konserni ja iltasanomat

Anonyymi

Niillä on hyvä tyyli kommentoimispalstoilla,jos et nuoleskele niitä ja niiden mielipiteitä ukrainasta,niin sinut estetään,todella puolueetonta meininkiä ykkösuutisankalta.

14

186

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sanomien toimittajat seonneet venäjä vihassaan ja nato kiimassaan,jutut ovat täyttä utopiaa,ei tältä planeetalta,vieläkin ovat ovat kosteina ukrainan pressan satuilun jälkeen..

    • Anonyymi

      No kuka nyt olisi ukrainasta erimieltä muu kuin venäjä. Eiköhän muut elä ukrainan puolesta. Mutta se on totta, että moderointi sanomien keskusteluissa on selkeästi poliittista ja mielipide kriittistä. Jos puolustan esim metsästyksestä levitettävää väärää tietoa viestejäni ei yleensä julkaista, jos puhun totuuden esim nyky hallituksesta viestejäni ei julkaista jne jne. Ja kaikki niin sääntöjen mukaan kirjoitettu kuin olla ja voi. Ketään herjaamatta, kieliasu asiallinen yms. Ihmettelen vain mitä virkaa keskustelupalstalla ylipäätään on, jos ei sallita kuin yhden puolen mielipiteet. Silloin tulee mieleen lähinnä venäjästä mallin ottaminen. On helppoa, kun kaikki ovat muka "samaa mieltä" ja erimieltä olevat voidaan sujuvasti vaijentaa.

    • Anonyymi

      Epätoivoista jo suorastaan tämänkin toimittajan yritys...
      Ulkomaat
      Kommentti: Venäjän laki kieltää hyökkäys­sodan – Putin voitaisiin tuomita sen nojalla rikoksista

      Kansallinen lainsäädäntö kunnioittaa Venäjällä yhä vieläkin Nürnbergin sotarikostuomioistuimen perintöä, kirjoittaa erikoistoimittaja Jouko Juonala.

    • Anonyymi

      Bilettäjä Boriskin kerkesi juhliin mukaan,toivottavasti eivät ampuisi vahingossa,mutta votkaa niillä tulee olemaan tankillinen ryypättäväksi,veikkaisin..
      Boris Johnson saapui yllättäen Kiovaan – Ukraina-paljastunut???

      • Anonyymi

        Saksan liittokansleri Olaf Scholtz Sdp tyrkytti itseään Ukrainaan, mutta hänen tulonsa estettiin.


    • Anonyymi

      Sanomien omituinen ansioluettelo,varmasti revitty toimittajan omasta päästä..
      Ulkomaat
      Tällainen on venäläis­joukkoja johtava kenraali Aleksandr Dvornikov – ”Ansio­luettelo sisältää julmuutta siviilejä kohtaan”

      • Anonyymi

        Toimittaja taitaa sotkea innoissaan,rikosrekisterin ja ansioluettelon tai sitten ei tiedä mitä eroa niillä on?


    • Anonyymi

      Oli naurettava juttu jo sillon kun julkaistmiin 2016,mikä tuosta kaksinaamaisuudesta on muuttunut,valehtelevat tuplasti enemmän ja suoltavat p:skaa!!
      Päätoimittajat kampanjoivat luotettavan median puolesta – lue julistus tästä

      Tämä on päätoimittajien kannanotto oikeaan tietoon perustuvan ja merkityksellisen journalismin puolesta valemediaa vastaan.
      Pääosassa iltasanomat vankkumaton totuuden kiertäjä..

    • Anonyymi

      Otteko sattunut huomaamaan että muuan on jatkuvasti äänesssä ukrainassa,maalaillen pahempia ja pahempia uhkakuvia ja kehoittaa,ettei pelkoon kuitenkaan ole aihetta,lämpimikseen pölisee mitä vain.

    • Anonyymi

      Tämä Ukrainan kahakka on näyttänyt kuinka ohut on tämä meidän demokratia.
      Nyt pitää huutaa Ukrainan puolesta ja Vatoon muuten olet huono epäilyttävä ihminen.
      En olisi tätä uskonut vielä 4 kk sitten..
      Hulluksi on maailma ja ennenkaikkea media mennyt!!!!

      • Anonyymi

        Harvinaisen oikeasssa olet!!


    • Anonyymi

      dollarit haisee hyvältä

    • Anonyymi

      Hän on nahkatakkinen tyttö

    • Anonyymi

      Iltasanomien Poliittinen osio on varattu SDP, VIHR. ja KOK käyttöön.
      Ylivoimaisesti suurimman disinformaation kohteena Perussuomalaiset, uutiskynnys ylittyy vain ja ainoastaan, jos voidaan MUSTAMAALATA puoluetta. Kaikki keinot ovat käytössä kuvamanipulaatiosta lähtien.
      Tämä lehdykkä ei täytä minkäänlaisia kriteereitä objektiivisena tiedon välittäjänä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen VigeIius noIasi taas itsensä

      Kun uhriutui vuonna 2024 (siis persujen "vahtivuorolla") Tampereella aloittaneen perheryhmäkodin toiminnasta. ”Leviää k
      Maailman menoa
      222
      3845
    2. Joko alkaa menemään tajuntaan tämä yliluonnollinen yhteys?

      Varmaan pikkuhiljaa. Muista olla kiltisti ❤️
      Ikävä
      32
      3155
    3. Oli kiva nähdä sut

      vaikkakin kaukaa ja nopeasti. Tiedän kyllä tasan tarkkaan missä mennään, joten anteeksi jos pilasin päiväsi, ei ollut mi
      Suhteet
      33
      3134
    4. Kohtalokas laukaus

      IL 20.9.25 "Ihminen kuoli baarin edustalla Kajaanissa Poliisi ei epäile tapauksessa rikosta." "Kajaanin keskustassa on k
      Kajaani
      22
      3018
    5. Työeläkkeen saamiseksi olisi tehtävä töitä

      Meillä on Suomessa iso joukko ihmisiä, joilla olisi vielä työkykyä jäljellä, mutta joilta puuttuu arjesta mielekäs tekem
      Maailman menoa
      84
      2944
    6. Joulukinkku NYT

      Sian kankuista tulee vielä pula. Nyt on oikea aika hankkia joulukinkku.
      Maailman menoa
      5
      2862
    7. Kotihoito suomussalmella

      Mitämieltä ootte suomussalmen kotihoidosta?
      Suomussalmi
      9
      2258
    8. Jos voisit kysyä

      Kaivatultasi vielä yhden kysymyksen, mikä se olisi? Aloitan: Mitä sinä halusit minusta?
      Ikävä
      228
      2247
    9. Vasemmistoliitto peruisi sosiaaliturvan heikennykset

      He palauttaisivat työttömyysturvan ja asumstuen suojaosat, eli saisi jälleen tienata 300 euroa kuukaudessa ilman tukien
      Maailman menoa
      87
      2096
    10. Linux Mint asennus kaatuu heti alkuun

      Tulee kernel panic BIOS-tekstin jälkeen. Yritän ensimmäistä kertaa asentaa Linux Minttiä vanhalle Windows 10 -läppärill
      Apua aloittelijalle
      9
      2058
    Aihe