VKK:n sisällä täysrähinä

Persupuolue on tunnetusti kova sikiämään uusia pieniä äärioikeistolaisia pesueita. Puolentusinaa pahnuetta on putkahtanut maailmaan lyhyessä ajassa. Ne ovat ilmeisesti perineet emopuolue persuilta myös rähinägeenin? Ainakin Ano Turtiaisen porukasta lähtee väkeä kuin palavasta talosta. Pari aluevaltuutettuakin on eronnut, pienemmistä viskaaleista puhumattakaan. Mikähän persujen synnyttämä kertakäyttöpuolue on seuraava, joka hajoaa?

https://yle.fi/uutiset/3-12398273
2763
3Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 27

Vanhimmat

Valta kuuluu kans.. yhdeksälle hörhölle

Äänestä

Sulla on vaan kökkö housuissasi ja puhut hölmöjä.

Äänestä

Valta ei kuulukaan Kremlille?

2Äänestä
  • Persupuolue on kuin maatuskanukke? Kuinkahan monta pienempää persumaatuskaa sen siltä löytyykään?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Persupuolue on kuin maatuskanukke? Kuinkahan monta pienempää persumaatuskaa sen siltä löytyykään?

    Ihmettelen vaan, miten tuo lihavuori saattoi pullahtaa Mestarin sisältä?

    Äänestä

Eiköhän kohta jo itse Jumala puutu peliin, ja tarjoaa jonkun näyn?

Äänestä
  • Pitäähän persujen kaljupäisillä aikamiespojanköllyköillä olla jotain puuhaa. Kun ego ei mahdu enää vanhaan puolueeseen, perustetaaan uusi. Ja kun persupojalla viimeisin jonkun sortin eroottinen kokemus naisen sylissäkin oli jo noin 30 vuotta sitten. Nimittäin silloin, kun äitimuori piiskan kanssa paljaalle pyllylle rapsutteli.

    Äänestä

Valta kuuluu pienelle porukalle ja sekös laittaa porukaan pois lähtemään.

Äänestä

Diktaattori touhua on VKK, se tiedettiin jo perustajan taustat tuntien, ei yllätys.

Äänestä

MikälieSOTILAS osoittaa sitä paljon markkinoimaansa perspektiiviä ja odottelee tunnollisena Turtiaiselta nimitystä puolueen sotamarsalkaksi.

Äänestä
  • Käytetäänkö Anon poppoossa maksuvälineenä vain ruplia?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Käytetäänkö Anon poppoossa maksuvälineenä vain ruplia?

    ONko Anon riveissä ihmiskoesotilaita?

    Äänestä

VKK = Venäläismielisten Kommunistien Kerho?

Äänestä
  • ViherKommarienKlubi.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    ViherKommarienKlubi.

    Sehän on jo kauan ollut:
    Valta Kuuluu Kremlille

    Äänestä

Suuri osa persujen kannatuksesta perustuu populismiin ja protestiääniin. Sitten kun nämä anoturtiaiset, jameshirvisaaret ja terhikiemungit ylittävät puolueen sietorajan saaden kenkää, niin taas syntyy uusi pienpuolue johon muutama hömelö liittyy.
Perussuomalisten kannatus on parhaista ajoista pudonnut lähes kymmenen prosenttiyksikköä, joten vuotoa on ollut paljon.

Äänestä
  • Protestiäänillähän se Ukrainan Zelenskyikin . . . . . . nyt on maa tomuna. Kauppaa kuitenkin nerokasta ajatustaan edelleenkin maailmalle.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Protestiäänillähän se Ukrainan Zelenskyikin . . . . . . nyt on maa tomuna. Kauppaa kuitenkin nerokasta ajatustaan edelleenkin maailmalle.

    Onko Ano Turtiainen nykypäivän Taisto Sinisalo? Arvomaailmansa on ainakin hyvin neuvostoliittohenkinen.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Onko Ano Turtiainen nykypäivän Taisto Sinisalo? Arvomaailmansa on ainakin hyvin neuvostoliittohenkinen.

    Ilme naamallakin samanlainen.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ilme naamallakin samanlainen.

    Hymyilykielto Anon puolueessa voimassa? Hymyilevällä ihmisellä on kuitenkin valeuutiset mielessä?

    Äänestä

Doping-testit eduskuntaan!

Äänestä

VKK ei hajoa, ennemmin hajoaa koko eduskunta kun tulee aika kun Suomen leijona sylkee tulta. Koko eduskunnan on erottava tässä laittomuuden tilassa jossa globalistien puliveivarit ovat antaneet vallan ulkopuolisille voimille. Ovatko nuo ulkopuoliset voimat peräti itse saatana-panettelijan palvelijoita.
Ei ole muuta vaihtoehtoa kuin uusien vaalien järjestäminen. Näissä vaaleissa kaikki äänet lasketaan. Aivan, kaikki äänet tarkastetaan eikä piikittämisen himoisten kätyrit pääse suhrumoimaan kansan äänestystulosta. Tähän on jo keinot. Mikäli todellisten isänmaallisten vaalien järjestämistä ja äänten laskeminen estetään niin silloin Suomen leijona päästetään valloilleen joka palauttaa järjestyksen ja vapauttaa kansan kahleistaan.
Näemme isänmaallisten nousevan eduskuntatalon rappuja. Tällöin Suomi palautetaan siihen kunniaansa ja loistoonsa jonka Jumala tälle maalle on suonut.
Globalistien agenttien ja kätyrien on turha täällä rellestää. Nämä saavat kokea petturuudestaan sen tuomion joka heille kuuluu. Eikä yksikään maihinnousualus tule näkemään edes rantaa kun heidät upotetaan jo avomerelle.

Äänestä

Mitä vittua, ovatko vihreät sotajalalla.
Millä aseilla vihreät taistelevat, puolukanvarvuillako?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Persupuolue on tunnetusti kova sikiämään uusia pieniä äärioikeistolaisia pesueita. Puolentusinaa pahnuetta on putkahtanut maailmaan lyhyessä ajassa. Ne ovat ilmeisesti perineet emopuolue persuilta myös rähinägeenin? Ainakin Ano Turtiaisen porukasta lähtee väkeä kuin palavasta talosta. Pari aluevaltuutettuakin on eronnut, pienemmistä viskaaleista puhumattakaan. Mikähän persujen synnyttämä kertakäyttöpuolue on seuraava, joka hajoaa?

https://yle.fi/uutiset/3-12398273

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu