Venäpapakotteet mahdollisuus, ei uhka.

Venäjä pakotteista vielä senverran että Venäjältä ei tuoda Suomen käyttämästä raakaöljystä maahamme kuin 85%, sähkoenergiasta ja maatalouden käyttämistä lannotteista 75%. Myös kuitupuuta ja hakettä tuodaan paljon venäjältä. Ne on helposti korvattavissa muualta tuotavilla tuotteilla, korkeampi hinta vaikuttaa vain noin 20-25 % nykyhintoihin ja siihen meillä on hyvin varaa.
11106
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

papa

Äänestä

Vaari vaahtoo

Äänestä

En+vaahtoa+vaan+kehun+muita+hölmöläläisiä+jota+myös+suomalaisiksi+kutsutaan.+Tänne+tuodaan+Venäjältä+täällä+käytetystä+raakaöljystä+85%+koska+se+on+halvempaa+kuin+Pohjanmeren+ns.Brent+öljy,+samoin+ulkomailta+tuoduista+maataloden+käyttämistä+lannotteista+sekä+kivihiilestä+on+50%+sieltä+tuotua.+Ei+itketä+ja+ruikuteta+enää+että+elinkustannukset+nousevat+koska+se+on+ihan+itse+tahallaan+aiheutettua.+Terveisin+Viikkarin+vaari.

Äänestä

Venäjän vihollinen. Onko se teistä uhka vai ainutlaatuinen mahdollisuus että olemme kohta Venäjän läntisin vihollismaa. Kertokaa se minulle ihan omin sanoin, älkää jännittäkö sillä en solvaa teitä teidän uskomattoman naurettavien ja naivien vastaustenne takia. Terveisin Aulis Herman.

Äänestä
  • Onko sinulla edes varaa solvata. Kelan asiakkaana, kun ei paljon ole menetettävää.

    Äänestä

On baraa koska olen Kelan asiakas mutta en vielä psykiatrisessa laitoshoidossa niinkuin sinä. Hyvää pääsiäistä sinulle ja muille potilaille sekä myös tietysti hoitajille.

Äänestä
  • Täytyy sanoa hienot on oltavat "laitoksessa." Omaa tekemää ruokaa, tv, tietokone, alkoholia ja ravintolat lähellä vapaalla kululla, ei huono ollenkaan. Potilaita ja hoitajia ei vain ole näkynyt. Syynä siihen saattaa olla, etten ole näitä kutsunut omaan kotiini.

    Äänestä

KORJAUS. varaa

Äänestä

"Täytyy sanoa että.........." voimakas mielialalääkitys aiheuttaa sinulle kertoamiasi mielikuvia.

Äänestä
  • Pitää kokeilla, niin tietää sitten. Mitä ja minkä verran lääkettä suosittelisit parantamaa kokemaani hyvää lisää.

    Äänestä

Otat 10 kpl 100mg Levozia vuorokaudessa enemmän ja vähennät tumputusta muutamaan kertaa yöstä. Tohtori Tolonen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Venäjä pakotteista vielä senverran että Venäjältä ei tuoda Suomen käyttämästä raakaöljystä maahamme kuin 85%, sähkoenergiasta ja maatalouden käyttämistä lannotteista 75%. Myös kuitupuuta ja hakettä tuodaan paljon venäjältä. Ne on helposti korvattavissa muualta tuotavilla tuotteilla, korkeampi hinta vaikuttaa vain noin 20-25 % nykyhintoihin ja siihen meillä on hyvin varaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu