Mikähän 90-luvun draama/trillerielokuva kyseessä?

Anonyymi

En tähän hirveästi osaa kertoilla, koska en ole tainnut edes sitä nähdä kokonaan ja siitäkin kerrasta on vuosia aikaa.
Tuli joskus 90-luvulla kuitenkin telkkarista ja genrenä tosiaan todennäköisesti draamatrilleri.
Yhdessä kohtauksessa oli ainakin jotain keksejä, jotka oli jotenkin myrkytetty. Ne oli siis tarkoitettu toiselle tyypille, mutta sitten joku lapsi taisi maistaa niitä ja kuolikohan se sitten..
Mutta tämän enempää en osaa kertoilla. Kivahan se olisi, jos kerrankin näkisi tuon leffan kokonaan. Jotenkin jäänyt mieleen, vaikka on tosiaan varmaan se 25 vuotta kun nähnyt, todennäköisesti enemmän. Tai nähnyt ainakin tuon kohtauksen verran.

3

783

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Niin ja todennäköisesti on valmistunutkin 90-luvulla, semmonen TV-elokuva siis luultavastikin.

    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Ei sano kyllä mitään tuo Pimeyden kukat, ja muutenkin, jos se (edes osittain) on kauhuakin jopa, niin enpä ole niin vakuuttunut tuosta. 🤔Mutta toistaalta, miksipä ei. Jos vielä tietäisi, mistä moisen leffan saisi käsiinsä. Warettamalla varmaan ainakin saisi, mutta ei viitsisi. Se on muutenkin liian helppoa. Jos ei muuten löydy, kai se sitten pitää imuroida.
        Kiitosta vaan!

        T. Ap


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      33
      2114
    2. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      47
      1721
    3. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      112
      1536
    4. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      104
      1266
    5. Ootko A-nainen vielä vihainen?

      Siitä että en uskaltanut kohdata itseäni silloin kun olit kukassa? Olen tajunnut että tein tosi tökerösti sua kohtaan ja
      Ikävä
      104
      1044
    6. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      76
      998
    7. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      59
      875
    8. Teit yllättävän siirron

      Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,
      Ikävä
      34
      872
    9. Laita nyt se viesti

      Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗
      Ikävä
      52
      799
    10. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      101
      763
    Aihe