... ei ole, että joutui Putinin huijaamaksi. Ennätyksen kai teki Angela Merkel, jonka johdolla Saksa joutui aivan riippuvaksi Venäjästä. Useimmat muutkin menivät halpaan.
Sen sijaan hänen presidenttikuvansa oli surkea. Kärtyisä itsetietoinen mummo, joka taisteli paikasta EU:n pöydissä, vaikkei niihin kuulunutkaan. Häpeää tuotti. Käsittämätön oli myös hänen vaatimuksensa, että jalkaväkimiinoista oli luovuttava, vaikka itänääpuri ei luopunut myös.
Erikoinen, suorastaan kränäpäinen, oli Sirkka Hämäläisen nimittäminen vastoin neuvoja Ilkka Kanervan asemesta Suomen pankin pääjohtajaksi. Pääsi julkisuuteen asti, että Halonen kohteli alaisiaan erityisen ynseästi ja kiukkuisesti.
Meillä ei ole varaa, että Tasavallan Presidentti antaa kuvan äkäisestä kiukuttelijasta.
Tarja Halosen suurin erehdys
9
80
Vastaukset
- Anonyymi
Kaikki eivät ole yhtä leppoisia mitä aikoinaan presidentti Kekkonen.
Ei ärähtänyt, eikä lähettänyt myllykirjeitä?
Eikä puuttunut sisäpolitiikkaan ja vietti muutenkin siveellistä ukkomiehen elämää.
Puhumattakaan siitä, että olisi veljeillyt Neuvostoliiton johtajienkanssa.
Pois se hänestä. - Anonyymi
Merkel "Adolfin tytär", vain jatkoi samalla linjalla Saksan tuhoa, teki sen kaikilla mahdollisilla tavoilla, myös energiapolitiikalla.
- Anonyymi
Clinton ei mennyt halpaan.
- Anonyymi
Tavja on erehdys.
- Anonyymi
tai hänen vanhempansa tekivät tosi suuren erehdyksen, josta me maksamme vielä pitkään.
- Anonyymi
Nato on maailman paras rauhanliike sanoi presidentti Ahtisaari ja sekös Haloskaa ketuttaa
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 723033
- 552675
Kuoleman pelko katosi
Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä4322295- 792168
- 951976
- 361793
- 121566
Kuhmolainen on selvästi kepun lehti
Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan171517Ei mun tunteet
ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil301360Mitä nämä palautteet palstalla ovat?
Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?291329