Mustajärvi ihan täysjärkinen?

Venäjän suhteen?
Kts.alfatv nyt parkkonen
1263
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Vasemmisto antaa suomen venäjälle kuten vihreät ja keskusta suomen mamuille
Sekosakkia

Äänestä

Huhhui
Tuomioja sai atelta kyytiä

Äänestä

Perussettia, sanoisi Erkki.

Äänestä
  • Oho. lisää yllätyksiä tavallaan.

    Äänestä

Vähän samaa meininkiä kuin siinä brittiläisessä ylähuoneen lordissa joka tänään höpisi Suomesta ja YYA-sopimuksesta.

Äänestä

Alfan Parkkonen on yllättävänkin hyvä keskusteluohjelma.

Äänestä

Koko uransa ajan noudattanut samaa ideologiaa. Ei voi ainakaan takinkäännöstä moittia, jos pitää jotain positiivista sanoa.

Äänestä

Pate on ihan täysjärkinen.

Äänestä

Vastakkainasettelulla ja vihanpidolla ei hyvää rakenneta. Suomi on elänyt jo yli 80 vuotta Venäjän kanssa rauhassa. Jatketaan samalla tavalla eikä lähdetä usa:n hegemoniapyrkimysten tukijaksi. Tällä linjalla vasemmistoliitolla on mahdollisuus nousta nopeasti vähintään kolmanneksi suurimmaksi puolueeksi.

Äänestä

Alfateeveen lähetykset on venäjän propagandaa.

Äänestä
  • En ole kyllä huomannut moista kun olen joitakin sen keskusteluohjelmia katsonut. Joitakin Israel painotuksia näkyy, mutta muuten mielestäni ihan raikkaan tasapuolista uutisointiakin heillä.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Venäjän suhteen?
Kts.alfatv nyt parkkonen

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu