Katkerat Venäjävihat. Ukrainan konflikti johtu Usan vallan lajenemishalusta Natolla itään! Zenski mankuu,että Saksaan saatava nälkä ja kurjuus hänen sotansa takia.
Kumasti nyt ryöppyää!
4
150
Vastaukset
- Anonyymi
Sitä Venäjävihaa kätketty vuosikymmeniä.. Nyt ryöpsähtänyt ja kokoomus haltioissaani! Nyt uusi isopoika, jonka fölissä uhotaan Venäjälle! Johan viimeisistä hävityistä sodista onkin liian kauan..
- Anonyymi
Tosiaan nyt kokomus päästi valoilleen patoutuneen rysävihansa. Johtuuko hävityistä sodista?
- Anonyymi
Oletko joku pimeä Usafani? Mitä kaikkea Usa tehnyt?
Nyt Ukraina sotii Bidin ja Eun sotaa Venäjää vastaan!
- Anonyymi
Mistähän mahtanee johtua, että Baltian maat, viimeinkin voituaan uudestaan itsenäistyä Venäjän hyökkäysodan ja valloituksen jäljiltä, itse viipymättä hakivat EU:n ja NATO-jäsenyyttä.
"Baltian maiden miehitys"
- https://fi.wikipedia.org/wiki/Baltian_maiden_miehitys
"Baltian maiden itsenäistyminen 1986–1991"
- https://fi.wikipedia.org/wiki/Baltian_maiden_itsenäistyminen_1986–1991
Sama rauhanomaisen Ukrainna suhteen.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita
Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko2743497Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.1341899Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3001629- 801479
- 821476
Odotettu tulos Taivalvaaran hiihtokeskuksen osalta
"MCS Finland Oy on ilmoittanut Taivalkosken kunnalle 30.4.2026, että se irtisanoo Taivalkosken kunnan ja MCS Finland Oy:531176Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2001150Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois711061- 631031
- 221007