Paljonko on Lieksassa asukkaita NYT!

Kuka osaa vastata? Onko jo kymppitonnin raja alitettu? Lieksalla on mahtava menneisyys ja surkee tulevaisuus.
5110
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Lisää koneinsinöörejä vaan niin väkiluku nousee

Äänestä

Mustalaisten jälkeläisiä on 9000 ja jotain päälle. Mummoja ja pappoja on paljon. Alle 10 vuodessa on noin 5000 paikkeilla.

Äänestä

Somalit tulevat olemaan jollain aikavälillä valtaväestö. Sikiävät vimmatusti verrattuna paikallisiin.

Äänestä
  • Väkiluku nousee huimasti kunhan maailmalle kiirii tieto että meillä on biomöhnälaitos. Ainakin kehitysmaiden ja Lähi-Idän karpaasit on kovin kiinnostuneita tulemaan Lieksaan.

    Äänestä

  • Miläs sitten elävät, nämä paikojen hajotajat lauma-kulkijat

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kuka osaa vastata? Onko jo kymppitonnin raja alitettu? Lieksalla on mahtava menneisyys ja surkee tulevaisuus.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu