Kesällä nähdään natoon menon seurakset.kiitos hallitus.
Natoon mennään niin kohta rytisee
Anonyymi
13739
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Niin juuri, nähdään miten venäjän pikkumies itkee ku tietää ettei voi hyökätä maahan jonka apuun tulee kymmeniä tuhansia sotilaita😂😂
lapsellista! uskotko portugeelien ja kreekkiä saapuvan?
Se on heidän tehtävänsä, ja vaikka juuri he eivät tulisin nii varmasti Amerikat ja Baltian maat tulevat
ha haaa haaa lapsellinen visio!
Niin. Maailma on monimutkainen paikka eikä sen menoa voi täysin ennustaa. Vain yksi asia on varma. Lännen ja Venäjän välissä ei ole enää suojaista paikkaa. Me olemme osa länttä ja pysymme sellaisena.
Hoh hoijaa. Venäjä syöttää jo koordinaatteja Helsingin terveisiin. Ei kannata tuudittautua siihen että Putin jättää asian tähän.
Eu ja nato vie.suomi vikisee ja maksaa
Liian hidas liittymisrosessi näin vaaran uhatessa.
Venäjä onkin uhkaillut teoilla ennen Natoon liittymistä.
Vannomatta paras.Ruotsin Hultqvist ehdottaa yhteispuolustus-sopimusta Suomen ja Ruotsin välille ei huono vaihtoehto.Ydinaseeton pohjola toteutuu vain tällä tavoin.Myöhemmin liittoa voi täydentää Norjalla.Yhteispohjoismainen sotilasliitto toimii sekä skandinaviassa että arktiksella täydellisesti.Ulkojäseniksi voi kutsua britit ja jenkit kahdenkeskisin sopimuksin eri valtioiden välillä.Synergiaedut mittavat kaikille osapuolille materiaalihankinnoissa ja harjoituksissa.Itämerestä tulisi sisämeri jota helppo valvoa kattavasti yhdessä. Dominanssia.
Mielenkiintoista nähdä mitä tapahtuu vai tapahtuuko mitään. Turha sitä on etukäteen murehtia. Tilanteen mukaan eletään.
katsokaa nyt vain tvn hupijuttuja!
Itse eroan reservistä, natomiehet eturiviin.
Onko Kankaanpäässä paljonkin niin hulluja, että pitävät puuttinista.