Hyvä Veli Vihassa

Viimeinen tunti meneillään kärsimyksen katedraalissa jäljellä vielä 17 mukulakivisektoria.
Tätä ennen on "pyöräretkeilty" 220 kilometriä.
Venäjällä ei tällaisia tapahtumia ole
Voittaako Wout van Aert vai nähdäänkö yllättäjän isku 30 km enne maalia kuten Stuart O' Grady vapaan maailman kasvatti teki 2007.
Pääministerin nahkarotsi päällä nyrkkiä pöytään lyöden Ruotsille. Pitäskö Maalsiliiton herätä tupailtojen pullakahveista ja narijuustoista tähän päivään.
UKRAINA ISKEE VENÄJÄN PUOLEISIIN INFRAAN, POLTTOAINEVARASTOIHIN JA SOTILADKOHTEISIIN LÄNNEN ASEAVULLA.
UKRAINAN ASIA ON MEIDÄN ASIA. VAPAUDEN ASIA ON MEIDÄN ASIA.

12

63

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • PystyväSOTILAS

      Mikä on kapi "maalsiliitto"? HO HOO, HO HOO!

    • Anonyymi

      Venäjän rikokset ovst beriset 1939 Puola 1939 Suomi 1940 Viro 1940 Latvia 1940 Liettua 1953 DDR 1956 Unkari 1968 Tšekkoslovakia 1979 Afganistan 1994 Tšetšenia 1999 Tšetšenia 2008 Georgia 2014 Krim 2015 Syyria 2022 Ukraina ja välissä pienempiä pilvin pimein

    • Anonyymi

      Harkovassa vastaisku etenee. erillinen lentokoneprikaati lähellä Harkovaa tuhosi 5 venäläisen panssarivaunua ja 10 panssaroitua ajoneuvoa. Noin sata miehittäjäputinista samalla

      Harkovan alueella puolustajamme suorittavat useita onnistuneita operaatioita, jotka työntävät miehittäjät pois aluekeskuksesta.

      Ukrainan sodanjohto "Asevoimien vastahyökkäyksen seurauksena Bazaliivka, Lebiazhe ja osa Kutuzivkasta vapautettiin. Mala Rohanin kylän alueella yksikkömme siirtyivät kauemmas itään."

    • Anonyymi

      Puolasta itä- Ukrsinaan saapunutta USA- materiaalia putinistien yllättämiseksi BREAKING: The latest batch of U.S. military equipment has begun arriving in Ukraine, including:
      - 18 155mm howitzers - 11 Mi-17 helicopters - 200 armored personnel carriers - 300 Switchblade drones - 500 Javelin missiles - 10 counter-artillery radars
      Kuljetuksrt jatkuvat

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Sekopäinen vihreä Saksan varaliittokansleri Habeck.  Ei enää vihreitä. Koskaan. Putinistit boikottiin

      Haho: Tosiomituista on, että viherputinisti Habeck Saksassa esittää, että parempien aseiden vienti teurastajaputinin vastaiseen taisteluun olisi jotenkin sodan eskalointia, mutta huonoja voi viedä, koska sellainen vain tappaa enemmän ukrainalaisia ja siviilejä  ja vain tuhoaa Ukrainaa eikä kuulemma eskaloi barbaariputinisteja

      Halla-aho 18.4. " Even more strange is the concern that sending BETTER weapons would escalate things. That is, sending anti-tank systems is ok, but sending jets is escalating. Sending T-72 tanks is ok, but sending Leopards is escalating"

    • Anonyymi

      Kuormasta syöjä hakee Suur-Suomen haaveilijoidenn kielikuvia puhuessaan polkupyöräilystä?

      Kuinka daiju voikaan olla?

    • Anonyymi

      Maaseudun Tulevaisuus tänään

      ""Ukrainan sodan pitkittyessä Venäjä tuskin hyökkää kovin pian minnekään muualle, perussuomalaisten kansanedustaja ja ulkoasiainvaliokunnan puheenjohtaja Jussi Halla-aho sanoo. ”Sillä ole siihen kykyä.”

      Realistisempi uhka Suomelle on pienimuotoisempi kiusanteko.

      ”Vaikka Venäjä ei kykene kunnialliseen sodankäyntiin, se kykenee kyllä tuhoamaan kaiken ympäriltään. Sillä on materiaalia, joka soveltuu kaupunkien tuhoamiseen. Sen takia kaikkein tärkeintä on nostaa hyökkäyksen kynnys niin korkealle, että Venäjä ei ryhdy siihen.”

    • Anonyymi

      Natsi-Putin myönsi Buchassa julmuuksia järjestäneelle venäläisprikaatille kunnianimen "esimerkillisistä toimista"

    • Anonyymi

      Brittiläisiä panssareita siirretään asemiin Niinisaloon
      https://twitter.com/TimoVir20213018/status/1515567787078467587

      Suomi valmistautuu vastaanottamaan putinistibarbaarin ensi iskuja
      https://riikkapurra.net/2022/03/29/kannatan-suomen-nato-jasenyytta/comment-page-1/#comment-4271
      Kuten tiedätte, USA osallistuu sotaharjoituksiin Suomessa lähiaikoina
      Maavoimat järjestää Niinisalon Pohjankankaalla ja Säkylässä 2.–13. toukokuuta 2022 Arrow 22 -harjoituksen, mukana joukkoja Yhdysvalloista, Isosta-Britanniasta, Latviasta ja Virosta

      Mitäpä jos esitätte Niinistölle, että syntyneen tilanteen takia hän kutsuisi Bidenin saunomaan Suomeen silloin ja tarkistamaan, että joukot toimivat yhteistyössä linjakkaasti?

      LUE LISÄÄ

    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä

      Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla
      Maailman menoa
      449
      1289
    2. Rakastan sinua

      Anteeksi että epäilin sinua.. ❤️
      Ikävä
      64
      1116
    3. Mitähän meinaat

      Vai meinaatko mitään kohtaamisen suhteen?
      Ikävä
      61
      852
    4. Oletko hyljännyt minut mies?

      Toivottavasti et. 🥺🥺🥺🥺🥺
      Ikävä
      61
      805
    5. Hotellille löytyi ostaja....

      Tämän päivän Kainuun Sanomissa oli uutinen, että pesänhoitajan mukaan Hotelli Kainuu myydään ensiviikolla. Hieno homma,
      Kuhmo
      18
      737
    6. Onko se loukkaavaa

      Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k
      Ikävä
      100
      723
    7. Sinä. Just sinä.

      Palataan ajassa taaksepäin vuosi tai kaksi. Mitä tekisit toisin jos voisit?
      Ikävä
      72
      694
    8. Onko kaivattusi seinäruusu?

      Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai
      Ikävä
      49
      671
    9. Tiedätkö kaivattusi musiikkimaun?

      Minkälaisesta musiikista hän pitää?
      Ikävä
      62
      664
    10. Jippii ! Zoon konkurssia tutkitaan .

      Vihdoinkin jotakin tietoa.
      Ähtäri
      27
      663
    Aihe