Asia on jo etukäteen päätetty.
Eduskunnan Natokeskustelu on suurta teatteria
Anonyymi
1075
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Ei me haluta liittyä Natoon, se on osa länsimafiaa.
Mitä sitten.
Ei Suomi kerkiä liittyä natoon kun venäjä hyökkää meitä kohti.
Venäjän agentti on täälä ja ilmottaa kun nato hakemus lähtee ja....Sota kun alkaa niin nato ei hyväksy meitä enää naton jäseneksi.
Keskustelussa oli huvittavaa se minkä äläkän persut piti siitä kun aivan oikein ja asiallisesti huomautettiin ettei Venäjä oli muuttunut, vaan omat mielipiteemme siitä. Jokin aika sitten Venäjä oli persuille niin oikein hyvä kaveri.
Mitä pahaa tuossa huomautuksessa oli? Se oli totta kuin vesi eikä siinä ollut mitään perusmaisia herjoja mitä he heittävät punavihreistä.
Kun vähän saa maistaa omaa lääkettään, niin itku alkaa.
Ei ole mitään uutta auringon alla.Niin oli ensimmäiset ihmisten syntiin lankeemus etukäteen päätetty.
On niitä turhempiakin keskusteluja.
Kuule, koko elämä on yhtä teatteria.
Persut ehkä hermostui tuosta huomautuksesta siksi että se muistutti heistä takinkäänöstä. Siitä missä he ovat mestareita. Kun kerran pääsivät hallitukseen päättämään asioista, niin tuli ennätys mamutulva. Eikä kritiikin sanaa silloin. Ei silloin huudettu että Ruotsin malli tulee.
Joskin monella muullakin on syytä mielenmuutokseen Venäjän suhteen eikä sitä tarvitse hävetä jos tehnyt arviovirheen.
On se moinen teatteri, vain pari lestaa on mukana ilveilemässä.
Lestadiolaisissakin on tietämäni mukaan Venäjä mielisiä, mikä on merkillepantava seikka. Seurapuheissa ei puhuta Natoon liittymisen puolesta eikä vastaan, vaan luotetaan siihen ikiaikaiseen Jumalaan, joka varjelee omaisuuskansaansa Suomea.
Jeesustelu ei kyllä tässä Ukrainan ja Venäjän sodassa auta mitään. Ukrainassa ei nimittäin ole yhtään lestadiolais uskovaa, eikä juuri Israelissakaan, jota siitä huolimatta pidetään Jumalan omaisuuskansana. Miksi, koska Juutalaisuus ei tunne Jeesusta. Sanoohan ne saarnaajat, jotta oikea usko palaa vielä Israeliin, mutta ei se kyllä tunne kovin uskottavalta.
Natoon liittymistä ei varmasti ole etukäteen päätetty, eikä ihmisten, kansojen kohtalot, sodat ja muut mullistukset ole Jumalan etukäteen järjestämiä. Ihminenkö ei voi omaan kohtaloonsa vaikuttaa ? Kyllä voi. Ei kuolema ole ennalta määrätty, mutta esim. omilla elintavoillasi voit vaikuttaa elämäsi laatuun tai lopputulokseen. Se oli Herran tahto, kun joku esim. liikenteessä joutuu kuolonkolariin. Tutkintalautakuntaa löytää aina oikeat syyt, eikä niissä jätetä syytä koskaan kohtalon tai Herran tahdoksi.
Totta kai asioita on etukäteen määrätty,Ei Raamatun ennustukset muuten toteudu niin piirun tarkasti mitä on toteutunut tähän mennessä.