www.veikkaus.fi

Anonyymi

Pelasin eilen rivin eurojackpottia perjantaiksi kaupan veikkauspisteessä, omissa peleissä näyttää tyhjää? käytin veikkaus korttia, pelaaja tunnus näkyy kupongissa.

14

1974

    Vastaukset 14

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Onnittelut Jupiterin suuruisesta, suorastaan äärettömän suuruisesta ejp-päävoitosta! Kumarrus ja kolminkertainen hurraa-huuto!!!

    • Anonyymi

      Mitä välii, et sä kuitenkaan mitään voita paitsi perunoita.

      • Anonyymi

        Kosin Sinua!


      • Anonyymi

        Kaikki voittaa aina jotain, pientä ja arvokasta.


    • Anonyymi

      Katos vaan tiedot ei siirrykkään reaali-ajassa vaan ilmeisesti erissä ennen arvontaa.

    • Anonyymi

      Tieto konetta vastaan voisi pelata vaan tietokoneella. Ei ole mahdollista voittaa pelkällä rahalla. Lopetetaan pelaaminen.

    • Anonyymi

      Toivottavasti säästöt kuitin!

      • Anonyymi

        En valitettavasti. Söin sen kun laitoin viimmoset pennit epätoivon siemeneen eli lottoon.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        En valitettavasti. Söin sen kun laitoin viimmoset pennit epätoivon siemeneen eli lottoon.

        Eihän noilla Veikkauksella ole edes kello oikeassa. Seuratkaapa. Se on jonkin verran edellä!


    • Anonyymi

      Mulla taas netissä pelatessa kaikki ei mene ok johtuen sivuston ongelmista, tosin harvoin osallistun.
      Nythän Lottoroposet voi taas sästää kun totutusti eurojpotista tuli 5 oikein Suomeen eilen. Ei päävoittoa jaeta yleensä seuraavana päivänä.
      Nämä ejpotin Suomeen joskus osuvat alavoitot ovat aina alle 500 000 euroa kun taas esim Ruotsi ja Norja saaneet puolta suurempia 5 1 voittoja.
      Jännä myös että ejpotissa nettipelaaja saa ison voiton vain pk seudulla, rannikoilla.
      Esim Pohjois Savoon vain kuponkivoittoja.
      Eli tänään ei taida Loton 14 milj mennä jakoon.
      Harmi kun ei enää ole mitään jännitystä näissä arvonnoissa. Etukäteen arvattavissa.

    • Anonyymi00012

      Aloittaja jaiketi tarkoitti sitä, että miksi pelattu peli ei näy veikkaussivujen omat pelit-osiossa, vaikka pitäisi? Tiefot siirtyy myöskin sinne, kun pelaa "perinteisesti" kortilla veikkauspisteellä. Itselläni hävisi joskus tiedot eräästä korismonarista mystisesti, vaikka olin oelannut ko pelin veikkaussivujen kautta. Lähetin selvityspyynnön veikkaukselle ja sainkin sitten todella pitkän käsittelyajan jälkeen jonkun pelitodisteen. Sen jälkeen en ole oikein luittanut veikkauksen touhuun tuolta osin ainakaan. Nykyään en pelaa juuri mitään netin kautta, ja silloinkin kun pelaan, niin vain siten että mulla on mahdollisuus tulostaa kuitti samantien itselleni todisteeksi siitä, että olen pelannut ko oelin ko tulosvaihtoehdoilla.

    • Anonyymi00013

      Tuskin aloituksella on enää merkitystä. Itse en pelaa koskaan pelejä kuin sovelluksella omilla laitteilla. Kauan aikaa sitten parin kaverin kanssa porukan kaupan kassalla.

      • Anonyymi00014

        Ei varmaan olekaan ja huomasin kyllä aloituksen olevan vanha.
        Mutta voihan sitä silti kirjoittaa omista kokemuksistaan ja kommentoida muutenkin...?
        Mulle näppärämpi ja varmempi vaihtoehto on pelata ksupan kassalla sen, minkä nyt pelaankin.
        Kaupassa on kuitenkin pakko käydä ja veikkauspisteitä on nykyään jo melkeinpä kyläkaupoissakin. Niin samalla reissulla hoituu tuokin, mitä sitten jos kauppareissu kestää muutaman minuutin pidempään?


    • Anonyymi00015

      Mä en ole suuresti pelannut veikkauksia julkisissa myyntipisteissä sen jälkeen kun netti tuli mahdolliseksi. Ymmärrän kyllä ne joille se on helpompi kuin netin käyttö.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 147
      1916
    2. Naisten liian suuret vaatimukset?

      Palstalla näkee usein vlituksia siitä, että naisilla on miehille liian suuria vaatimuksia. Haluankin nyt mielenkiinnosta
      Sinkut
      328
      1363
    3. Johanna Tukiainen oli seonut ja hyökännyt ystävänsä kimppuun.

      Ollut suora lähetys ja repinyt hiuksista ystäväänsä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      175
      956
    4. Olen Aito Narsisti

      Kysykää mitä haluatte liittyen tähän aiheeseen. Joitain kokemuksiani asiaan liittyen voin harkintani mukaan jakaa.
      Sinkut
      272
      695
    5. 33
      611
    6. Outo liikkuja

      Tämä tyyppi josta kirjoitettiin Ähtärin Ilmoitustaululla. Joka yritti varastaa auton meijeritieltä. Hän liikkui koulut
      Ähtäri
      12
      611
    7. PÄIVÄN KYSYMYS

      Haluatko SINÄ afkaani-muslimin ministeriksi?
      Kajaani
      257
      603
    8. Mara puhuu narsuista

      Eikö toi ämmä itse ole suurin sellainen?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      191
      563
    9. Iso käsi pormestarille hyvin hoidetusta työstä

      Puolangan kunta on siistinyt Paljakan rinteitä kesän aikana – yksi keskeneräinen lakiasia hidastaa vielä rinnekeskuksen
      Puolanka
      20
      512
    10. Onko tämä meidän yhteys

      Vähän liian vaikeaa? Joskus voimakkaatkaan tunteet ei riitä.
      Ikävä
      42
      502
    Aihe