Oikea ehkä ymmärtää. Teen sitä vain sun takia. En sano enempää. Ymmärrä miten ymmärrät.
Haluan sanos sulle mies yhden asian
Anonyymi
1021610
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 102
Vanhimmat
Miehille kannattaakin sanoa vain yksi asia kerrallaan.
-sivusta
Niin se taitaa olla. Ei liikaa kerralla.
Jotain pientä hajua voi olla, jos nyt mitään ymmärrän.
Ajattelen että hänelläkin voi olla haisu asiasta.
Huomioit minua? :)
No sitäkin tottakai :)
Alkeellista ei kannata tehdä. Mustamaalata ketään tai muuta. Joudut vastuuseen.
Mistään sellaisesta ei ole kyse. Miten tulee mieleenkään tuollainen jollakin.
No tuolla kommentoijalla on varmaan aihetta pelätä että sitä mustamaalattaisiin... kato jotkut tekee juttuja joista on aihettakin pelätä sellaista. Muden taholta.
Kyllähän ttuo nyt oudolta kuulostaa tuo aloittajan juttu kun keskustelualustalla ollaan..
Sama tuli itsellä sivusta mieleen...on täällä taas erikoiset tummat tunnit menossa
Oletko sinä selllainen ihminen, joka luuhaa keskustelualustoilla ja ajattelee jokaisen aloituksen liittyvän jollain tavalla itseensä tai muuhun tuttavapiiriinsä? Tämä n
kysymys ihan sivusta ja erittäin ikävää jos koet tarvetta tarkkailla näitä juttuja jatkuvasti varsinkaan tuolla silmällä
aloittajan juttu on ihmiselle, joka käy samalla keskustelualustalla. Ei siinä ole mitään outoa. Eikä liity yhteenkään teihin kyylääviin uskovaisiin.
Se on juuri sellainen tai sitten joku minähäiriöinen, joka pakkomielteisesti osallistuu joka keskusteluun (tietäen että ei liity häneen) ja ojentaa ja manipuloi muita jatkuvasti!
Ai, muistelenkin lukeneeni hyvin intensiivistä ja piintynyttä kommentointia tästä jostain minähäiriöstä, mutta sellaisen manipuloivan ja muita voimakkaasti ohjaavan ns luennoitsijan kirjoittamana, että en ottaisi kovin vakavasti
Se tarkoitti sinua. Tuo kommentti minähäiriöisestä oli kirjoitettu sinusta. Se oli sinulle vanha nainen!
Vai niin, ensinnäkään en ole nainen, vaan transsu mies ja olen toisten kiusaaja ja yksin juttelija. Olen mieleltäni sairas. Kukaan ei musta välitä, olen muuntautumistaitoinen, kukaan ei minnuu aina tunne, asiaa olis vielä vaik kuinka paljon, mut kaikki on
Käväsin kerta perniös.
Perniössä? Missä se edes on? Turussako?
Ei se ollut Turun murretta vaan näppisvirhe.. a ja s on katsos vierekkäin..
Oletko kirjoittanut siihen malliin, jos ei sinun kanssa, niin annan sitten kaiken olla? Olet kyllä kiinnostava, mutta miehenä minun on katsottava sinunkin tulevaisuutta.
Sitten v a l e h t e l e n itselleni; ehkäpä minä olisi hänelle portti toiseen, tosi hyvän miehen kaa suhteeseen.
Ei taida onnistua tuo tuollainen taktiikka, jossa kummastakin tulee onneton. Mikset sano tuota suoraan, jos noin ajattelet? Hyvinkin kieroa peliä mielestäni.
- sivusta
En saa ajatuksenjuoksustasi kiinni. Tuo aloitus ei liity mihinkään kirjoittamisiin. Minä kirjoitan tosi elämän jutuista tänne.
Eli kirjoitat ap muiden asioita tänne. Äläpä tee niin.
Voit joutua vastuuseen.
Oletko ihan vakavissasi sitä mieltä, että tuosta aloituksesta voi joutua vastuuseen.
Minä olen täysin eri mieltä. Tuossa ei ole mitään tunnisteita. Älä levitä tuota kakkaa täällä fiksuille ihmisille. Joku tyhmempi voi uskoa. Vähän järkeä noihin syytöksiin! Minä kirjoitan tänne irl tunteistani häneen, ne on minun tunteita ja minulla on niihin tuntijan oikeus. Lue tuo aloitus ja mieti uudelleen. Alan oikeasti olla aika kypsä palstan älykkyysosamäärään, joka on lähes nolla!
