Venäjän kovuus

Anonyymi

Kyllä tämä Venäjän johto ja armeijan johto ovat ihan mielipuolista porukkaa ! Nyt Venäjän armeijan uusin kenraali syyttää Ukrainaa terroristi iskuista ja sabotaaseista Venäjän puolelle ! Tämä on täysin keksitty juttu jota valehdellaan taas Venäjän kansalaisille ja yritetään nostattaa vihaa Ukrainan kansaa kohtaan. Venäjällä on siten olemassa aina jokin syy tehdä ilmaiskuja, kuten viime yönä taas Kiovaan ja sen siviilikohteisiin. Suomen mahdollinen liittyminen Natoon ei kuulu vainoharhaiselle Vladimir Pultinille mitenkään , sillä Nato eikä siihen kuuluvat valtiot ole uhkaamassa Venäjän valtiota ja sen itsenäisyyttä millään tavalla. Vladimir Pultin on itse suurin uhka koko Venäjän valtiolle jos hän sekoaa täysin. Hän taitaa nähdä harhanäkyjä natseista, fasisteista ja juutalaisista ja omista vastustajistaan !
Nyt on ortodoksisen kirkon kaikkein suurin juhlan aika, on pyhä Pääsiäinen, Voi kunpa Venäjä tekisi tulitauon, ja pitävän sellaisen nyt Pääsiäispyhien ajaksi ja kunnioitettaisiin humanitäärisiä käytäviä ja pelastushenkilökuntaa ja antaa heidän auttaa ukrainalaisten siviili ihmisten päässä lähtemään piiritetyistä kaupungeista turvaan, varsinkin lasten ja vanhusten. Siviili ihmisten kiduttaminen ja ampuminen kuuluvat sotarikosten piiriin ja suurin vastuussa olija niistä on presidentti Vladimir Pultin itse.

0

204

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Paljonko meidän ikäero on?

        Ois kiva tietää.
        Ikävä
        121
        1300
      2. Nainen onko kaikki

        Onko sinulla nainen kaikki hyvin? mies
        Ikävä
        113
        971
      3. Työttömät risusavottaan

        Tuli tässä juhannusnuotiolla sellainen idea mieleen, että miksei työttömiä velvoiteta tekemään hanttihommia, kuten risus
        Maailman menoa
        289
        722
      4. Kuka tai ketkä tappo eilen?

        Kenet ja miksi?
        Varkaus
        16
        706
      5. Mies onko sinulla

        Kaikki hyvin? 🌞 -nainen
        Ikävä
        42
        690
      6. Jos tunnistit...

        Voit hyvin ottaa yhteyttä...olisi mukava jutella☺️
        Ikävä
        59
        617
      7. Mitä teet mies?

        Oletko jonkun naisen kanssa? 😞
        Ikävä
        61
        543
      8. Väsynyt odottamiseesi, M.

        Vaikka et minua haluaisi tai huolisi, asia pitäisi käydä lävitse. Siksi etten sinusta pääse ylitse. Pystyisinkö tyytym
        Ikävä
        38
        525
      9. Persujen kansanedustaja häpäisi lipun!

        "Persujen kansanedustaja Pekka Aittakumpu julkaisi Instagramissa videon, jossa hän heittää Pride-lipun roskiin. Video on
        Maailman menoa
        204
        524
      10. Arvostele kaivattusi

        ulkonäköä, asteikolla 1-10. Perustelut myös 🧢
        Ikävä
        37
        517
      Aihe