Mikähän 90-luvun draama/trillerielokuva kyseessä?

Anonyymi

En tähän hirveästi osaa kertoilla, koska en ole tainnut edes sitä nähdä kokonaan ja siitäkin kerrasta on vuosia aikaa.
Tuli joskus 90-luvulla kuitenkin telkkarista ja genrenä tosiaan todennäköisesti draamatrilleri.
Yhdessä kohtauksessa oli ainakin jotain keksejä, jotka oli jotenkin myrkytetty. Ne oli siis tarkoitettu toiselle tyypille, mutta sitten joku lapsi taisi maistaa niitä ja kuolikohan se sitten..
Mutta tämän enempää en osaa kertoilla. Kivahan se olisi, jos kerrankin näkisi tuon leffan kokonaan. Jotenkin jäänyt mieleen, vaikka on tosiaan varmaan se 25 vuotta kun nähnyt, todennäköisesti enemmän. Tai nähnyt ainakin tuon kohtauksen verran.

3

794

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Niin ja todennäköisesti on valmistunutkin 90-luvulla, semmonen TV-elokuva siis luultavastikin.

    • Anonyymi

      Pimeyden kukat (Flowers in the Attic)?

      https://www.leffatykki.com/elokuva/pimeyden-kukat/kommentit

      • Anonyymi

        Ei sano kyllä mitään tuo Pimeyden kukat, ja muutenkin, jos se (edes osittain) on kauhuakin jopa, niin enpä ole niin vakuuttunut tuosta. 🤔Mutta toistaalta, miksipä ei. Jos vielä tietäisi, mistä moisen leffan saisi käsiinsä. Warettamalla varmaan ainakin saisi, mutta ei viitsisi. Se on muutenkin liian helppoa. Jos ei muuten löydy, kai se sitten pitää imuroida.
        Kiitosta vaan!

        T. Ap


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta

      Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html
      Maailman menoa
      617
      1633
    2. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      44
      887
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      487
      753
    4. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      14
      743
    5. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      45
      672
    6. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      41
      614
    7. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      30
      566
    8. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      32
      543
    9. Olet ihana

      Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
      Ikävä
      37
      510
    10. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      161
      498
    Aihe