Kirsi Alm Siira

MITÄ IHMETTÄ tehnyt kulmakarvoilleen????
311150
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 31

Vanhimmat

No mitä? Onko kasvattanut kalapuikkoviikset niiden tilalle?

Äänestä

Karmeat on.

Äänestä

Kuka arvelee, että kukahan on tämänkin avauksen takana?
Arvailuja on, kerro heti lisää, jos tuo jotakin yrittää vit: lla täälläkin!

Äänestä

Täytyy Kirsinkin perseillä joka lehden sivuilla ja kehua itseään. No kolmen vuoden sisällä tulee ero ja sitten vetäydytään kuoreen ja syytellään lehtiä miksi häntä kiusataan. Kaikkea se maa päällään kantaa.

Äänestä
  • Kivoja kuvia on hänen miehensä kanssa kun olivat hiihtelemässä, miksi ihmeessä täällä joku henkilö on kokoajan Kirsin kimpussa ja haukkuu häntä ?

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Kivoja kuvia on hänen miehensä kanssa kun olivat hiihtelemässä, miksi ihmeessä täällä joku henkilö on kokoajan Kirsin kimpussa ja haukkuu häntä ?

    Sama vainooja kuka on eräiden toistenkin naisten kimpussa päivittäin heitä haukkuen 🤔.

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Sama vainooja kuka on eräiden toistenkin naisten kimpussa päivittäin heitä haukkuen 🤔.

    Likkako täällä Kirsinkin kimpussa ????

    Äänestä

  • Maksaako Siira lehdille,että pääsee näyttämään pistoksilla täytettyjä kasvojaan.On niin luonnottoman näköinen ja se opeteltu teko hymy( irvistys)?
    Miks ei voi olla luonnollinen hymy? Ja vähemmän meikkiä,ei ylipitkiä tekoripsiä!

    Äänestä

  • Laminointi menny pieleen, tai iilimadot kulmakarvoina.

    Äänestä

Maikkarilla esiintyjät ylimeikataan ja kovassa studion valossa sitten ollaan tuon näköisiä kummajaisia. Uutistenlukijan tehtävä on kertoa uutisia eikä itse olla esillä. Ylen puolella on terveempi meininki eikä ihme että kansa pitää Yleä Suomen luetuimpana uutisten lähteenä.

Äänestä
  • *luotetuimpana

    Äänestä

  • Totta, useat maikkarin ns toimittajat käyttää liikaa meikkiä, pukeutuvat hyvin erikoisesti, esiintyvät rahvaanomaisesti.
    Iltapäivä-/alkuilta lähetys on todella turha, 2 juontajaa sekoilee keskenään, älyvapaita muka hauskoja repliikkejä.
    Onneksi on muitakin kanavia, maikkarin sukellus vaan jatkuu.

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Totta, useat maikkarin ns toimittajat käyttää liikaa meikkiä, pukeutuvat hyvin erikoisesti, esiintyvät rahvaanomaisesti.
    Iltapäivä-/alkuilta lähetys on todella turha, 2 juontajaa sekoilee keskenään, älyvapaita muka hauskoja repliikkejä.
    Onneksi on muitakin kanavia, maikkarin sukellus vaan jatkuu.

    Juu tua mtvn meteo ei osaa itellee hankkii asiallisii vaattei päällee???

    Äänestä

  • Anonyymi00017 kirjoitti:

    Juu tua mtvn meteo ei osaa itellee hankkii asiallisii vaattei päällee???

    Toinen tekopirteä Vappu pimiä,voisko olla harvemmin telkkarissa.

    Äänestä

Maikkarilla on liikaa uutisten lukioita. Kovalla kädellä vaan ulos Kirsit ja Joannat. Eiköhän se kuvien laittaminen vähenis.

Äänestä
  • Syksyllä uutisoitiin että monta kymmentä työpaikkaa vähennetään säästösyistä, ketähän lähti?
    Sitäkään en tajua miksi heillä on 2 ns uutisankkuria, pitääkö olla henkisenä tukena vai miksi? Samoin toi viiden jälkeen, ihan hirvee tuotos. Ihme käkättelyä ja hohottamista.

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Syksyllä uutisoitiin että monta kymmentä työpaikkaa vähennetään säästösyistä, ketähän lähti?
    Sitäkään en tajua miksi heillä on 2 ns uutisankkuria, pitääkö olla henkisenä tukena vai miksi? Samoin toi viiden jälkeen, ihan hirvee tuotos. Ihme käkättelyä ja hohottamista.

    Kyllä yksi ankkuri riittää noihin uutisiin.

    Miksi pitää todellakin olla kaksi?

    On niin hemmetin vaativa duuni, et pitää parina hengailla, voi helvatti!

    Äänestä

  • Ja ekana 🏃🏾‍♀️🏃🏾‍♀️🏃🏾‍♀️🏃🏾‍♀️🏃🏾‍♀️
    Toi metro. Jenna Salminen, koka on todella ällö metro.

    Äänestä

  • Ja metro Jenna joukon jatkona ULOS!
    2024-01-30
    11:24:19

    Äänestä

  • Ja Jenna helkuttii mtveelt.

    Äänestä

Meteorl ja uutistenlukijan vaatteet ovat järkyttäviä!
Samoin esiintymiset ?
👗👗👗👗👗👗
💃💃💃💃💃💃
👠👠👠👠👠👠

Äänestä
  • Kirsi ei ole koskaan rento,aito ja luonnollinen. Aina teennäinen ja jäykkä. Tuo ainainen virnottaminen ja tirskuminen miesten jutuille ärsyttää.

    1Äänestä

  • Anonyymi00020 kirjoitti:

    Kirsi ei ole koskaan rento,aito ja luonnollinen. Aina teennäinen ja jäykkä. Tuo ainainen virnottaminen ja tirskuminen miesten jutuille ärsyttää.

    Siira kun ilmestyy ruutuun, kanava kääntyy välittömästi. Ei voi katsoa ei sitten yhtään! 😠

    Äänestä

Vaihdevuodet alkanut valitettavasti,äänikin mörentynyt,semmosta se on naisen osa kun aika tekee tehtävänsä Amen.

Äänestä
  • Pietu mummo on kiinnostunut naisten kulmakarvoista.hyym 🤔 .

    Äänestä

  • Anonyymi00022 kirjoitti:

    Pietu mummo on kiinnostunut naisten kulmakarvoista.hyym 🤔 .

    Kaunis nainen ja ilo silmille osaa olla iloinen eikä suu mutrulla kokoajan 👍.

    Äänestä

Kirsi(kiku) on kuulema nuorenpana päästänyt monta kikua sisälle.

Äänestä
  • Entä sitten?

    Äänestä

Kirsi Aa-Si, opettele a r t i k u l o i m a a n

Äänestä

Taitaa Frank... hirviö olla kateellinen.

Äänestä
  • Ehdottomasti löysemmät ja pidemmät asusteet ylle. Ja samoin myös meteorologi Salmiselle.
    Kiitti!

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

MITÄ IHMETTÄ tehnyt kulmakarvoilleen????

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu