konserni ja iltasanomat

Anonyymi

Niillä on hyvä tyyli kommentoimispalstoilla,jos et nuoleskele niitä ja niiden mielipiteitä ukrainasta,niin sinut estetään,todella puolueetonta meininkiä ykkösuutisankalta.

14

215

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sanomien toimittajat seonneet venäjä vihassaan ja nato kiimassaan,jutut ovat täyttä utopiaa,ei tältä planeetalta,vieläkin ovat ovat kosteina ukrainan pressan satuilun jälkeen..

    • Anonyymi

      No kuka nyt olisi ukrainasta erimieltä muu kuin venäjä. Eiköhän muut elä ukrainan puolesta. Mutta se on totta, että moderointi sanomien keskusteluissa on selkeästi poliittista ja mielipide kriittistä. Jos puolustan esim metsästyksestä levitettävää väärää tietoa viestejäni ei yleensä julkaista, jos puhun totuuden esim nyky hallituksesta viestejäni ei julkaista jne jne. Ja kaikki niin sääntöjen mukaan kirjoitettu kuin olla ja voi. Ketään herjaamatta, kieliasu asiallinen yms. Ihmettelen vain mitä virkaa keskustelupalstalla ylipäätään on, jos ei sallita kuin yhden puolen mielipiteet. Silloin tulee mieleen lähinnä venäjästä mallin ottaminen. On helppoa, kun kaikki ovat muka "samaa mieltä" ja erimieltä olevat voidaan sujuvasti vaijentaa.

    • Anonyymi

      Epätoivoista jo suorastaan tämänkin toimittajan yritys...
      Ulkomaat
      Kommentti: Venäjän laki kieltää hyökkäys­sodan – Putin voitaisiin tuomita sen nojalla rikoksista

      Kansallinen lainsäädäntö kunnioittaa Venäjällä yhä vieläkin Nürnbergin sotarikostuomioistuimen perintöä, kirjoittaa erikoistoimittaja Jouko Juonala.

    • Anonyymi

      Bilettäjä Boriskin kerkesi juhliin mukaan,toivottavasti eivät ampuisi vahingossa,mutta votkaa niillä tulee olemaan tankillinen ryypättäväksi,veikkaisin..
      Boris Johnson saapui yllättäen Kiovaan – Ukraina-paljastunut???

      • Anonyymi

        Saksan liittokansleri Olaf Scholtz Sdp tyrkytti itseään Ukrainaan, mutta hänen tulonsa estettiin.


    • Anonyymi

      Sanomien omituinen ansioluettelo,varmasti revitty toimittajan omasta päästä..
      Ulkomaat
      Tällainen on venäläis­joukkoja johtava kenraali Aleksandr Dvornikov – ”Ansio­luettelo sisältää julmuutta siviilejä kohtaan”

      • Anonyymi

        Toimittaja taitaa sotkea innoissaan,rikosrekisterin ja ansioluettelon tai sitten ei tiedä mitä eroa niillä on?


    • Anonyymi

      Oli naurettava juttu jo sillon kun julkaistmiin 2016,mikä tuosta kaksinaamaisuudesta on muuttunut,valehtelevat tuplasti enemmän ja suoltavat p:skaa!!
      Päätoimittajat kampanjoivat luotettavan median puolesta – lue julistus tästä

      Tämä on päätoimittajien kannanotto oikeaan tietoon perustuvan ja merkityksellisen journalismin puolesta valemediaa vastaan.
      Pääosassa iltasanomat vankkumaton totuuden kiertäjä..

    • Anonyymi

      Otteko sattunut huomaamaan että muuan on jatkuvasti äänesssä ukrainassa,maalaillen pahempia ja pahempia uhkakuvia ja kehoittaa,ettei pelkoon kuitenkaan ole aihetta,lämpimikseen pölisee mitä vain.

    • Anonyymi

      Tämä Ukrainan kahakka on näyttänyt kuinka ohut on tämä meidän demokratia.
      Nyt pitää huutaa Ukrainan puolesta ja Vatoon muuten olet huono epäilyttävä ihminen.
      En olisi tätä uskonut vielä 4 kk sitten..
      Hulluksi on maailma ja ennenkaikkea media mennyt!!!!

      • Anonyymi

        Harvinaisen oikeasssa olet!!


    • Anonyymi

      dollarit haisee hyvältä

    • Anonyymi

      Hän on nahkatakkinen tyttö

    • Anonyymi

      Iltasanomien Poliittinen osio on varattu SDP, VIHR. ja KOK käyttöön.
      Ylivoimaisesti suurimman disinformaation kohteena Perussuomalaiset, uutiskynnys ylittyy vain ja ainoastaan, jos voidaan MUSTAMAALATA puoluetta. Kaikki keinot ovat käytössä kuvamanipulaatiosta lähtien.
      Tämä lehdykkä ei täytä minkäänlaisia kriteereitä objektiivisena tiedon välittäjänä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kaipaamasi miehen nimi?

      Ja maakunta tai kaupunki?
      Ikävä
      27
      5504
    2. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      33
      3603
    3. Oletko keskustellut kaivatustasi muiden

      Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka
      Ikävä
      53
      3522
    4. Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi

      Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu
      Maailman menoa
      26
      3407
    5. Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?

      "Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu
      Maailman menoa
      124
      2996
    6. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      32
      2727
    7. Antifasismi - mitä se on?

      Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint
      Maailman menoa
      22
      2413
    8. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      120
      2390
    9. Millaista läheisyyttä

      Toivoisit ikävästi kohteesi kanssa?
      Ikävä
      44
      2230
    10. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      14
      2205
    Aihe