Sinipunaa lykkää!

Seuraava hallitus: kokkareet, demarit, kepu ja RKP.
1377
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

HAH!

Äänestä
  • Kyllä se on sinipuna kepua kun ei erota kokoomuksesta kuin nimestä. Samanlainen liike-elämän pomojen etuja ajava porvaripuolue kuin kokoomuskin. Luki (porvari) keskustan wikipedia sivuillakin siihen asti kun kävivät sen sieltä poistamassa.

    Ei ota Orpo demareita omaan hallitukseensa eihän se suostunut lähtemään demarihallitukseen ajamaan Suomea konkurssiin. Selkärangaton joojoo-kepu riittää ja persut?

    Äänestä

Se on oiva EU-rintama, jonka tahdissa integraatio ei takuulla pysähdy. Pienituloiset, duunarit, eläkeläiset yms. saa jatkossakin poliittista kipeetä, ja tämän päälle kuullaan tavanomaiset populistiset jargonit, kuinka se on "Suome etu".

Äänestä

Persujen toiveuni. Ja sitten säästöjä ja uusi mamutus, niin kyllä persut tykkää.

Äänestä

tulee -90 mieleen voi olla pahempikin 🤣🤣🤣

Äänestä
  • Jatka vielä keskustelua itsesi kanssa,koska viimein huomaat että olet yksin tällä palstalla .

    Äänestä

  • ''Jatka vielä keskustelua itsesi kanssa...''

    Että on omaperäistä. Mihin on jäänyt ''...kerroit juuri kaiken itsestäsi..''

    Äänestä

YLE:n kannatusmittauksen tuloksilla hallitus olisi
KOK - SDP - VIHR - RKP

Äänestä
  • Ootko katsonut aku ankasta

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ootko katsonut aku ankasta

    Tieto löytyi Soinin plokista.
    Ja aika usein Soini on ollut oikeassa.

    Äänestä

  • Näinhän se on. Tuulella käyvät persut saavat edelleen keskittyä oman ja toistensa peräilman nuuhkimiseen.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Näinhän se on. Tuulella käyvät persut saavat edelleen keskittyä oman ja toistensa peräilman nuuhkimiseen.

    Persut voivat huokaista helpotuksesta. Heidän ei tarvitse enää koskaan mennä hallitukseen kantamaan vastuuta ja tekemään töitä. Voivat keskittyä hillotolppiinsa oppositiossa mölisemällä puuta-heinää.

    Äänestä

Kok, demut, Rkp -siinä varma runko. Muut vielä mietinnässä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Seuraava hallitus: kokkareet, demarit, kepu ja RKP.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu