Suomi häviää

...kaikki loput ottelunsa, jopa Latvialle.
10532
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Räikkönen voittaa Espanjan GP:n ja sillä siisti. Hyvä suomi, hyvä Räikkönen ja tällä kertaa sen auto kestää.

Äänestä

No eipä mulle tule ainakaan yllätyksenä.

Äänestä

Taitaa olla osin totta tuo. Latvialle ei hävitä mutta USA ja Kanada taitavat olla hieman liian kova vastus Leijonille. Neljäs tila omassa lohkossa ja vastaan Tsekki; tappio ja seitsemäs sija. Pelaajamateriaali ei vain riitä näissä kisoissa, ei siinä mitään hävettävää ole.

Äänestä
  • pelissä lepää suomen mahdollisuus. Tähänmennessä nähdyllä pelillä ei voiteta USA:a, mutt jos tapahtuu joku "ihme herääminen" mitä aina silloin tällöin suomen mm-joukkueille on tapahtunu, niin USAkin on voitettavissa!

    USA on kuiteski amerkikan joukkueista selkeesti huonompi, vaikka pistikin kovasti kampoihin Kanadalle.

    Äänestä

  • mutta USA:n kirjoitti:

    pelissä lepää suomen mahdollisuus. Tähänmennessä nähdyllä pelillä ei voiteta USA:a, mutt jos tapahtuu joku "ihme herääminen" mitä aina silloin tällöin suomen mm-joukkueille on tapahtunu, niin USAkin on voitettavissa!

    USA on kuiteski amerkikan joukkueista selkeesti huonompi, vaikka pistikin kovasti kampoihin Kanadalle.

    Eipä sitä -95 odotettu et mitään ihmeitä sais pojat aikaseks mut niin sielt vaan tultiin kullan kanssa kotiin. Sama homma world cupissa, sillä erolla et tultiin hopeen kanssa kotiin! EI toi paska peli ruotsia vastaan nyt mitään meinaa vielä, pelin täytyy tosin parantua siitä reilusti mutta aikaa on ja ihan varmasti pelikin paranee! Tuli sitä muistaakseni -95 alkusarjassa tsekiltäkin 0-3 pataan mut välierässä kosto oli sulonen! VÄHÄN KANNUSTUSTA NYT KEHIIN!

    Äänestä

  • Jeppe kirjoitti:

    Eipä sitä -95 odotettu et mitään ihmeitä sais pojat aikaseks mut niin sielt vaan tultiin kullan kanssa kotiin. Sama homma world cupissa, sillä erolla et tultiin hopeen kanssa kotiin! EI toi paska peli ruotsia vastaan nyt mitään meinaa vielä, pelin täytyy tosin parantua siitä reilusti mutta aikaa on ja ihan varmasti pelikin paranee! Tuli sitä muistaakseni -95 alkusarjassa tsekiltäkin 0-3 pataan mut välierässä kosto oli sulonen! VÄHÄN KANNUSTUSTA NYT KEHIIN!

    Paitsi että -95 jokseenkin kaikki muut maat Suomea lukuuunottamatta olivat liikkeellä enemmän tai vähemmän B-miehistöllään. Siinä turnauksessa kerrankin Suomella natsasi ja vastustajilla ei. Oli joukko taitavia pelaajia ja voittamisen meininki. On sitä kultaa senkin jälkeen muutaman kerran meille tarjottu, mutta ei ole osattu ottaa.
    Nyt on tilanne toinen. Vastustajilla on heittää kaukaloon tukku toinen toistaan kovempia kavereita. Niiden ei tarvi selitellä mitään tyyliin "vastustajan pelityyli ei sovi meille" tms. vastaavaa mitä Suomen valmennusjohdolta kuulee. Tässä turnauksessa Suomi on pelannut jo kolme huonoa peliä putkeen, joista kieltämättä tämä viimeisin Ruotsi-peli oli pohjanoteeraus. Tanska ja Ukraina voitettiin, koska Suomen perusosaaminen (toistaiseksi) on vielä sen verran parempaa. Todellinen taso tulee sitten näkyviin todellisia huippumaita vastaan pelatessa.

    Äänestä

suomi voittaa!!! leijonat jyrää prkl!!!! ruotsi pelin jälkeen alkaa taas kulkemaan!! suomi finaalissa!!! saattepa nähdä..!

Äänestä

suomi tippuu..ei pääse mitalleille..ei lähelekkää.

Äänestä
  • niin mäkin luulen ...takkiin tulee...

    Äänestä

Kyllä sitä nyt ollaan niin varmoja, niin varmoja et huh huh. Mitäs sitten jos Suomi tekeekin temput ja on mitalleilla? Silloin tietysti hehkutetaan naama punaisena. "MITÄ MINÄ SANOIN, TIESIN TON!" Hieman luottoa jumalauta! Vaikka Suomi hävisikin ruotsille rumin luvuin ei se tarkoita viellä mitään. Hyvä että hävisi tässä vaiheessa turnausta! Loput pelit kyllä tulevat olemaan vaikeita, sen kaikki tietävät. Itse kyllä luotan suuresti siihen että Suomi ottaa tänä vuonna mitalin! Värillä ei ole väliä, mutta kirkkain kin kelpaisi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jjp kirjoitti:

...kaikki loput ottelunsa, jopa Latvialle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu