Kansa muistaa kuinka Mika Niikko pelasi Putinin pussiin ettei Ukrainaa kannata puolustaa vaan antaa suosiolla Putinille. Toisin sanoen hän hyväksyy Putinin toimet. Muistetaan vielä tähän lisäksi Brysselissä toimivien Perussuomalaisten EU-edustajien kuuluvan venäjämieliseen ryhmään.
Viimeinen sitten muistaa sammuttaa Perussuomalaisilta valot.
Mika Niikko ja PS kannatus
20
94
Vastaukset
- Anonyymi
Persut ovat tehneet kaikkensa kylvääkseen riitaa, eripuraa ja epävakautta EU:n sisälle. Ainoa hyötyjä asiassa on ollut Putin. Nyt kun EU osoitti yhtenäisyytensä ja yhteistyökykynsä Naton kanssa, Kremlin sotarikollisia vastaan, persut käänsivätkin takkinsa piavauhtia ja täysin. Nyt kelpaa EU:n turva ja Naton aseet. Ei ihme, että persujen kannatus laskee. Kukaan ei voi tietää, mitenpäin persujen takki huomenna on. Persupuolue on tällä hetkellä täysin epäväkaa, epäyhtenäinen eikä sitä johda käytännössä kukaan. Jäljellä on vain rappio, kuten Soini sanoi.
Perussuomalaisten mielipide perustuu aina hetken mielijohteeseen siitä, mistä kannattaa olla mieltä jotta mahdollisimman moni olisi samaa mieltä.
Tämä johtaa siihen että puolueen linjaukset säntäilevät kuin päätön kana. Oikeasti puolueella ei ole arvoja, kun pitää etsiä "sopiva" mielipide aallonharjalla pysymiseen.
Yllättävän moni on vielä persuissa mukana, aika paljon venäjämielisiä on Suomessa.- Anonyymi
landlord kirjoitti:
Perussuomalaisten mielipide perustuu aina hetken mielijohteeseen siitä, mistä kannattaa olla mieltä jotta mahdollisimman moni olisi samaa mieltä.
Tämä johtaa siihen että puolueen linjaukset säntäilevät kuin päätön kana. Oikeasti puolueella ei ole arvoja, kun pitää etsiä "sopiva" mielipide aallonharjalla pysymiseen.
Yllättävän moni on vielä persuissa mukana, aika paljon venäjämielisiä on Suomessa.mitäs sitä ad..lantaloordi..dickille muuta? Kuin sitä saman hokemista nikkien vain vaihtuessa välillä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
mitäs sitä ad..lantaloordi..dickille muuta? Kuin sitä saman hokemista nikkien vain vaihtuessa välillä.
Toistaa taas samat harhat jokaisella nikillä 🤣🤣🤣
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Toistaa taas samat harhat jokaisella nikillä 🤣🤣🤣
Niikko puhuu persuilta ääniä pois. YESS!
Sota-aikana kansa usein yhdistyy. Tästä meillä oli esimerkkinä talvisota. Nyt kansalaiset vastaavasti ovat alkaneet ymmärtää, että persut ovat populistinen kansan hajottajapuolue. Kun ollaan vakavammassa paikassa, hajotusvoimat eivät saa kannatusta.
Persujen kannatusta ahdistaa heidän voimakas EU-vastaisuutensa, maine Venäjä-mielisenä puolueena sekä pakolaisvastaisuus, joka ei saakaan tässä tilanteessa kansan ymmärrystä. Suomalaiset osaavat samaistua ukrainalaisiin ja käsittävät, että mekin olemme samalla tavoin itäisen raakalaiskansan naapuri. Vain mestari Halla-aho on pysynyt kartalla ja yrittää pelastaa sen mikä pelastettavissa vielä on. Niikko edustaa toista ääripäätä ja se on tietysti mieluinen meille, jotka pitävät persuja Suomelle haittapuolueena. Niikko tunnetaan siis Kiina-suhteidensa ohella myös Nato-vastaisena poliitikkona, joskin poliitikko nimitys on hänen kohdallaan kyseenalainen.- Anonyymi
Vaihtakaa jo kasettia saatanan hipit eihän teidän elämä voi olla normaalia kun teidän elämä pyöriin vain persujen tekemisissä
- Anonyymi
Ei ne voi kun molo seisoo.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei ne voi kun molo seisoo.
Eipä yllättänyt hinurin kommentti.
- Anonyymi
Kyllä on näin, että persujen teot ovat olleet iljettäviä Suomea kohtaan... jopa inhoja. Olen kuitenkin kansallisen konseksuksen kannalla. Kun persujen ihailema neukkula kumminkin hyökkää Suomeen kolmen vuoden sisään niin olisi varmaan paikallaan, että persut ovat itse siellä rajalla ensimmäisinä kukkapuskineen.
Happy Welcome to you.... Isopää johtaa kuoroa. - Anonyymi
Muistutetaan nyt taas, että tuo on sinun tulkintasi. EI SIIS TOTUUS !
- Anonyymi
Lisää Niikkoja niin persujen poliittinen taru on lopussa.
- Anonyymi
Tämä Mika Niikko on katastrofi eduskunnassa. On hirveää kuunnella kun avaa suunsa. Näyttää vain että yhdessä asiassa on selkeä linja. On Putinin kannalla. Muuten vaikuttaa siltä että on hyvin tietämätön asiassa kuin asiassa. Se tiedetään että Kiina ja Venäjä on Niikolle kovinkin läheisiä. PS:lla onkin miettimistä mitä väkeä seuraavissa vaaleissa on ehdolla.!
- Anonyymi
Moni persujen hillotolppaeliittiin kuuluva on yhä putinkiiman vallassa. Ovatko he persuille poliittinen syöpä vai siunaus, sen kertovat seuraavat gallupit.
Ketjusta on poistettu 11 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen
Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️662418Vanhuksen varpaankynsien leikkaus 89 euroa...
Huh huh.......Parturikäynti olisi varmasti ollut 250 euroa? Kallis on suomi nykyään.1842102Onko kaivattusi
kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.452047Anne Kukkohovi. Myy likaisia alushousujaan.
Kuka ihme ostaa jonkun naisen likaisia alushousuja, menee lujaa kyllä tälläkin housujen myyjällä.1191828Viulu vaiennut
Eikö pisnikset suju ? Vai miksi pahin yrittäjä vouhka on "kadonnu" maan alle. 🤣311761Kauanko skuutteja on siedettävä? Ei tietoa liikennesäännöistä, ajellaan miten sattuu ja missä vain.
Kauanko on kestettävä sähköpotkulautojen terrorismismia? Niillä ajelevat eivät tiedä, tai jos tietävätkin, niin eivät vä1841488Nainen, sellaista tässä ajattelin
Minulla on olo, että täällä on edelleen joku, jolla on jotain käsiteltävää. Hän ei ole päässyt lähtemään vielä vaan jost2081384Kyllä tekee kipeää
Luopua kaikesta mitä on elämässä saavuttanut😞 ei vaan ole enää yhtäkään hiljaista vuorokautta🤬261225En mä tiedä mitä tapahtuu
siis tykkäisitköhän musta oikeasti. Ehkä oot pelannu liikaa rahapelejä, ehkä rakastat tyhjiä arpoja.91012- 801001