää arvosta.

    • Anonyymi

      Hehhehheee. Lisää rahaa äkkiä tai mummot kuolee hähhää.
      Lakko lakko kolmesataa kuussa lisää ja keskustasta kattohuoneisto kattoikkumalla hohhohhooo.

      • Anonyymi

        Hoitureilla on maailman parhaat työskentelyolosuhteet. Henkilökohtainen työpanos on olematon palkkaan nähden.


    • Anonyymi

      Puhuu apinat jotka ei tiedä työnteosta mitään. Kuvittele jääkiekko ottelu jossa toisessa joukkueessa vain kaksi pelaajaa. Vaikka tekevät kaikkensa, se ei vain riitä. Jättävät taukonsa pitämättä ja luistelevat kovempaa. Se ei riitä. Samalla miehityksellä mennään ottelusta toiseen, he yrittävät saada esimiehiltä apua. Mutta apua ei ole valitettavasti antaa. Kunnes toinen joukkueen jäsen jää sairaslomalle. Apuun tulee tyyppi, joka ei oikein osaa vielä luistella. Tilanne pahenee.

      • Anonyymi

        Sinulta puuttuu täydellisesti ymmärrys.
        Kun tehtaalla tulee valtavasti lisätilauksia, työmäärä tuplaantuu, mutta ei yksi ihminen ehdi tehdä kuin yhden ihmisen työn, eikä tarvitsekaan.
        Hän jatkaa niin kuin ennenkin, hoitamalla työnsä hyvin, ja kahdeksan tunnin jälkeen kotiin katsomaan Emmentaalia.
        Sillä ei ole yhden ihmisen työpanokseen mitään merkitysta, kun tekee sen oman panoksensa kuten aina, ja sitten kotiin huilaamaan.
        Mistä pitäisi maksaa lisää? Ei työpanoksesi miksikään muutu, ylitöiden teko ei ole pakollista.
        Jos tekee, niin turha huutaa että olen uupunut.
        Ja sitten, miten se lisäraha auttaa siihen jos on liikaa töitä? Ei se työmäärä laitoksesta sillä lähde että palkkaa nostetaan.
        Vai väitätkö että se teidän työuupumus loppuu kuin seinään kun saatte palkankorotuksen?
        Haisee erittäin selvästi ahneudelle ja turhalle selittelylle.


      • Anonyymi

        Jääkiekossa on joka ukko turha.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Jääkiekossa on joka ukko turha.

        Me työttömät annetaan nyt lakkovaroitus.
        Jos ei heti toukokuuhun mennessä saada korvauksia verottomana, niin me mennään kaikki töihin.
        Millais sitten suu pannaan. Hähhää


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      58
      5503
    2. Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa

      sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT
      Maailman menoa
      433
      4779
    3. Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi
      Maailman menoa
      148
      3919
    4. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      191
      3479
    5. Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla

      Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku
      Maailman menoa
      14
      2586
    6. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      22
      2345
    7. Huono päivä

      Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja
      Ikävä
      18
      2308
    8. Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!

      Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit
      Maailman menoa
      154
      2101
    9. Onko kaivattusi spesiaali?

      Millä tavalla ja miten?
      Ikävä
      128
      2059
    10. Typeryyttä

      Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik
      Ikävä
      124
      1529
    Aihe