olen tässä seuraillut vähän mieheni tietokoneen käyttöä. pornoa se lataa lähes joka päivä, tai siis joku on latauksessa. mikä on siis sellanen suht normaali määrä sitä? tuntuu että meidän koneella sitä on ihan liikaa ja lopetan kohta suhtee tuollaiseen hikiseen pervoon!!!! hyi YÄK! mikäköhän on omassa naisessa vikana, kysyn vaan..
paljon teillä on koneella pornoa?
huolestunut...
2317638
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 23
Vanhimmat
Kone on täynnä pornoa.
Terve mies kun imuroi p....a!!!
Kyllä. Sitten ei pitkään aikaan.
Kyse ei ole siitä, vaan tirkistelystä.
monilla on enemmän
heh...on tota kertynyt ostin viime kuussa 300 Gt kiintolevyn ja siitä on pornoa noin 140 Gt plus sitten vanhalla kiintolevyllä 60 Gt eli kyllä sitä yllättävän paljon kertyy... :)
Kovalevyäkään ei ole kuin hikiset 20 giigaroo
Niin ei sinne paljoo mahdu. Ja on tossa pari jotain
levyä näköjään pöydällä.
Joku alta kymmenen leffaa siis . Kuvia ei ole koska niistä tulee viiruksia .
Naisten on varmaan vaikea ymmärtää sitä että mies hakee /lataa pornoa . Ei se ole missään tekemisessä teidän suhteenne kanssa . On nainen , josta välitän ja rakastan ja sitten on porno joka on pelkkää lihallsta viihdyttä. Ymmärrätkö?
:)))
Minkä takia sitä pornoo pitäis taltioida kovalevylle, ku sitä on netti täynnä. Kuka jotain vanhoja kuvia tai leffoja katselee vielä uudestaan?
Jokunen seksileffa dvd:llä on, pornoa ei yhtään. Ai missäkö raja kulkee? Jos levyllä on alastomia naisia, se on seksiä. Jos on alastomia miehiä, sitten se on pornoleffa.
... namujen syöntiä, tai sipsien tai suklaan.
Tiedät että et tarvitse palaakaan lisää, mutta avaat kuitenkin uuden pussin/levyn kun vanha loppuu.
10 vuoden päästä on vararengas ja kysymys kuuluu: Oliko kivaa? No ei, kuka niitä sipsejä / kuvia edes enää muistaa...
Semmost se on. Gigan gigan jälkeen, refleksi. Klik, Save the file, klik.
kiintolevyltä ei löydy yhtä ainutta pornokuvaa... ne on nääs poltettu cd-rw levylle :D
Levyllä ei uskalla pitää yhtään. Hyvä nykyaikainen konsti on siirtää kaikki porno ns. memorystikkiin eli muistitikkuun. Mahtuu yli 500 megaa ja on helppo piilottaa.
'toinen nörtti' kirjoitti:
-----
Levyllä ei uskalla pitää yhtään. Hyvä nykyaikainen konsti on siirtää kaikki porno ns. memorystikkiin eli muistitikkuun. Mahtuu yli 500 megaa ja on helppo piilottaa.
-----
Katso esim. osoite
http://www.truecrypt.org/
Itse suojaan omat persoonalliset datani kirjoittamalla ne salattuina dvd:lle. Eivätpähän esim. perheenjäsenet pääse vahingossa näkemään, kuinka paljon pornoa koneeltani löytyy...
TrueCryptillä asia hoituu seuraavasti:
1. Ensin tehdään levylle kryptattu tiedosto, jonka avaamiseen tarvitaan salasana.
2. Tämä tiedosto poltetaan sitten dvd:lle.
3. Salasanan avulla voi sitten nauttia dvd:n pornoleffoista ym. ilman, että muut niihin pääsevät käsiksi:)
Hoitelisit äijäs joskus kunnolla, ni ei tarttis täällä ruikuttaa. Kai olet joku tiukkapipo, joka antaa kerran kuussa saunan jälkeen??
sinulla on ihmis tuntemusta ja pystyt leimaamaan ihmisen jo yhden kirjoituksen perusteella.. "antaisit joskus edes kunnolla"!! miksi antaisin?? ennen annoinkin, mutta nykyään näyttää olevan asia niin ettei minun tarvitse! luulisi koneella olévien akkojen riittää, siellä nimittäin on mistä valita!...
...kuin sinun suhtautumisesi pornoon!
