konserni ja iltasanomat

Anonyymi

Niillä on hyvä tyyli kommentoimispalstoilla,jos et nuoleskele niitä ja niiden mielipiteitä ukrainasta,niin sinut estetään,todella puolueetonta meininkiä ykkösuutisankalta.

14

212

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sanomien toimittajat seonneet venäjä vihassaan ja nato kiimassaan,jutut ovat täyttä utopiaa,ei tältä planeetalta,vieläkin ovat ovat kosteina ukrainan pressan satuilun jälkeen..

    • Anonyymi

      No kuka nyt olisi ukrainasta erimieltä muu kuin venäjä. Eiköhän muut elä ukrainan puolesta. Mutta se on totta, että moderointi sanomien keskusteluissa on selkeästi poliittista ja mielipide kriittistä. Jos puolustan esim metsästyksestä levitettävää väärää tietoa viestejäni ei yleensä julkaista, jos puhun totuuden esim nyky hallituksesta viestejäni ei julkaista jne jne. Ja kaikki niin sääntöjen mukaan kirjoitettu kuin olla ja voi. Ketään herjaamatta, kieliasu asiallinen yms. Ihmettelen vain mitä virkaa keskustelupalstalla ylipäätään on, jos ei sallita kuin yhden puolen mielipiteet. Silloin tulee mieleen lähinnä venäjästä mallin ottaminen. On helppoa, kun kaikki ovat muka "samaa mieltä" ja erimieltä olevat voidaan sujuvasti vaijentaa.

    • Anonyymi

      Epätoivoista jo suorastaan tämänkin toimittajan yritys...
      Ulkomaat
      Kommentti: Venäjän laki kieltää hyökkäys­sodan – Putin voitaisiin tuomita sen nojalla rikoksista

      Kansallinen lainsäädäntö kunnioittaa Venäjällä yhä vieläkin Nürnbergin sotarikostuomioistuimen perintöä, kirjoittaa erikoistoimittaja Jouko Juonala.

    • Anonyymi

      Bilettäjä Boriskin kerkesi juhliin mukaan,toivottavasti eivät ampuisi vahingossa,mutta votkaa niillä tulee olemaan tankillinen ryypättäväksi,veikkaisin..
      Boris Johnson saapui yllättäen Kiovaan – Ukraina-paljastunut???

      • Anonyymi

        Saksan liittokansleri Olaf Scholtz Sdp tyrkytti itseään Ukrainaan, mutta hänen tulonsa estettiin.


    • Anonyymi

      Sanomien omituinen ansioluettelo,varmasti revitty toimittajan omasta päästä..
      Ulkomaat
      Tällainen on venäläis­joukkoja johtava kenraali Aleksandr Dvornikov – ”Ansio­luettelo sisältää julmuutta siviilejä kohtaan”

      • Anonyymi

        Toimittaja taitaa sotkea innoissaan,rikosrekisterin ja ansioluettelon tai sitten ei tiedä mitä eroa niillä on?


    • Anonyymi

      Oli naurettava juttu jo sillon kun julkaistmiin 2016,mikä tuosta kaksinaamaisuudesta on muuttunut,valehtelevat tuplasti enemmän ja suoltavat p:skaa!!
      Päätoimittajat kampanjoivat luotettavan median puolesta – lue julistus tästä

      Tämä on päätoimittajien kannanotto oikeaan tietoon perustuvan ja merkityksellisen journalismin puolesta valemediaa vastaan.
      Pääosassa iltasanomat vankkumaton totuuden kiertäjä..

    • Anonyymi

      Otteko sattunut huomaamaan että muuan on jatkuvasti äänesssä ukrainassa,maalaillen pahempia ja pahempia uhkakuvia ja kehoittaa,ettei pelkoon kuitenkaan ole aihetta,lämpimikseen pölisee mitä vain.

    • Anonyymi

      Tämä Ukrainan kahakka on näyttänyt kuinka ohut on tämä meidän demokratia.
      Nyt pitää huutaa Ukrainan puolesta ja Vatoon muuten olet huono epäilyttävä ihminen.
      En olisi tätä uskonut vielä 4 kk sitten..
      Hulluksi on maailma ja ennenkaikkea media mennyt!!!!

      • Anonyymi

        Harvinaisen oikeasssa olet!!


    • Anonyymi

      dollarit haisee hyvältä

    • Anonyymi

      Hän on nahkatakkinen tyttö

    • Anonyymi

      Iltasanomien Poliittinen osio on varattu SDP, VIHR. ja KOK käyttöön.
      Ylivoimaisesti suurimman disinformaation kohteena Perussuomalaiset, uutiskynnys ylittyy vain ja ainoastaan, jos voidaan MUSTAMAALATA puoluetta. Kaikki keinot ovat käytössä kuvamanipulaatiosta lähtien.
      Tämä lehdykkä ei täytä minkäänlaisia kriteereitä objektiivisena tiedon välittäjänä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      25
      2144
    2. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      92
      1955
    3. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

      Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
      Maailman menoa
      88
      1931
    4. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      13
      1633
    5. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      24
      1517
    6. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      488
      1496
    7. Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle

      Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S
      Maailman menoa
      1
      1484
    8. Mikä ihme teitä lieksalaisia tuossa

      p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa?
      Lieksa
      49
      1290
    9. Mistä juttelit viimeisen kerran

      Mistä juttelitte viimeisen kerran ikävöinnin kohteen kanssa? Irl tai viesteillä.
      Ikävä
      73
      1164
    10. Kemet lomautukset

      Onkohan tuo oikein lain mukaista toimintaa jatkaa jo lomautettuina olevien uudelleen lomautusta yhdenvertaisuuden ja tas
      Suomussalmi
      35
      1159
    Aihe