Ei tarvitse olla mikään varsinainen einstein ymmärtääkseen, että aloittaja esittää olevansa joku joka hän ei ole eli ensinnäkään nainen ja toisekseen kukin lisätköön tähän nupissaan pyörivän nimen. Kun niistä palstaharhoista on kerran niin kovin juttua ollut
Sinä kirjoitat toisen avipmiehelle omanasi, ilman hänen lupaa. Se on rikollista!
Tiedän erään joka taisi juuri uhrautua vuokseni, ainakin se vitsi siitä matkakassasta kuulosti juuri siltä.
Ei liity tähän aloitukseen. En harrasta matkakassoja. Mistään uhrautumisesta ei ole kyse. En ole sellainen.
En tiedä mihin tämä viittaa, mutta hän on ainoa syy siellä olooni. Se hänen pitäisi tietää.
Minä aloittaja sanoisin noin, ei hän kenelle kirjoitin.
Ok. No joka tapauksessa olen siellä ainoastaan hänen vuokseen. Huomenna jälleen.
Niin ajattelinkin.
Tämä on sivusta. Ei aloittaja.
On näissä sinun vedätyksissä miespuoleinen sellainenkin näkökulma, että on törkeän väärin herutella jostain ikuisesta huomisesta jos joku toiveikas vaikka uskoo. Minun tylyhköllä kommentoinnilla on myös hyviä tarkoituksia
Manipuloit ihmisiä täällä kuin ne olisivat vajaälyisiä. Jokainen lukija tietää, että kirjoittelet itse tänne ja kaipaan joitain miestä (miehiä todennäköisesti) itse. Et muuten olisi täällä aina. Olet vaan niin sairaalloisen mustasukkainen palstaviesteistä, ettet elämässäsi oikein muuta enää tee kuin paskot ja kiusaat muita naisia palstoilla. Ettei vaan miehet niille vastaisi. Olet naurettava ja säälittävä. Jatka vaan manipulointia, ykskään täsyjärkinen ei ota jatkuvaa maalitustasi tosissaan ja kaikki palstalle kirjoittavat naiset jo tietää kuvion kun käyt kaikkien kimppuun. Luulet olevasi joku äiti teresa pelastamassa palstamiehiä pahuudelta. Naurettava ämmä.
*kaipaat jotain miestä* en jaksanu oikolukee.. käväsin vaan tässä.
Ei kaikkien elämä ole siitä kiinni, että miten ns palstamiehet kokee nämä kirjoitukset, mutta se mikä saattaa olla totta on se, että joskus kieltämättä opastan kuin muut olisivat verkkaisempia, mutta ne kommentit onkin tunnistajia ja varsinaisia maalittajia varten (tuo kehystyksesi ei oikein vastaa termiä). Ne, jotka ymmärtää trollit trolleiksi on ilmeisesti kokeneet itsestäänselvien asioiden avaamisen kiusaannuttavina. Oletan, että siinä tapauksessa tällaista ns uskoa on voinut olla jossain vaiheessa. Se on kuitenkin mysteeri minullle, että mistä syystä sitten täällä vielä pyörivät jos jonkin tietyntyyppisten juttujen perässä ovat alunperin tulleet. No, ehkä lukemassa ja keskustelemassa hyvässä hengessä ja se on tottakai hieno asia
Tiedän
Uskon sen.
Yritin silloin tutustua pitkään katsekontaktin jälkeen, muistatko ? Halusin ja haluan yhteyden meidän välille. Nyt näkeminen on sattumasta kiinni, mutta aikaisemmin oli useampi mahdollisuus.
Millä tavalla yritit tutustua? Minä yritän edelleen.
Niin yritit, muistan. Harmi, että ymmärsin asian vasta jälkeenpäin.
Vielä ehtii.
Tämä oli sivusta. Olen samaa mieltä, että hyvin ehtii mutta tuosta ymmärtämisestä en.
Joka ainoa päivä töihin sä meet?
Minä olen nyt lomalla :)
Kirjoittelet mahdollisesti blogia?
En todellakaan kirjoittele.
Onko fiksaatiosi syventynyt siinä määrin, että olet laajentanut tuota repertuaariasi jo siihen, että arvuuttelet tuntemattoman ihmisen ja ymmärrätkö nimenomaan tuntemattoman ihmisen muusta kirjallisesta tuotannosta? ei pahalla, mutta ei kuulosta hyvältä kyllä
No ei varmasti ymmärrä tuosta mitään🤭
Kyllä hän saattaisi ymmärtää. Helpostikin. En ole tietenkään varma.