Uskoisin, että jokaisella aktiivisella koneenkäyttäjällä löytyy aika paljon kyseistä roinaa! Minulla on kymmeniä elokuvia...mutta sillä erolla, ettei minun vaimollani ole mitään sitä vastaan. Katselemme niitä yleensä yhdessä...
...Ymmärrän kuitenkin kantasi ja luulisin ehkä syyn olevan siellä lapsuuden kodissa, jossa asia on pidetty piilossa ja syntisenä!
Meillä on neljä lasta ja olemme muuten ihan kuin mikä tahansa lapsiperhe. Mutta porno on ihan jees jos se on tehty hyvällä maulla ja esiintyjät ovat itsekin 'mukana' hommassa.
Laajat empiiriset kenttätutkimukset kaveripiirissäni ovat osoittaneet että kun vaimo alkaa eltaantumaan >>>> pornon määrä koneella kasvaa.
Kai sinä sen parhaiten tiedät mikä "omassa naisessa on vikana". Ja jos et tiedä (ja luulet että pornon latailu sinusta johtuu) niin kysy. Voihan olla että mies vaan tykkää pornosta.
Ja jos pornon katselu tekee miehestä pervon niin veikkaan et n.90% internet-liittymän omistavista miehistä on sun määritelmäsi mukaan pervoja. Kevennä jooko hiukan.
että pornon katselu tekisi ihmisestä pervon jos sitä olisi ns. normaaleja määriä. mutta mihin tarvitsee monia kymmeniä, lähes satoja videoita? jos joka päivä lataa lisää on joka päivä katsottava uusia jos aikoo nähdä kaikki.. kertoo siitä että hänellä on jotain tarpeita joita en minä pysty tyydyttämään.. niin, onhan se aika vaikea olla vaalea/tumma ihoinen, blondi/brunette, laiha/lihaksikkampi tätä kaikkea yhtä aikaa.. miehet ilmeisesti kaipaavat aina vaihtelua, mutta se on itsessään mahdottomuus. siihen on kuitenkin ratkaisu miehille: Pysyä sinkkuna!
En ole koskaan ymmärtänyt miksi naiset aina vertaa leffoja itseensä.... jos katsot pornoa mamma luulee että nyt on hänessä vika.. ei mua haittaa kyllä yhtään jos eukko latailisi pornoa koneelle ja katselisi vieraita ukkoja ruudulta.
otetaan lisää levyjä joille voi polttaa. lisää pornoa tietenkin..
kai se on normaalia että porno kiinnostaa tervettä miestä. Mutta jos se hallitsee seksielämää niin kysyn minäkin että mikä on omassa naisessa vikana??
Ehkä suhtautuminen "hikiseen pervoon"?
'pet' kirjoitti:
-----
"kai se on normaalia että porno kiinnostaa tervettä miestä. Mutta jos se hallitsee seksielämää niin kysyn minäkin että mikä on omassa naisessa vikana?? "
-----
Itselleni porno on rakkauden, uskonnon, elämän tarkoituksen ym. korvike.
Jotain mukavaahan ihmisparan elämässä täytyy olla. Omassa naisessa on vikana se, että hän ei enää kiinnosta seksuaalisesti. Kuka järjissään oleva mies voi väittää, että edelleen haluaa kiihkeästi rakastella 50-vuotiaan vaimonsa kanssa?
Tähän ei nyt nyt tarvita mitään seksuaaliterapeutteja neuvomaan, miten avioparien väljähtynyt seksielämä saadaan oikeille raiteille...eihän siitä mitään tule.
Mun kovo ei ole kuin 40gt eikä saa toista rinnalle :( noo, tästä on noin 15gt pornoa. pidän tätä rajana, enempää en pornoa koneelle laita, ylimenevän osan poltan cd:lle tai dvd:lle. cdeitä on kertynyt tähän mennessä 19, dvdeitä 5... kuvia mulla oli ennen noin 5000, mutta poistin ne kaikki muutama kuukausi sitten. nykyään jos löydän netistä jonkun TODELLA kauniin ilmestyksen (raja on todella korkealla) niin hankin sitten kaikki kuvat tästä kyseisestä namusta ja laitan vaikkapa taustakuvaksi. Asun katsos yksin ;) Nyt on koneella muutama sata kuvaa.
Siinä on sellainen outo saamisen ilo, aina kun saa kovolle jonkun videon tai hyvän videoklipin, ja joskus siihen jää jopa koukkuun =D