Voinko omakotialueelle perustaa vaikka jonkun korjaamon,avanthuollon.Kone todella äänekäs.Melua yms,sirkkelöintiö,paukutusta .Rengas vaihto pisteen .Mistään löydy nyt vastausta.Lisäksi galvanointia autotalliin ja muuta.Pihani näyttää jo kaatopaikalle.Voiko kukaan puuttua asiaan?ympäristövalvonta?Julkinen tie kulkee vierestä Ajan julkista tietä,edes takaisin.Konttikin löytyy tontilta jne.
Mihin yritys
Anonyymi
5130
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Haluaisitko itse että yksi idiootti terrorisoi koko omakotitaloalueen? Omia renkaita jne saat vaihdella mutta teollisuusyritystä et voi perustaa asumiseen kaavoitetulle alueelle.
Jos meinaat huoltoliikkeen perustaa ni kunnon tilan hankkiminen on hyvä investointi
Ei voi - kaava määrää mitä alueella voi tehdä - pientaloalue on tarkoitettu asumiseen...
Riippuu yrityksen toimialasta. Yrityksen toimipaikaksi voi nimetä oman asunnon. Yrityksen aiheuttamat mahdolliset häiriöt voivat rajoittaa tätä, jolloin toimiminen asuntoalueella/kerrostalossa ei ole enää mahdollista.
Minulla on tässä kerrostaloasunnossani kaksikin lepäävää yritystä, eikä naapurit edes tiedä asiasta...
Moon omassa hallissa siis omassa ei pankin ;) ollu aina .