No kyllä mielellään omisin aloituksen. Kyllä joskus on sellainen olo.
En osaa sanoa tuohon mitään nyt.
Onko aloittajalla mielessä joku plan b, josta hän on mahdollisesti kertonut jollekin?
No enpä ole kertonut kenellekään mitään hänestä ketä kaipaan.
Ok. Tarkoitin että oletko kertonut suunnitelmistasi kaivatullesi?
En ole kertonut suunnitelmiani hänelle. Mitä suunnitelmia tarkoitat?
Hän kyllä tietäisi.
Ok, sitten minä en kirjoittanut tuota aloitusta sulle. Mulla nyt ei varsinaisesti ole mitään huimia suunnitelmia tässä, päivä kerrallaan kesää kohti vaan.
Valitsisin yhden toisen kommentoijan häneksi, jos arvailla pitäisi... mutta olkoot nyt :)
Kiva vaan jos tietäisi olevansa mulle tärkeä, mutta ehkä tietääkin.
Kerroin miehelle kyllä yhdestä aikeestani, mutta ei se toteutunut.
Kenet valitsisit?
Parikin.. ei siitä sen enempää. Antaa olla nyt kun en jaksa nyt.
Mihin aikeesi liittyi?
No se oli vaan juttelua, ei liity mihinkään. Tuli vaan se mieleen, kun tuossa joku kyseli suunnitelmien jakamisesta.
Miten ne vois tietää, ku ne on sun harhaisessa päässäs ja tarkoitettu jonkun kiusaamiseen! Ei psyykkeeltään terve ihminen jatkuvasti laula samoja asioita jostain miehestä ja jpstain naisesta...... Rikosilmoitus tuosta laulajasta pitää tehdä!
Oletko sinä tehnyt näitä rikosilmoituksia näihin lauluihin liittyen, mistä mainitsit ja jos olet onko niiden sävy sellainen, että nyt menkää ja tehkää hyvin? Taidan hieman toivoa, että näin olisi ja että myösd väitteiden kohde pääsisi näitä lueskelemaan
Miksi kirjoitetaan tällaisia krybtisiä aloituksia ? Kirjoittakaa selkeää tekstiä, eikä sekavia arvoituksia.
No minäpä tunnustan tässä julkisesti. En kirjoittanut tuota ihan selvinpäin. Anteeksi :)
Luuletko, että tallukat innostuisi näistä vedätyksistä jos ne ei olisi riittävän epämääräisiä?
Mene sinä älykköä leikkivä rouvaturhake vaikka töihin käyttämään sitä älyäs, jos sitä muka on. Kai sun juttuja joku tallukka uskoo, mutta ei se mies ketä täällä kaivataan.
Eli onko kyse siitä, että olet mies joka luo keinotekoisesti vaikutelmaa, että häntä eli sinua kaivataan? Kysymys on täysin retorinen ja matot jalkojen alta vievä, niiltä joilta se vie
Eipä tullut vastausta tähän edes haistattelun verran. Kertooko se jostain jotain
Teetkö sitä, mistä kerran sinulta kysyin, mutta kielsit asian.
Hän tietää mitä teen, mutta ei tiedä että hänen takiaan. Tuollaista en muista tapahtuneen.
Teetkö sitä useamman kerran päivässä?
En tee. Lopetetaan tämä arvuuttelu. Toivon vaan että hän ymmärtää miten paljon tykkään.
Oletko aloittaja itse, vai joku ajasta jälkeen jäänyt vanha jarru joka ei osaa hakeutua poltteessaan esimerkiksi pornohubbiin tai vastaavaan vaan arvuuttelee anonyymilla palstalla kaltaisensa ätmin tahtia naiseksi fantasioiden?
En esitä itselleni kysymyksiä, kyllä sen joku muu esitti. Voidaan lopettaa tästä aiheesta jauhaminen jo. Vanha aloitus, tehdään uusia. Sua en lue eka lausetta loppuun asti. Et ansaitse sitä.
No kiitos tästä infosta, sain sentään jotain poissuljettua ja onneksi noin sulaa tyhmyyttä ei sentään ole. Kiitoksia vielä kerran
Olen hyvä, mielelläni minä tyhmempiäni valistan ja neuvon. Varsinkin muiden asioihin jatkuvasti nenänsä työntävät nobodyt on suosiossani.
