Koirien paskat Ylöjärven kaduilla

Anonyymi

Ylöjärvellä asuu siistejä koiran omistajia kun koiranpaskatkin jätetään kadulle muiden ihailtavaksi. Monen moista jätöstä löytyy, välillä tuntuu et joku on ulkoiluttanut lehmääkin kadulla, kun on isot kasat(useita) saman kadun varrella. Kaikki ei välitä edes vaikka huomauttaa. Olisikohan sakko jätöksien jättäjälle liikaa ja toisikohan se muutoksia asenteisiin.

5

248

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Olenkin miettinyt, että kuka se on, joka jää pitkäksi aikaa tuijottamaan jokaista kakkapökälettä mietteliäs ilme naamallaan.

      Nyt tiedän.

    • Anonyymi

      Oletko varma ettei ole ihmisulostetta? Minä ainakin väänsin salen vieressä kulkevalle kävelytielle paskat viimeyönä.

      • Anonyymi

        Toki tuo on helppoa uskoa sinusta :)


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Toki tuo on helppoa uskoa sinusta :)

        Miten voit helposti uskoa, kun et edes tunne minua?


      • Anonyymi

        Voihan sitä tehdä noin, jos koiran omistaja ei korjaa koiran jätöstä talteen. Seuraa koiranomistajaa kotiovelle ja vääntää sitten itse siihen ulko-oven eteen olevalle jalkakäytävälle ison tortun ja jättää siihen.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa

      Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja
      Maailman menoa
      303
      1250
    2. Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?

      Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "
      Maailman menoa
      312
      1232
    3. Mitä kirjainta kaipaat?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      95
      969
    4. Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä

      Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔
      Ikävä
      50
      968
    5. Mitä sä teet

      Juuri nyt?
      Ikävä
      106
      909
    6. Onko ikäerolla väliä?

      Mitä mieltä ootte? Meillä on 14 vuotta ikäeroa.
      Ikävä
      101
      899
    7. Uusioperhe vai salasuhde?

      Mitä ensisijaisesti haluat? Pelkään, että menetän järjen sun kanssa 😉
      Ikävä
      111
      752
    8. Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"

      Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh
      Suomalaiset julkkikset
      18
      654
    9. Miten vaikuttaa

      Jos kaivatustasi on moni muukin kiinnostunut?
      Ikävä
      64
      588
    10. Anni Ihamäki ja Ilkka-rakas vetivät tiukan rajan TTK:ssa: "Kyllä spekuloitiin"

      Anni Ihamäki on naimissa Ilkka Ihamäen kanssa. Aviopuoliso tunnetaan myös nimellä Hovimuusikko Ilkka. Heillä on kaksi yh
      Suomalaiset julkkikset
      3
      587
    Aihe