Mika Niikko ja PS kannatus

Kansa muistaa kuinka Mika Niikko pelasi Putinin pussiin ettei Ukrainaa kannata puolustaa vaan antaa suosiolla Putinille. Toisin sanoen hän hyväksyy Putinin toimet. Muistetaan vielä tähän lisäksi Brysselissä toimivien Perussuomalaisten EU-edustajien kuuluvan venäjämieliseen ryhmään.

Viimeinen sitten muistaa sammuttaa Perussuomalaisilta valot.

20

96

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Persut ovat tehneet kaikkensa kylvääkseen riitaa, eripuraa ja epävakautta EU:n sisälle. Ainoa hyötyjä asiassa on ollut Putin. Nyt kun EU osoitti yhtenäisyytensä ja yhteistyökykynsä Naton kanssa, Kremlin sotarikollisia vastaan, persut käänsivätkin takkinsa piavauhtia ja täysin. Nyt kelpaa EU:n turva ja Naton aseet. Ei ihme, että persujen kannatus laskee. Kukaan ei voi tietää, mitenpäin persujen takki huomenna on. Persupuolue on tällä hetkellä täysin epäväkaa, epäyhtenäinen eikä sitä johda käytännössä kukaan. Jäljellä on vain rappio, kuten Soini sanoi.

      • Perussuomalaisten mielipide perustuu aina hetken mielijohteeseen siitä, mistä kannattaa olla mieltä jotta mahdollisimman moni olisi samaa mieltä.

        Tämä johtaa siihen että puolueen linjaukset säntäilevät kuin päätön kana. Oikeasti puolueella ei ole arvoja, kun pitää etsiä "sopiva" mielipide aallonharjalla pysymiseen.

        Yllättävän moni on vielä persuissa mukana, aika paljon venäjämielisiä on Suomessa.


      • Anonyymi
        landlord kirjoitti:

        Perussuomalaisten mielipide perustuu aina hetken mielijohteeseen siitä, mistä kannattaa olla mieltä jotta mahdollisimman moni olisi samaa mieltä.

        Tämä johtaa siihen että puolueen linjaukset säntäilevät kuin päätön kana. Oikeasti puolueella ei ole arvoja, kun pitää etsiä "sopiva" mielipide aallonharjalla pysymiseen.

        Yllättävän moni on vielä persuissa mukana, aika paljon venäjämielisiä on Suomessa.

        mitäs sitä ad..lantaloordi..dickille muuta? Kuin sitä saman hokemista nikkien vain vaihtuessa välillä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        mitäs sitä ad..lantaloordi..dickille muuta? Kuin sitä saman hokemista nikkien vain vaihtuessa välillä.

        Toistaa taas samat harhat jokaisella nikillä 🤣🤣🤣


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Toistaa taas samat harhat jokaisella nikillä 🤣🤣🤣

        Niikko puhuu persuilta ääniä pois. YESS!


    • Sota-aikana kansa usein yhdistyy. Tästä meillä oli esimerkkinä talvisota. Nyt kansalaiset vastaavasti ovat alkaneet ymmärtää, että persut ovat populistinen kansan hajottajapuolue. Kun ollaan vakavammassa paikassa, hajotusvoimat eivät saa kannatusta.

      Persujen kannatusta ahdistaa heidän voimakas EU-vastaisuutensa, maine Venäjä-mielisenä puolueena sekä pakolaisvastaisuus, joka ei saakaan tässä tilanteessa kansan ymmärrystä. Suomalaiset osaavat samaistua ukrainalaisiin ja käsittävät, että mekin olemme samalla tavoin itäisen raakalaiskansan naapuri. Vain mestari Halla-aho on pysynyt kartalla ja yrittää pelastaa sen mikä pelastettavissa vielä on. Niikko edustaa toista ääripäätä ja se on tietysti mieluinen meille, jotka pitävät persuja Suomelle haittapuolueena. Niikko tunnetaan siis Kiina-suhteidensa ohella myös Nato-vastaisena poliitikkona, joskin poliitikko nimitys on hänen kohdallaan kyseenalainen.

    • Anonyymi

      Vaihtakaa jo kasettia saatanan hipit eihän teidän elämä voi olla normaalia kun teidän elämä pyöriin vain persujen tekemisissä

      • Anonyymi

        Ei ne voi kun molo seisoo.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ei ne voi kun molo seisoo.

        Eipä yllättänyt hinurin kommentti.


    • Anonyymi

      Kyllä on näin, että persujen teot ovat olleet iljettäviä Suomea kohtaan... jopa inhoja. Olen kuitenkin kansallisen konseksuksen kannalla. Kun persujen ihailema neukkula kumminkin hyökkää Suomeen kolmen vuoden sisään niin olisi varmaan paikallaan, että persut ovat itse siellä rajalla ensimmäisinä kukkapuskineen.

      Happy Welcome to you.... Isopää johtaa kuoroa.

    • Anonyymi

      Muistutetaan nyt taas, että tuo on sinun tulkintasi. EI SIIS TOTUUS !

      • Anonyymi

        Lisää Niikkoja niin persujen poliittinen taru on lopussa.


    • Anonyymi

      Tämä Mika Niikko on katastrofi eduskunnassa. On hirveää kuunnella kun avaa suunsa. Näyttää vain että yhdessä asiassa on selkeä linja. On Putinin kannalla. Muuten vaikuttaa siltä että on hyvin tietämätön asiassa kuin asiassa. Se tiedetään että Kiina ja Venäjä on Niikolle kovinkin läheisiä. PS:lla onkin miettimistä mitä väkeä seuraavissa vaaleissa on ehdolla.!

      • Anonyymi

        Moni persujen hillotolppaeliittiin kuuluva on yhä putinkiiman vallassa. Ovatko he persuille poliittinen syöpä vai siunaus, sen kertovat seuraavat gallupit.


    Ketjusta on poistettu 11 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      96
      8489
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      44
      4177
    3. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      102
      1936
    4. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      37
      1468
    5. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      24
      1450
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      34
      1179
    7. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      12
      1150
    8. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      53
      877
    9. Olisinko mä voinut käsittää sut väärin

      Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt
      Ikävä
      31
      852
    10. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      29
      817
    Aihe