*ole hyvä* piti laittaa, mutta häneen kelle vastasin äsken verrattuna olen toki aika hyväkin :)
Ookoo, sanotaanko nyt mitä kohteliammin ohi sinun alleviivatun tapauksen ohi, että en pidä kovinkaan järkevänä tai kohteliaana ketään aktuaalista yksilöä kohtaan tentata tuntematonta kirjoittajaa jatkuvasti kysymyksillä oletuksiensa innoittamana. Liittyy väljästi siihen mitä edellä kirjoitit
siis mitä
Ja ihan harakoille meni taas :D Toiset ne vaan haltsaa tuon denialismin niin hyvin...kysymyksiä ja lisää kysymyksiä miksei jopa parviälyttömyyden voimin
Ai sinä tykkäät, jos se mies inhoo ja vihaa sua oikeessa elämässä!
Kuka mies inhoaa ja vihaa jotain ihmistä oikeassa elämässä? Oikeassa elämässä niin vihamiehet kuin rakastavaiset tai ylipäätään tekemisissä olevat pui näitä draamojaan jossain muualla kuin nettipalstalla. Ettet olisi joku sivuraiteille jäänyt mustasukkainen joka koittaa ns mielipidevaikuttaa tuntemattomia, eikä huomaa tässä mitään erikoista. Et ole kyllä todellakaan terve ihminen
Lähtökohtaisesti erittäin vastenmielistä, ottaen huomioon nimenomaan sen sisällön mihin käydään ns kiinni. Halventavaa.
Minäkin olisin jo luopunut siitä ellet olisi siellä.
Niinkö, tuota en ihan usko hänestä.
kerro minullekkin mita et usko
Mä taas teen sitä vain rahan takii.
Minä taas en tienaa sillä mihin aloitus viittas :)
Ai trollaamalla ja esittämällä naista netissä? Niin nähtävästi et, joten tämä vaiva jaksaa ihmetyttää
Aloituksella ei viitattu palstaan mutta en tietenkään kirjoittelisi tännekään jos ei olisi tunteita sitä miestä kohtaan. Ulkopuolisille se onkin troIIausta ja hyvä niin. Heitä kun en kaipaa yhtään :)
Mutta en tosiaan viitannut aloituksessa palstaan vaan ihan sinne oikeaan elämään. Aivan, toisilla meistä kun on elämää palstan ulkopuolellakin, eikä tarvitse täällä hyökkäillä muiden päälle :)
Oletko mies koskaan tullut ajatelleeksi, että jos panostaisit oikeassa elämässä tähän tavoittelemaasi jatkuvaan rakastetuksi tulemisen kokemukseen, niin sinun ei tarvitsisi luoda keinotekoisia alustoja tälle, vaan saattaisit saada sen kokemuksen aidosti?
tama on ainut sivu missa voi kanssasi kirjoitella
voi sinua raukkaa en mina rahojasi halua minulla ei ole paljon rahaa mutta tulen sillä toimeen ja joskus jaa vahan saastöönkin sina saat tehba rahoillasi mita tahbot
yhben asian kerron sinulle mina en olo enka meinaa liittyakkaan mihinkaan lahkoon
uhden asian sinulle vielä kirjoitan meilla alkaa 7 malta iltapala joten palaan huomenna taas ongelmien pariin
Näköjään oli juttua lisää..vastasin jo, että tiedän.
Minä jätän tämän aloituksen nyt muiden kommentoitavaksi.
Minulla on varaa valita juttuseurani ja tähän osallistuu nyt sellainen täti, jonka kanssa sanailut on mun osalta sanailtu näillä palstoilla. Kaksi vuotta tuota rakkikoiraa riitti mulle. Ei siis aloittajalta enää mitään tässä, kaikki kommentit on muilta. Teen uusia kun tuo täti tulee, en voi lukea häntä koska on niin vastemielinen vainooja kyseessä.
Nauttikaa hei säästä muut kuin tuo jankuttaja. Kevät on nyt parhaimmillaan :)
Aloittaja on kylläkin sama trollaava mies, mutta jatka sinäkin toki ajasta ikuisuuteen jonkun tuntemattoman maalittamista ja lue näitä hoitoonohjauksiasi oikein suurella ylpeydellä. Toivottavasti myös lähipiirisi tekee näin