Eli oon 14 vuotias poika about 59 kiloa ja 60 cm oonko lihava? Oon laittanut jo ruokavalio kuntoon , mutta ei tunnu tehoavan en esim syö enää ollenkaan punasta lihaa. En hirveemmin juonu vettä tai urheillu tätä aiemmin oon alottanu sitä nyt enemmän. Mul on vaan kauheet ulkonäköpaineet, kun ajattelen itseäni.
Olenko ylipainoinen
6
58
Vastaukset
- Anonyymi
Noilla spekseillä olet vaarallisesti ylipainoinen. Käy terveydenhoitajalla tarkistuttamassa pituuskäyräsi, mielestäni olet paitsi lihava, niin myös lyhyt.
- Anonyymi
Painoin sinun ikäisenäsi 8 kiloa ja oli 110 cm pitkä.
- Anonyymi
Ohhoh! Uskomatonta! Silti sinusta kasvoi terve aikuinen!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ohhoh! Uskomatonta! Silti sinusta kasvoi terve aikuinen!
No oikeastaan ei, minulla on pääpuolen ongelmaa. Kroppa on tosin kunnossa eli olen 170 cm pitkä painan kiloissa saman verran. BMI on noin 20.
- Anonyymi
59 kiloa 60 senttiselle on ihan liikaa.Taidat olla lyhyt kasvuinen kun pituus on vain 60 cm.Miten pitkä olit syntyessäsi kun et ole kasvanut tuon pidemmäksi ja kuitenkin osaat kirjoittaa niin et voi olla vauva.
- Anonyymi
Hän todennäköisesti meinasi että on 160 cm mutta kirjoitti vahingossa 60cm. Jos olet 160 cm, painosi on normaali!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 948201
- 403942
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1021916- 241400
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html351282Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,321132Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia121030Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk53857Olisinko mä voinut käsittää sut väärin
Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt31832Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v29797