En ole koskaan pelännyt lääkäreitä, enkä tutkimuksia, jos ne kohdistuvat itseeni. Tämä asia muuttui kylläkin jokin aika sitten.
Olen kuitenkin aina, jo vuosia ollut kauhuissani, kun tutkimukset koskevat perheenjäseniäni. Olen kyseisenä päivänä todella hermona. Ruoka ei maistu, eikä pysty keskittymään töihin, vaan tekisi mieli vain kävellä edestakaisin tai juosta karkuun. Olen usein miettinyt, mistä kaikki johtuu? En vain keksi mitään selitystä. Raskasta on, ja nyt onkin taas tulossa sellainen aika:((
Kuulostaa ehkä hullulta, mutta haluaisin aina peruuttaa ne lääkäriajat ym. Ymmärrän, että tämä on täysin sairasta, mutta en voi sille mitään, en vaikka kuinka yritän järkeistää.
Niin, en siis aiemmin pelännyt itseäni koskevia tutkimuksia. Eräs lääkäri kuitenkin muutti tämän. Hän uhkaili kaikenlaisilla taudeilta yhden paheeni takia. Hän oli oikein uhmakas, ja hyvä ettei heristänyt sormeaan kasvojeni edessä. Huono fiilis jäi siitä käynnistä. Nyt tajusin, kun työpaikalla tulisi terveystarkastukset, etten uskalla mennä ollenkaan. Jätän väliin, koska tiedän kuinka hermoilisin ja stressaisin sitten sitäkin.
Kylläpä ihminen on herkkä
6
106
Vastaukset
- Anonyymi
No sitten sä et mene.Oma on valintasi.
- Anonyymi
Tietysti on oma tietoinen valintani.
- Anonyymi
Tutkimukset eivät itsessään taida pelottaa, vaan tulokset.
Jos vaikka sattuisi löytymään jotain vakavaa (?).
Tätäkö lähinnä tarkoitit ?- Anonyymi
Sitäpä juuri.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sitäpä juuri.
On muuteten ihan kamalan paha hoitaa jotain sairautta jos ei käy tutkimuksissa.Eli mielummin oot menemättä tutkimuksiin kuin saada hoitoa johonkin sairauteen.Niinkö?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
On muuteten ihan kamalan paha hoitaa jotain sairautta jos ei käy tutkimuksissa.Eli mielummin oot menemättä tutkimuksiin kuin saada hoitoa johonkin sairauteen.Niinkö?
Olet väärällä palstalla, kun et ymmärrä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p375692Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su2634911Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1594811Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1204603Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil193787Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema192384Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!
Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud32168- 661717
Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill251692- 2081393