Eli oon 14 vuotias poika about 59 kiloa ja 60 cm oonko lihava? Oon laittanut jo ruokavalio kuntoon , mutta ei tunnu tehoavan en esim syö enää ollenkaan punasta lihaa. En hirveemmin juonu vettä tai urheillu tätä aiemmin oon alottanu sitä nyt enemmän. Mul on vaan kauheet ulkonäköpaineet, kun ajattelen itseäni.
Olenko ylipainoinen
6
77
Vastaukset
- Anonyymi
Noilla spekseillä olet vaarallisesti ylipainoinen. Käy terveydenhoitajalla tarkistuttamassa pituuskäyräsi, mielestäni olet paitsi lihava, niin myös lyhyt.
- Anonyymi
Painoin sinun ikäisenäsi 8 kiloa ja oli 110 cm pitkä.
- Anonyymi
Ohhoh! Uskomatonta! Silti sinusta kasvoi terve aikuinen!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ohhoh! Uskomatonta! Silti sinusta kasvoi terve aikuinen!
No oikeastaan ei, minulla on pääpuolen ongelmaa. Kroppa on tosin kunnossa eli olen 170 cm pitkä painan kiloissa saman verran. BMI on noin 20.
- Anonyymi
59 kiloa 60 senttiselle on ihan liikaa.Taidat olla lyhyt kasvuinen kun pituus on vain 60 cm.Miten pitkä olit syntyessäsi kun et ole kasvanut tuon pidemmäksi ja kuitenkin osaat kirjoittaa niin et voi olla vauva.
- Anonyymi
Hän todennäköisesti meinasi että on 160 cm mutta kirjoitti vahingossa 60cm. Jos olet 160 cm, painosi on normaali!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi675927Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan3495749Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä934731Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y122235Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva182048Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu521952Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont431870Martina vuokraa yksiötä
Nyt on tarkka'ampujan yksiö vuokrattavana 800 e. Toivottavasti löytyy hyvä asukas.2511211Jokaisella tytöllä on supervoimansa
Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan2031114Voi kauhiaa: keikkapaikat keikahtavat juopottelun puutteessa!
Vai ei tule rahaa artistille viinanmyynnin vähennyttyä. Missähän muualla kannattavuus korreloi myrkyn imemismäärän ka641061